אשדוד: האב השקה את בנותיו הפעוטות בבירהתושב אשדוד בשנות ה-50 לחייו השקה את שתי בנותיו הפעוטות בבירה בעת שבילה איתן ביום כיף בפארק לכיש. כך עולה מסרטון שהוצג בבית המשפט לענייני משפחה באשדוד. בית המשפט נעתר לבקשת האם והוציא צו הרחקה לאבא מבנותיו

מאבקים בן בני זוג שהחליטו לפרק את "החבילה", לעיתים מגיעים למקומות בהם הילדים הם הנפגעים הגדולים בסיפור הגירושים. כזהו המקרה שנידון לאחרונה בית הדין לענייני משפחה באשדוד, בו הוצג סרטון אותו צילם האב, בו הוא משקה את בנותיו בבירה, הכל כדי לפגוע באימם.


מדובר בפעוטות בנות כשנה וכשנתיים ובסרטון נראה בבירור כיצד האב משקה את בנותיו תוך שהוא אומר לאחת מהן "את תהיי שיכורה" ובהמשך אומר מספר פעמים לשתיים: "מה אתן עושות 'סטלות', כן? "
הסרטון הוגש לבית המשפט על ידי עורכת דין מאיה חונגר, מומחית לענייני משפחה מאשדוד המייצגת את אימם של שתי הפעוטות. את הסרטון מסר האב לגרושתו תוך שהוא אומר לה: "תצפי ותיהני". כשהאישה צפתה בסרטון היא הגישה מייד תלונה במשטרה ובקשה דחופה לצו הגנה. בעקבות הבקשה הגרוש הורחק מהקטינות.


הצדדים נישאו לפני כ- 6 שנים. האישה אהבה אותו וחפצה להקים בית שקט ולהתמסר לבעלה ולתא המשפחתי. זמן מה לאחר נישואי הצדדים הבינה היא שנפלה קורבן לאהבתה העיוורת. מהתצהיר של האישה שהוגש לבית המשפט, עולה כי הבעל החל להפעיל כלפיה לחץ פסיכולוגי. אלימות מילולית, צעקות, איומים ושבירת חפצים היו עניין שבשגרה. האישה הרגישה שבחלוף הזמן היא הפכה לשפחה שלו, שהחירות שלה יחד עם תקוותיה נשארו אי שם מאחור והיא נכנעה - איבדה כל רצון להתנגד או לנסות לשנות משהו.


עם הזמן היא החלה לחשוב שכך אמור להיות, שהיא רק צריכה לרצות את הבעל לדאוג שיהיה לו טוב והוא יבין את הטעויות שלו, יבקש ממנה סליחה או לפחות ישנה את היחס כלפיה. ברם, עם הזמן המצב התדרדר עוד יותר. האישה הצעירה הפכה לאמא צעירה והיא הרגישה את כל כובד האחריות כלפי ילדותיה הקטינות.
באחת הפעמים, במהלך ויכוח קולני אותו יזם לטענתה הבעל, הוא ניפץ את כונן המחשב על הרצפה עליו זחלה בתם הקטינה שניצלה בנס. האישה הבינה שאין טעם לשמור על התא המשפחתי ושעליה לדאוג אך ורק לבנותיה הקטינות. חרף העובדה שהבעל התנגד שהיא תעזוב את דירתם ואף איים עליה, היא הצליחה להימלט מדירת המשפחה ופתחה בהליכי גירושין.


בני הזוג התגרשו לפני כחצי שנה. האישה סברה שהיא תתחיל בחיים החדשים ותצליח לעמוד על רגליה למען ילדותיה הקטינות. אך לצערה לא כך התנהלו הדברים. הגרוש לא נתן לה מנוחה - החל לפגוע בשמה הטוב בקרב חבריהם המשותפים, בכל הזדמנות קילל אותה, לא הקפיד לקיים הסדרי ראייה עם הקטינות בהתאם להסכם והמשיך לאיים עליה שיבוא יום והיא תשלם את כל חטאיה. האישה ניסתה בתחילה להתעלם מהתנהגותו של הגרוש - הרי שהיא כבר הייתה חופשייה - היא יצאה משליטתו ומהשפעתו. ניסתה להמשיך בחייה ולדאוג לילדותיה, אך הגרוש לא נתן לה מנוחה.

באחת הפעמים בהם הוא היה עם הילדות, הוא השקה את שתי בנותיו הפעוטות בבירה בעת שבילה איתן ביום כיף בפארק לכיש. האישה באמצעות עו"ד חונגר פנתה לבית משפט לענייני משפחה באשדוד, שם היא חשפה את סיפורה הקשה. בתצהיר שהגישה לבית המשפט היא טענה בין היתר כי חשבונה עוקל ונפתחו נגדה הליכים של הוצאה לפועל, זאת כי אולצה לרשום צ'קים לנושי בעלה לאחר שהוא הפעיל כלפיה "טרור פסיכולוגי ולחצים נפשיים בלתי פוסקים".
עוד היא טענה כי באחת הפעמים הוא איים עליה כי היא תמות בקרוב ושהוא ואלוהים ישלמו לה על כל מה שעשתה לו, ושגם הפעוטות ישלמו על מה שעשתה לו.

בעקבות האירועים הקשים האישה הופנתה במהלך חודש מאי למעון לנשים מוכות.


השופטת ענת אלפסי, מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד, דחתה את טענת הבעל שטען כי בבקבוק הבירה בו השקה את בנותיו היו מים. זאת, לאחר שצפתה בסרטון והבחינה כי הבנות בנות כשנה וכשנתיים עיוו את פניהן בעת שלגמו מהבקבוק.


בית המשפט האריך את צו ההגנה והורה על התערבות עו"ס בעניין.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה