תביעה בכחצי מיליון ₪ על התזת צבעא', תושב אשדוד בן 60, שעבד במפעל באשדוד ונפגע בידו מהתזת צבע, תובע באמצעות עו"ד דותן לינדנברג כ-450 אלף ₪ פיצויים בעקבות חדירת צבע לעורו. רופא תעסוקתי שבדק אותו כשנה וחצי שלאחר התאונה והביטוח הלאומי קבעו לו נכות לצמיתות בשיעור של 21%

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בת"א נטען כי בחודש אוגוסט 2008 תוך שימוש במכשיר צביעה, נפלט הצבע מהמכשיר בלחץ רב וחדר לתוך עורו בכף ידו הימנית, דבר שהביא לפציעתו הקשה בידו הדומיננטית. בעקבות התזת הצבע, העובד הובא לחדר המיון בבית חולים קפלן ואושפז למשך 35 יום. במהלך האישפוז לאחר שנעשה ניקוז ראשוני של הצבע שחדר לעורו, נמצא כי נגרמו הסתיידויות ברקמות הרכות באחת האצבעות. עקב כך הוחלט לבצע ניתוח לניקוז שאריות צבע נוספים.
רופאים שבדקו אותו במהלך התקופה, אבחנו בעיות ביכולת התנועה והכיפוף של מספר אצבעות ורשמו לו ימי מחלה למספר חודשים נוספים. כחמישה חודשים לאחר התאונה, רופאה התעסוקתית קבעה כי הוא אינו מסוגל לחזור לעבודתו כצבעי או כל עבודה פיזית אחרת משך 6 חודשים לפחות. ד"ר אריאלי אריה, מומחה רפואי בתחום האורטופדי, בדק את התובע כשנה ו-4 חודשים לאחר התאונה, וקבע כי אחת האצבעות מעוותת וללא תחושה וכי אין תחזית של שיפור עתידי. כן קבע המומחה כי נותרה לתובע נכות רפואית לצמיתות כתוצאה מהתאונה בשיעור 12%, בגין הפגיעה העצבית וירידת תחושה ונכות רפואית לצמיתות בשיעור 10% בגין הצלקת ביד ימין. סה"כ נכות רפואית משוקללת הינה בשיעור 21%.
לטענת בא כוחו של א', עו"ד לינדנברג, התאונה קרתה כי במפעל בו עבד התובע, הונהג שימוש במכשיר צביעה מסוכן ובלתי בטיחותי, שלא היה בו כל מחסום או מנגנון אשר עשוי היה לחסום פליטת הצבע בלחץ. בנוסף טוען עו"ד לינדנברג, שהמפעל לא סיפק לעובד כל אמצעי מגן לידיים שהיה בו כדי למנוע חדירת הצבע לתוך העור. לדברי לינדנברג, המפעל התנהג ברשלנות ובניגוד לפקודות ותקנות הבטיחות בעבודה. 
א' בשתכר ביום התאונה כ-7,700 ₪ לחודש ורק בחודש ספטמבר 2009 מעט יותר משנה לאחר פציעתו הוא הצליח לשוב למעגל העבודה במפעל אחר. אך עקב נכותו והמגבלות ביד ימין הוא משתכר עד היום שכר של כ-5,500 ₪, כ-2,000 ₪ פחות לחודש, מאשר לפני התאונה.
עו"ד לינדנברג מומחה בתחום הנזיקין, טען בכתב התביעה כי נכותו הרפואית של התובע משליכה באופן ממשי על תפקודו, אשר דורש ביצוע עבודה פיזית והפעלת ידו הימנית הפגועה. התובע מוגבל מאוד במסגרת עבודתו, היות והוא ממשיך לסבול מכאבים וממגבלות תנועה באצבע, דבר אשר מונע ממנו לעבוד בעבודה פיזית מאומצת. כמו כן אין ביכולתו לעבוד שעות נוספות היות וככל שחולף הזמן כך גוברים הכאב והקושי בהפעלת היד.
בכתב התביעה נטען כי כתוצאה מהתאונה, א' נזקק ויזדקק בעתיד לעזרה בבית: "הוא מתקשה בביצוע בפעולות כגון הזזת רהיטים, שטיפת הרצפה, עריכת קניות, ביצוע תיקונים בבית ופעולות נוספות והוא נאלץ ויאלץ גם בעתיד להסתייע בעזרת בני המשפחה".
בסך הכל העובד תובע כ-450 אלף ₪ בגין אובדן השתכרות, כאב וסבל, עזרה בבית, נסיעות והוצאות לטיפולים.
בא כוח התובע עו"ד לינדנברג , המפעל והחברה המבטחת את המפעל, סיכמו בימים האחרונים כי בשלב ראשון ידונו בדו"ח הנזק שהגיש בא כוח התובע ואם לא יגיעו לפשרה יוגש כתב הגנה ויחל המשפט.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה