שוטר מאשדוד הורשע בביצוע מעשים מגונים בקטינההשופטת יעל רז-לוי, אחרי שלוש שנות משפט, הרשיעה את השוטר שמעון אלבז בעבירת ביצוע מעשים מגונים, אותם ביצע בבת 15 לפני שלוש שנים בחוף באשדוד. "באתי לכלל מסקנה כי אשמת הנאשם הוכחה מעבר לספק סביר כנדרש", כתבה השופטת בהכרעת הדין

תחילתה של הפרשה לפני שלוש שנים, כאשר אלבז ראה את בת ה-15 יוצאת מבית חברתה. הוא הציע לה לקחת אותה לביתה, והנערה שרצתה להתחמק מהגשם שירד בחוץ, הסכימה בסופו של דבר לבקשתו. 

אך במקום לקחת את הנערה לביתה, לקח אותה אלבז אל חוף הים באשדוד, ועל פי כתב האישום, הוא החל לנשק אותה ולגעת באיבריה המוצנעים ללא הסכמתה. הנערה המפוחדת העידה בבית המשפט, שבכול אותו הזמן שאלבז נישק ונגע בה, היא שלחה הודעות סמס לחברה, בהם כתבה: "תתקשר אלי, הוא מחייב אותי לעשות דברים שאני לא רוצה, הוא מכריח אותי לעשות דברים שאני לא רוצה לעשות". על פי עדות הנערה, בשלב מסוים היא עשתה את עצמה מדברת עם אמא שלה, ואז אמרה לאלבז שעליה לחזור לביתה. 

אחרי שחזרה אל ביתה, התקשר אליה אלבז מספר פעמים. הנערה שיתפה את אחת מחברותיה ואת חברה על מה שעברה, ואלה עודדו אותה להתלונן. הנערה קבעה פגישה עם אלבז, וכאשר הגיע למקום הוא נעצר ע"י שוטרי הסיור שהמתינו לו.

אלבז, באמצעות עורך דינו, הכחיש שנגע בנערה או שהיה ביניהם כל קשר מיני. עורך דינו אף הצביע על סתירות לכאורה בעדותה של הנערה, אך השופט ברוך אזולאי, ציין בהכרעת הדין שהוא לא מצא סתירות מהותיות בעדות הנערה, ואלה שעליהם הצביע עורך הדין של אלבז, נבעו מהיות הנערה עולה חדשה. אלבז אישר בעדותו כי החמיא לו יחסה של המתלוננת והמחמאות שנתנה לו וכי הוא המשיך להתקשר אליה, כי עניין אותו לאן זה יתפתח. הוא ציין כי בכך אולי טעה באופן אישי, אךאין במעשיו כל דבר פלילי.

"בחנתי את עדות המתלוננת ומצאתי אותה מוצקה, מהימנה, קוהרנטית וברורה. המתלוננת העידה בבית המשפט והותירה רושם חיובי ומהימן, כאשר ניכר היה מדבריה ומעדותה כי היא מרגישה צורך וחובה להעיד על מנת שמעשים כמו אלו שנעשו בה לא יחזרו ויקרו לנערה אחרת", כתבה השופטת יעל רז-לוי בהכרעתה.

השופטת יעל רז-לוי ממשיכה וכותבת בהכרעת הדין: "עדות המתלוננת מושתת אפוא על אדנים מוצקים, ובהם אותה הודעת טקסט, ממנה עולה בבירור הפחד של המתלוננת והעובדה שהיא קוראת לעזרה. באשר לטענה שהועלתה ע"י הנאשם, במהלך עדותו כי ניתן לשכתב את הודעת הטקסט ולכתוב בה תאריך ושעה אחרת, הרי מדובר בטענה שהופרחה לחלל האוויר ולא הובא לה כל ביסוס".

בהכרעת הדין ממשיכה ומציינת השופטת יעל רז-לוי , שאלבז לא הצליח להצביע על כל סיבה מדוע הנערה תעליל עליו או תפריז בתיאור מהלך הדברים בזמן בו שהו יחד ברכבו , והכול כשאין ביניהם הכרות קודמת או סכסוך קודם.

"אשמת הנאשם הוכחה מעבר לכל ספק סביר ועל כן יש מקום להרשיעו בעבירה של מעשה מגונה בקטין", מסיימת השופטת יעל רז-לוי את הכרעת הדין. הרכב השופטים: השופט אזולאי ברוך והשופט נתן זלוצ'ובר, מסכים עם הכרעת הדין של השופטת רז-לוי ומרשיע את השוטר שמעון אלבז בביצוע מעשה מגונה בקטינה.

עונשו של אלבז יינתן במועד אחר.

צילום: אתר בתי המשפט. 
 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה