עובדת אולצה לחתום על כתב ויתור אחרי פיטוריה, תבעה וזכתהקוסמטיקאית מאשדוד שעבדה כיועצת של חברת קוסמטיקה באשדוד, פוטרה מעבודתה. בעלי החברה התנו את תשלום הפיצויים והשכרה החודשי האחרון, על כתב ויתור שבו העובדת מוותרת על 25% משכרה ועל דמי הבראה וחופשה שנתית להם הייתה זכאית. העובדות הגישה באמצעות עו"ד עופר בן אבי תביעה נגד החברה. בית המשפט פסק שהחברה תשלם לעובדת את שכרה שהופחת, דמי ההבראה, פיצויי הפיטורין וגם הלנת שכר על פיצויי פיטורין

בחודש מאי 2010, לאחר שנה וחצי של עבודה בחברה לקוסמטיקה, פוטרה לובה (שם בדוי) מעבודתה כיועצת קוסמטיקה. לובה, שכאמור עבדה שנה וחצי בחברת הקוסמטיקה, הייתה זכאית לקבל מהחברה דמי הודעה מוקדמת, דמי הבראה, תשלום על יתרת ימי החופש וכן פיצויי פיטורין.


אלה שחברת הקוסמטיקה לא מיהרה לשלם ללובה את שכרה. כאשר האחרונה הגיעה לחברה לברר בנוגע לשכרה, היא אולצה לחתום על מסמך בו היא מוותרת על 25% מהשכר החודשי שלה, שגם ככה היה שכר רעב.

לובה שהייתה זקוקה למשכורת, חתמה על המסמך בלית ברירה. למרות חתימתה על המסמך, הכסף בושש להגיע. כאשר בדקה שוב מול החברה, הומצא לה מסמך נוסף לחתימה. לובה שקראה את מה שנאמר במסמך השני, נותרה המומה ולא הסכימה לוותר על שכרה והפיצויים, שמגיעים לה על פי חוק.

באמצעות עו"ד עופר בן אבי, הגישה העובדת תביעה בבית הדין לעבודה, כדי שזה יורה לחברה שהעסיקה אותה, לשלם את שכרה ושאר הכספים המגיעים לה, ושנעמדים בכ- 12,512 ₪. עורך הדין בן אבי טען בכתב התביעה שהחברה החתימה את העובדת על כתב ויתור, בניגוד לחוק. "זכותה של עובדת לקבל את פיצויי הפיטורין הוא על פי חוק, וחל איסור על המעביד להתנות את זה בחתימה על מסמך כלשהו", ציין בן אבי בתביעה. בן אבי ממשיך ומציין שבמקרים דומים שבהם הפיצויים לא שולמו, חויב המעביד גם בדמי הלנת שכר מלאים.

עו"ד בן אבי לבית הדין: "התובעת מבקשת להביעה את תסכולה מהתנהגות הנתבעת כלפיה, שהתאפיינה בניצול, הטעייה, הפעלת לחצים נפשיים, ובשלילת זכויותיה".

בית הדין לעבודה בתל אביב קיבל את תביעתה של העובדת במלואה, כולל התביעה לתשלום הלנת שכר, זאת לאחר שהנתבעת לא הגיעה לדיון בבית הדין ולא הגישה כתב הגנה. בנוסף לסכום התביעה, פסק בית הדין שהחברה תשלם הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך של 3,500 ₪.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה