נורה למוות ע"י המשטרה ומשפחתו תובעת 4 מיליון ש"ח פיצויבני משפחתו של אייל פרץ, שנורה למוות במהלך ניסיון השתלטות עליו לאחר שחטף את השוטרת אירנה גורחוד, תובעת מהמשטרה פיצוי כספי של לא פחות מ- 4 מיליון ש"ח

בני משפחתו של אייל פרץ המנוח, תושב אשדוד בן 38, שחטף לפני כשנתיים וחצי את השוטרת אירינה גודוחוב ונורה למוות על ידי השוטרים שניסו לחלצה, הגישו לאחרונה תביעת פיצויים  בסך 4 מיליון ₪ נגד המשטרה לאחר שהוא נורה למוות בתום מרדף. 

פרץ, עבריין רכוש שהיה מוכר למשטרה, חטף את גודוחוד מתחנת המשטרה באשדוד לאחר שהובא לתחנה במהלך הלילה לאחר שנתפס בדירה בעיר כשבידיו תכשיטים וכסף. פרץ ניצל רגע של חוסר תשומת לבד מצד השוטרת וחטף את נשקה, איים עליה להכנס עימו לניידת ונמלט מהמקום לעיניי חבריה למשמרת. במשטרה הרימו מחסומים רבים לאורך נתיב נסיעתו ואף יזמו פקק תנועה כדי לעוצרו. בתום דרמה מורטת עצבים הצליחו מספר שוטרים להגיע לחוטף ולחץ את השוטרת, אז ריסס אחד מהם גז פלפל לפניו. פרץ נכנס אל הרכב, ניסה להמלט בנסיעה לאחור, אז נפתחה לעברו אש על ידי מספר שוטרים והוא נהרג.

כבר בתחילת כתב התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד כרמי בוסתנאי,  מדגישים בני המשפחה כי העובדה שהשוטרת הושארה לבדה עימו, מנוגדת להנחיות ואך הסבירו ברקע כי פרץ היה עבריין מוכר שנפתחו נגדו תיקים פליליים, בהם גם חטיפת נשק, עובדה שלכאורה היתה ידועה לשוטרים. הם טענו כי סדרה של טעויות הביאה להתדרדרות המצב שיכול היה לכאורה להסתיים אחרת.  בכתב התביעה מסתמכים בני המשפחה התובעת על ממצאי ועדת החקירה שהקימה המשטרה בעצמה. "ממצאיה מעידים על המחדלים הרבים שנפלו בעת ניהולו של אירוע זה כאלף עדים, ומצביעים באופן ברור ובלתי משתמע לשתי פנים, על פזיזותם ורשלנותם של השוטרים המעורבים בו", כתב עו"ד כרמי בוסתנאי בכתב התביעה וטען כי הממצאים משמשים בידיהם כהודאת המשטרה באחריותה למותו של החוטף.

"מדובר במסכת מעשים ומחדלים חמורים שבוצעו על-ידי שוטרי הנתבעת בהתנהלות פזיזה, חסרת אחריות ורשלנית מצד השוטרים המעורבים אשר פעלו ללא תיאום", הוסיף עו"ד בוסתנאי. כעת בני משפחתו דורשים מהמדינה לפצותם בארבעה מיליון שקל, כשחלק נכבד מהסכום הנדרש הוא בגין אובדן הכנסה עתידית.  בכתב התביעה מסתמכים בני המשפחה התובעת על ממצאי ועדת החקירה שהקימה המשטרה בעצמה. "ממצאיה מעידים על המחדלים הרבים שנפלו בעת ניהולו של אירוע זה כאלף עדים, ומצביעים באופן ברור ובלתי משתמע לשתי פנים, על פזיזותם ורשלנותם של השוטרים המעורבים בו", כתב עו"ד כרמי בוסתנאי בכתב התביעה וטען כי הממצאים משמשים בידיהם כהודאת המשטרה באחריותה למותו של החוטף.

"מדובר במסכת מעשים ומחדלים חמורים שבוצעו על-ידי שוטרי הנתבעת בהתנהלות פזיזה, חסרת אחריות ורשלנית מצד השוטרים המעורבים אשר פעלו ללא תיאום", הוסיף עו"ד בוסתנאי.

אגב, עו"ד בוסתנאי הוא אותו עו"ד המייצג את השוטרת שנחטפה בתביעתה נגד המשטרה.באמצעותו  תבעה השוטרת לשעבר ה את המשטרה פעמיים במהלך השנה האחרונה. הפעם הראשונה היתה בבית הדין לעבודה מכיוון שפוטרה ולא הוחזרה לעבודתה למרות החלטת בג"צ. הפעם השנייה, הגיעה כחודש  מכן, אז תבעה פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לה מאז המקרה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה