יום חמישי י"ט בתמוז 01.07.10יום חמישי י"ט בתמוז 01.07.10

 
ימים אלו הם, ימי דין והרחבנו בדבר זה בשיעורים האחרונים וכן, בדברי חיזוק  הנשלחים לאהובינו וחביבנו, אשר אנו מתפללים לריבון העולמים, שכל מי שמתחזק ומחזק וזוכה ומזכה, בחידוש הזה ובתיקון הנפש, יהיו דברי אלו, לפני ה', באחדות של רבבות מעם ישראל, אשר מתחזקים יחד" אנא ה' הושיע נא אנא ה' הצליחה
נא"- לכולם ונהיה כאיש אחד, בלב אחד ויהיה מיתוק הדינים על כולנו
 
והנה, מחזקים עצמנו ביום זה, בעניין קדושת העיניים וברית הקודש ומי שמקפיד בדברים חשובים אלו, ה' שומרו מכל רע ומצילו מן הדברים הקשים ביותר ואפשר להביא את הגמרא במסכת סנהדרין ל"ט: קיסר אמר לרבי תנחום: בוא ונהיה לעם אחד וכוונת הקיסר הייתה, שעם ישראל, יהיה כמו אומות העולם, כגויים. ענה לו רבי תנחום: אני מוכן לעמוד בדרישתך, אך ישנה בעיה בסיסית אחת בדרישה שלך והיא, השינוי המהותי במבנה הגוף שלנו ושלכם. שאלו הקיסר: במה? ענה ואמר: אנחנו מהולים ואתם לא ואי אפשר שנהיה כמותכם, אתם, כן יכולים להיות מהולים ולהידמות אלינו. ענה הקיסר ואמר: אין לי תשובה ונכנס הקיסר למבוכה גדולה
 
אך, חוק המלכות קובע, כי מי שעונה תשובה ומביך את המלכות, לוקחים אותו לתוך מיכלאה של חיות רעות והם יעשו את מלאכתם וכך עשו; שמו את רבי תנחום במכלאה הזאת , אך אף חיה, לא התקרבה לרבי תנחום, מרוב קדושתו. הקיסר וכל השרים, הבינו, שפה, יש יד משמים ופחדו, אך ביניהם היה עוכר ישראל, יהודי מומר, מוסר את עמו, אשר עליהם נאמר, שאין להם חלק לעולם הבא, אשר אמר למלך: החיות, אינם מזיקים לרבי תנחום, משום שהן שבעות ואכלו לפני זמן קצר. נמתין יום אחד ולא ניתן להן לאכול והן תאכלנה אותו. ענה הקיסר: נשליך אותך ונראה, אם הן רעבות או לא. השליכו את המומר והחיות עשו בו את משפטם.

והנה, זה סגולה המובאת בעץ החיים:
  מי ששומר על ברית הקודש ניצול מחיות רעות. וידוע המעשה, על האור החיים, רבינו חיים בן עטר זצוק"ל, אשר השבוע, היה יום פטירתו וקדושתו הייתה רמה, שאף הוא, בזכות ברית הקודש, ניצל מחיות רעות ואפשר לתת סימוכין לדבר בגמרא במסכת שבת כ"ב: דרש רבי נתן משמיה דרב תנחום מאי דכתיב (בראשית ל"ז - כ"ב) "והבור ריק אין בו מים" - מים אין בו, אבל נחשים ועקרבים יש בו, יוסף ניצל מבור נחשים, רבי תנחום, מבור חיות ומובא בספרים הקדושים, דרב תנחום ניצוץ של יוסף הצדיק. ידע האדם, שמידה זו, של שמירת הברית, נקראת מידת היסוד, כשמה כך היא - יסוד - היא יסוד בכל עניין ודבר ואם נקפיד ונשמור היסוד- כל הבניין יהיה חזק ולתפארת.
 
ובימים אלו, נקפיד הקפדה גדולה ביותר על ברית המאור וברית הלשון וברית הקודש, אשר הם אחד ובזכות, תורתנו הקדושה, שזה הדבר החשוב ביותר,  אשר נשאר בידינו, נחזק ונתחזק "ומן המצר קראתי יה ענני במרחב יה"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה