"מכור למעשה מרמה" נשלח ל- 7 שנות מאסר297.5 חודשים כבר ריצה רחמים מלול מאחורי סורג ובריח במשך חייו, אבל זה לא מנע ממנו לבצע מעשי מרמה נוספים בזמן ששהה במעצר בית על עבירות אחרות. השופטת רובין לביא שלחה השבוע את מלול ל - 7 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח

כבר 26 שנה שרחמים מלול מבלה את עיקר חייו בכלא. על פי תסקיר שירותי המבחן, מלול מכור למעשי מרמה ואינו יכול לחדול מכך.

בשנת 2009, בעוד מלול שוהה במעצר בית על עבירות אחרות שביצע, הוא מתחיל בסדרת מעשי מרמה מתוחכמים, ובמתק שפתיים מצליח להערים על בעלי פיצריות ברחבי הארץ שמוסרים לו מספרי כרטיסי אשראי.

מצויד במספרי האשראי מלול מבצע רכישות של משקאות משכרים, מזמין אירועים והכל דרך הטלפון, תוך שהוא מתחזה לאנשי עסקים מוכרים. מלול מצליח להוציא במרמה במאות אלפי שקלים וקונה בעזרתם משקאות אלכוהוליים, אותם מכר גם כן דרך הטלפון.

גזר הדין שניתן השבוע בעניינו של מלול, חושף את מעשי המרמה הרבים שעשה בפרק זמן קצר, תוך ניצול תמימותם של בעלי עסקים.

מלול (49) גרוש ואב לילד בן 13 זוקף לזכותו לא פחות מ-20 הרשעות על מעשי מרמה החל משנת 1985. שירותי המבחן לא הצליחו להמליץ לבית המשפט על תוכנית לשיקומו של מלול, זאת לאור העובדה שהאיש "מכור לביצוע עבירות מרמה".

"הנאשם הינו ללא  ספק פגע רע, שנשקפת ממנו מסוכנות רבה לחברה, ואשר אין לו יכולת ממשית להפיק לקח, לערוך שינוי בחייו, ולהפסיק דרכו העבריינית, להן הוא אכן מכור", כתבה השופטת רובין לביא בגזר הדין. השופטת לביא ממשיכה ומציינת בגזר הדין כי "ניכר כי הוא משועשע ממעשי ידיו,  ומיכולתו הייחודית, לתעתע באחר. ניכר כי הוא שואב כח , ומגביר דימויו העצמי הנמוך, מיכולתו לתפעל אנשים כרצונו. עונשי מאסר ומאסרים מותנים ממושכים  אין בהם הרתעה והוא עצמו טרח להזכיר כי גם מהכלא ניתן לבצע שיחות טלפון ולבצע מעשי מרמה".

השופטת לביא לא חוסכת מביקורתה על מעשיו של מלול, תוך שהיא מציינת כיצד מלול ניצל את תמימותם של הבריות והותירם ללא כספם, מבוישים שנפלו קורבן למעשי מרמה. "מדובר בעבריין מרמה  רצידיביסט חסר כל תקנה  וכל שנותר הינו להרחיקו מהחברה בה פוגע שוב ושוב".

השופטת רובין לביא  גוזרת על מלול סה"כ של  7 שנות מאסר בניכוי התקופה שהיה עצור.

צילום: אינטרנט 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה