השופט אפשר לקחת את הדירה של בת הזוג בטענה שהיא שייכת לנאשםבפסק דין יוצא דופן, השופט אפשר לתפוס דירה באשדוד של בת הזוג של מי שהורשע במכירת כדורי אין-אונות מזויפים ובהלבנת הון. הטענה – העברת הדירה הייתה פיקטיבית. טענת בעלת הדירה לכאורה כי רכשה את הדירה באמצעות כספים רבים שעשתה כנערת ליווי ביפן וכמוכרת תמונות, נדחתה ע"י השופט.

בפסק דין יוצא דופן של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ג'ורג' קרא,  הוא קבע כי ניתן למדינה לתפוס דירה של אדם שהורשע בהלבנת הון למרות שהיא אינה רשומה על שמו.

השופט קבע, כי מכירת הדירה הייתה פיקטיבית ולכן ניתן לחלט אותה גם אם התבצעה העברת בעלות.

הנאשם הוא צבי רוזנבלט, שהורשע במכירת מאות אלפי כדורים מזויפים נגד אין-אונות שווי של כ 23 מיליון שקל ונדון ל-70 חודשי מאסר.
המדינה הגישה בקשה לבית המשפט  לחלט את הדירה באשדוד הרשומה על שם תושבת אשדוד
שהייתה בת-זוגו דאז של רוזנבלט, ואילו כיום היא רשומה על שם צעירה בת 27  שהיא בתה של מי שטוענת שהיא בת-זוגו הנוכחית.
הבעלות בדירה הועברה בחודש אפריל 2009, תוך כדי משפטו של רוזנבלט. לטענת השופט מדובר בהסכם מכירה פיקטיבי שכל מטרתו היה למנוע את חילוט הנכס.

השופט ציטט מעדותה של בעלת הדירה, אשר לא ידעה לומר באיזה רחוב היא נמצאת ומה היה מחיר הדירה שרכשה לכאורה.
גם הסבריה בדבר מקורות המימון לרכישת הדירה, היו לטענתו רחוקים מלהניח את הדעת. כל משכורתה החודשית מסתכמת ב 5,500 שקל, ולדבריה היא נהנית  מהכנסה נוספת של 1,500-1,000 שקל לחודש מגבר נשוי שאיתו היא מקיימת מערכת יחסים.
להצדקת הכנסותיה, הצעירה, כי עבדה ביפן כנערת ליווי וכמוכרת תכשיטים.
ושהכנסותיה מעיסוקים אלו היו כ 480,000 שקל. בהמשך טענה כי הסכום למעשה הוא רק 50,000 דולר.
השופט ציין כי בחקירתה היא גם טענה שהיא העבירה את רוב הכסף לאימה, ולכן לא ייתכן שהשתמשה בו לרכישת הדירה.

השופט פסק  כי מדובר בדפוס התנהגות של הנאשם שרושם נכסים על שם אנשים המקורבים אליו, כולל בנות-זוג ועוד - וזאת כדי להסתיר נכסים מפני השלטונות. מסקנה זו מתחזקת לנוכח העובדה שבת-זוגו הנוכחית של רוזנבלט העידה שהוא אשר מטפל בדמי השכירות מהדירה, והוא אף מי שמחליט מי ייכנס אליה ומי לא.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה