אשדודית הגישה בקשה לתביעה ייצוגית על סך 735 מיליון ש"ח נגד אגדתושבת אשדוד הגישה בקשה לתביעה ייצוגית נגד אגד, זאת בעקבות הפעלת קווי המהדרין לקהילה החרדית במחירים מוזלים. באמצעות עו"ד יוחי גבע, היא מבקשת לתבוע בשם הנוסעים החילוניים סך של 735 מיליון ש"ח, ולטענתה אגד גובה מחירים מוזלים בקווים החרדיים, מבלי ליידע את כלל הציבור על קיום הקווים

תושבת אשדוד הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עורך הדין יוחי גבע, בקשה לתביעה ייצוגית על סך 735 מיליון שקל נגד אגד – אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ.

בכתב הבקשה לתביעה כותב עו"ד גבע: "לו היה בנק ישראל מכריז, כי הוא מעניק הנחות בעמלות לחילוניים, משום שהחילוניים מרווחים בממוצע משכורת גבוהה יותר, או משום שהם חוסכים יותר, הייתה קמה צעקה גדולה בקרב הציבור החרדי".

בכתב התביעה ממשיך ומציין עו"ד גבע בשם מרשתו, כי חברת אגד בחרה להפלות לרעה את ציבור לקוחותיה החילוני. "המשיבה מעניקה הנחות לקבוצות חרדים, בשל היותם חרדים, ורק משום כך, מפלה לרעה את אוכלוסיית האנשים שאינם חרדים והכול בשל בצע כסף", נכתב בכתב התביעה.

בתביעה מתארת תושבת אשדוד כיצד ביקשה לנסוע מאשדוד לחצור הגלילית באוטובוס אגד, לא מצאה קו ישיר, ונסעה בשני קווים- ראשית מאשדוד לירושלים, ולאחר מכן מירושלים לחצור הגלילית, ושילמה עבור הנסיעות 65 ₪. רק לאחר מספר ימים נודע לה, כי יכולה הייתה לנסוע באוטובוס ישיר בקו 'למהדרין', המיועד לקהילה החרדית, שאילו הייתה נוסעת בו, עלות הנסיעה הייתה מסתכמת ב 40 ש"ח בלבד. לטענתה, בעת שרכשה את כרטיסי הנסיעה לא ידעה כלל כי יש הבדל במחיר ובמסלולי הנסיעה בין הקווים הרגילים לקווים החרדיים, זאת כיוון שנתוני קווי המהדרין אינם מפורסמים במרכז המידע של אגד או באתר האינטרנט שלה, כך שמדובר למעשה במידע חסוי שמתברר לצרכן רק אם הוא "יודע סוד".

לדברי התובעת ועורך דינה, נזקיה נעמדים של התובעת עומדים על סך של כ-140 ₪, הכוללים גם פיצויי על עוגמת הנפש שלטענתה נגרמה לה. בחישוב שעושה עו"ד גבע, הוא משער שכמות הנוסעים שנפגעה במהלך השנים מהפעלת 30 קווי המהדרין, עומד על 7 מיליון נוסעים. סך התביעה הוא על 735 מיליון ₪. 

תגובת רון רטנר, דובר אגד: "קווי התחבורה הציבורית של אגד פתוחים בפני כל ציבור הנוסעים ללא אפליה על רקע מגזרי, דתי או אחר ותעריף הנסיעה בהם נקבע על ידי משרד התחבורה ולא על ידי אגד, כפי שנטען בכתב הבקשה. המידע על כל הקווים פתוח ונגיש באופן שוויוני לכל אדם באתר האינטרנט של אגד או באתר המידע של משרד התחבורה".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה