עבודות שירות לאם וביתה שתקפו את הפילגש של האבאבית המשפט גזר את דין האם וביתה, אשר תקפו לפני קצת יותר משנה את הפילגש של אב המשפחה. האמא והבת זעמו על כך שאב המשפחה ביזבז כספי זכיה בלוטו על הפילגש שלו, בעוד הן אולצו לחיות בצימצום. אב המשפחה ביקש את רחמי בית המשפט, וטען בעדותו שביזבז את כל כספי הזכיה בלוטו והוא נותר ללא כסף. בית המשפט קיבל את תסקיר שירות המבחן, ביטל את הרשעת הבת וגזר על האם וביתה עבודות שירות לתועלת הציבור

לפי כתב האישום המתוקן, הנאשמות חשדו כי אב המשפחה מנהל מערכת יחסים רומנטית עם אישה אחרת, ועל רקע חשדן, הגיעו ביום 28.7.10 לדירת המתלוננת, דפקו בחוזקה בדלת ונכנסו לדירה והחלו לזרוע בה הרס רב. בהמשך תקפו הנאשמות בצוותא  את המתלוננת בכך שמשכו את שיערותיה ותלשו את חלקן, הפילו אותה לרצפה והיכו בה בפנים ובגוף, כאשר שני נכדיה שהו בדירה ובכו ללא הפסקה. בהמשך, וכשהמתלוננת נכנסה לחדר המקלחת על מנת להסתתר מהן, השליכו הנאשמות חפצים שונים על הרצפה ושברו אותם, ובכלל זה מחשב נייד, מערכת סטריאו, טלפונים, מחשב ומסך נייח, משחק פלייסטיישן, טלוויזיות פלזמה, אגרטלים ועוד. 

למתלוננת נגרמו חבלות של ממש, בדמות שריטות בצוואר, בעורף ובפנים, שטפי דם בשפה התחתונה והעליונה, סימן כחול מתחת לעין שמאל, נפיחות ושטף דם באצבע יד ימין וקרחות בראש. עוד באותו מעמד, האם שירדה עם ביתה מבית הפילגש, פגעה ברכבה של המתלוננת, בכך שהשליכה אבן על השמשה הקדמית של הרכב וניפצה אותה. למחרת, בתחנת המשטרה בקרית גת, איימה האישה הנבגדת על המתלוננת, בכך שאמרה לחוקר משטרה כי אם היא תצא היא תהרוג את המתלוננת. 

במסגרת הראיות לעונש העיד מטעם ההגנה אב המשפחה, אשר סיפר על הכספים הרבים שנתן לפילגש, לרבות שכר דירה, רכב וכל הריהוט שהיה בדירה בטרם האירוע, וטען כי גם לאחר האירוע שילם למתלוננת עבור ריהוט חדש, שכר דירה, לינה בבית מלון, מקדמה לרכישת רכב נוסף, ואף דאג להבאת איש מקצוע לתיקון הנזקים שנגרמו בדירתה. לטענתו, הוא בזבז את כל הכסף שזכה בלוטו, וכיום אין לו כסף והוא אינו עובד. במהלך עדותו הוא עתר לרחמים עבור הנאשמות, טען כי האשמה לאירוע היא בו וכי העונש מגיע לו.

בגזר הדין כותבת השופטת גילת שליו: "הסיפור העולה מכתב האישום ומטיעוני הצדדים נדמה כלקוח מסרט דמיוני או מספר, ובו הנאשמות, אם ובת, שחייהן רוויים קשיים, המטופלות בבן/אח שנפצע קשה בתאונת דרכים, וכל חייהן ידעו מחסור ונזקקות לשירותי הרווחה, גילו כי אב המשפחה שזכה בסכום נכבד בלוטו, מוציא כספים רבים עבור מאהבת, וכאשר הן מגיעות לביתה, הן מגלות בית מרוהט ומאובזר בכל טוב (כעולה גם מהתמונות ומכתב האישום), רואות את האב, ומאבדות את עשתונותיהן".

השופטת שליו מקבלת את תסקיר שירות המבחן, מחליטה למחוק את הרשעת הבת, אך בניגוד לחוות הדעת של שירות המבחן, מחליטה לגזור יותר שעות עבודה לטובת הציבור מההמלצה. האם מקבלת בהיקף של 450 שעות לתועלת הציבור (עבודות שירות), אותן תבצע באחד המוסדות הציבוריים באשדוד. כמו כן היא תפצה את המתלוננת בסכום של 8,000 ש"ח, זאת בנוסף לקנס בסך 500 ש"ח לקופת המדינה. על הבת נגזרים 250 שעות לתועלת הציבור, אותן היא תבצע במעון לילדים עם מוגבלות. גם הבת נדרשת לפצות את המתלוננת, והיא תשלם לה 4,000 ש"ח פיצוי על הפגיעות בה.

פרקליטות המדינה (התובעת) כבר הודיעה שבכוונתה להגיש ערעור על החלטת בית המשפט.

צילום: אינטרנט

 

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה