הסדר טיעון לאיתמר דהן, שדקר למוות את אלכסנדר לוינשטיין לפני שנה באשדודאיתמר דהן, שלפני כשנה, דקר למוות אלכסנדר לוינשטיין ברובע י"א באשדוד, הודה במסגרת עסקת טיעון, בהריגתו של לוינשטיין. התביעה תבקש עונש של 15 שנה. בכתב האישום המקורי נכתב: "הנאשם גרם בכוונה תחילה למותו של המנוח לאחר שהחליט להמיתו והמיתו בדם קר"

בחודש מאי 2010 נדקר למוות אלכסנדר לוינשטיין ברחוב ברובע י"א. חבורת נערים ביקשה ממנו סיגריה, והחלה להכות אותו קשות, לאחר דין ודברים שהתפתחו ביניהם. איתמר דהן, שהיה בן 18 בעת האירוע, שלף סכין ודקר מספר דקירות עמוקות בחזהו ובגבו של לוינשטיין.

על פי כתב האישום החמור, שייחס לדהן עבירת רצח, אחת הדקירות הייתה בעומק של כ- 10 ס"מ, וחדרה ישר לליבו של לוינשטיין, ולא הותירה לו כל סיכוי לשרוד את הפציעה.

בשבוע שעבר הגיע נציג המדינה, עו"ד יואב עטר, להסדר טיעון עם פרקליטיו של דהן, עוה"ד מרוז ויפתח, ועבירת הרצח הופחתה לעבירת הריגה. בנוסף, על ההסדר הטיעון, תדרוש התביעה עונש של 15 שנה בפועל ופיצוי כספי על סך 80,000 ₪ למשפחתו של לוינשטיין.


איתמר דהן הודה בבית המשפט בעובדות כתב האישום המתוקן, ובית המשפט הרשיע אותו על פי הודעתו בעבירת הריגתו של אלכסנדר לוינשטיין בחודש מאי 2010.


גזר הדין יינתן לאחר שמיעת הטיעונים לעונש, שיהיו בחודש ספטמבר 2011.


עסקת הטיעון מגיע בדיוק בשבוע בו 5 צעירים מאשדוד נפצעים באירועי דקירה חמורים. באחד המקרים, הדמיון לאירוע שבו נדקר למוות אלכסנדר לוינשטיין, הוא מצמרר ביותר.

 

אלכסנדר לוינשטיין ז"ל:

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה