לאחר שעוקלה משכורתו וכמעט נעצר התברר: אין חובתושב אשדוד ששילם מזונות לילדיו, הופתע לגלות שלמרות הכספים שהעביר לגרושתו, חובו בהוצאה לפועל המשיך לתפוח. לאחר שמשכורתו עוקלה ואיום מעצר ריחף, מעל ראשו, רק אז הוא גילה שכלל אין לו חוב

לאחר שההוצאה לפועל עיקלה את משכורתו של תושב אשדוד וגרושתו דרשה להושיב אותו במאסר עקב חוב מזונות שתפח ליותר מ-50 אלף ₪, התברר בשבוע שעבר שהחוב להוצאה לפועל כלל לא קיים. כך עולה  מטענת "פרעתי" שהגיש הגרוש באמצעות עו"ד מיכאל בן שבת מאשדוד, מומחה בתחום האזרחי. הגרוש לא הצליח להבין איך למרות העובדה שהוא מעביר לה כספים רבים בגין מזונות ילדיו, חובו ממשיך לתפוח והחליט לאחרונה להרים ידיים וחדל להעביר לה כספים שכן, הגיע למסקנה שאין תועלת בכך: גרושתו ממשיכה לנקוט נגדו בהליכים וחובו לא רק שלא קטן אלא הולך ותופח.

כמוצא אחרון הוא פנה לעו"ד בן שבת שעשה 'עבודת נמלים', בדק 5 שנים אחורה כל סכום שהגרושה תבעה ממרשו מאז נפתח תיק ההוצאה לפועל ובעקבות הבדיקה שביצע, גילה בין היתר כי הגרושה תבעה במשך תקופה ארוכה השתתפות בשכר דירה שנקבעה בהסכם הגירושין למרות שבפועל לא שכרה דירה, תבעה סכום מזונות גבוה למרות שבית הדין הקטין אותו וכלל לא דיווחה להוצאה לפועל על כספי המזונות שהגרוש מעביר לה מידי חודש באמצעות בנק הדואר.  

לאחר שעיינה בטענות הגרוש, הציעה רשמת ההוצאה לפועל בבית המשפט ברחובות צביה פפקין גרדשטיין למנות רואה חשבון שיבדוק את כל הסכומים בתיק ההוצאה לפועל שתפח ל-50 אלף ₪.

כתוצאה מהחלטת הרשמת,  ולאור הממצאים שהועלו החליטו הצדדים לערוך הסכם לסיום המחלוקת בתיק ההוצאה לפועל שפתחה נגדו. על פי ההסכם הגרושה תסגור את תיק ההוצאה לפועל, הגרוש ימשוך את בקשת "פרעתי" ויחזור לשלם את תשלומי המזונות באופן שוטף.

עו"ד בן שבת: "אין לקבל את גובה החוב ו/ או את עצם קיומו של החוב בהוצאה לפועל כגזרה משמיים או כעובדה מוגמרת אלא תמיד רצוי לבדוק ולהתייעץ עם עו"ד שמבין בתחום ושיש בכוחו להפחית ו /או לבטל את החוב כליל".

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה