הצינור הסורר ברובע ג'שלוש פעמים תוך חצי שנה נותרו תושבי הקריה החרדית ברובע ג' ללא מים, דווקא בשבת. הצינור התת קרקעי שמוביל מים לקריה, מחליט דווקא לאחר כניסת השבת להתבקע. "במהלך כל השבת נאלצו יותר מאלף איש להסתפק בברז בודד בבית הכנסת הסמוך", סיפר אחד מתושבי המקום, שזעם על התנהלות יובלים בחצי השנה האחרונה. בקרב התושבים כבר יש הימורים מתי יתפוצץ הצינור בפעם הבאה – מצחיק כמה שזה עצוב

בשבת האחרונה, כמו עוד פעמיים לפני כן, נאלצו תושבי קרית אברמסקי להעביר את השבת החמה ללא מים זורמים. צינור המים הראשי שמוביל מים לבתיהם, בקע ונשבר ממש שעה לאחר כניסת השבת.

אחד מתושבי המקום מספר: "פתאום שמעתי רעש חזק ומוזר. לא הבנתי מה קורה וכבר כל המקום היה מוצף במים. זה היה ממש זרם חזק". עדי ראיה אחרים לאירוע סיפרו שאחד האברכים שצעד לתומו ברחוב, נפל לתוך הבור שנוצר כתוצאה מפריצת המים, אך במזל הוא חולץ ללא פגיעות.

קרית אברמסקי נמצאת ברובע ג' והיא אחת השכונות הותיקות ביותר ברובע. מדובר בעשרות בתי אב ומשפחות ברוכות ילדים של המגזר החרדי. לדברי התושבים, מדובר ביותר מ-1500 תושבים שגרים במקום, רבים מהם ילדים.

במוצאי שבת, כאשר הגיעו צוותי תאגיד "יובלים" לסדר את הצינור המפוצץ, התקבצו עשרות מתושבי הרובע והעלו טענות קשות על התנהלות התאגיד בכל הקשור לטיפול בפיצוצי המים בקריה. "זו כבר הפעם השלישית בחצי השנה האחרונה שהצינור מתפוצץ", מספר לנו אחד מתושבי המקום. באורח פלא, הפיצוץ מתרחש רק בשבתות, ובגלל האוכלוסיה החרדית שבמקום, נמנעים מתיקון הצינור במהלך השבת.

לדברי תושבי המקום, אין מניעה שגוי של שבת יעבוד במקום במהלך השבת ויסדר את התקלה. בשבת האחרונה זה לא קרה, כך גם בפעמים הקודמות, והתושבים שנותרו ללא מים נאלצו להתרכז סביב ברז בודד בבית כנסת סמוך כדי למלא דליי ובקבוקי מים. "רק במוצאי השבת הביאו לנו נגרר (עוקב, ע.א.)עם מים, אך גם הוא התרוקן תוך זמן קצר", מספרים התושבים.

"לא ברור מדוע לא מחליפים את הצינור, שמתפוצץ בכל פעם בנקודה אחרת. מדובר בצינור ישן שכבר מזמן היה צריך להחליפו", אומרים לנו בקרית אברמסקי. התושבים זועמים וטוענים שמדובר בהזנחה שנמשכת בכל הרמות, לא רק בעניין הצינור. לדבריהם, מדרכות רבות בקריה הרוסות ושבורות ולמרות הבטחות להחלפת המרצפות, דבר לא נעשה לתיקון המפגעים. "אנשים פה הולכים ברחוב, נופלים ונפגעים, אבל את איש זה לא מעניין מה שקורה פה" זועמים התושבים.

אז איפה הנציגים של הציבור החרדי במקום, שרובו מזוהה עם נציגי ש"ס במועצה? תושבי המקום התקשו לענות לנו על שאלה זו. לדבריהם, הם פנו כבר רבות לנציגיהם במועצה, אולי מישהו יצליח לסייע בידיהם. אך כגודל הציפייה, כך גודל האכזבה. לדברי התושבים, תלונותיהם נופלות על אוזניים ערלות.
 

מתאגיד המים יובלים נמסר בתגובה: "במהלך השבת האחרונה בעקבות פיצוץ בצינור המים הופסקה אספקת המים לתושבי רחוב אברמסקי, בעקבות העובדה שצוות החברה הקבלנית שהגיע למקום נתקל בהתנגדות תושבים לביצוע התיקון בטענה כי מדובר בעובדים יהודיים".

"תאגיד "יובלים" בודק את הסוגייה ובמידה כי יתברר כי בניגוד לחוזה הועסקו בשבת עובדים יהודיים בתיקון התקלה, הרי שיוסקו המסקנות הנדרשות לגבי המשך העבודה עם הקבלן המבצע".

"בימים אלו אנו נמצאים בתהליכי עבודה מתקדמים עם הגופים האמונים על השבת במועצה הדתית באשדוד על מנת להבטיח ביצוע העבודות במידת ההכרח, על ידי שאינם יהודים".

"לגבי סוגיית החלפת קו המים, הריני שמח להודיעך כי יוחלף הקו כולו לחדש, על מנך להבטיח את שירות אספקת המים לדיירי הרחוב.  העבודה תועדפה לרמת ביצוע מיידית ויוגשו בקשות האישור לגופים מולם יש לתאם את ביצוע עבודות ההחלפה וההתאמות בהתאם לחובתינו בחוק, עם סיום קבלת האישורים יחלו מיידית העבודות בפועל".

"תאגיד יובלים מצטער על אי הנעימות שנגרמה לתושבים, מדובר בתשתית מים ותיקה ובשבועות האחרונים התרחשו מספר פריצות מים בקו זה. עובדה זו לא נעלמה מעיננו ובשל כך התקבלה החלטה לבצע החלפה של קו המים והביוב במקום (ולא להמתין לתוכנית העבודה המתוכננת בעוד מספר חודשים). תהליך זה יבוצע במהירות האפשרית כדי למנוע מתושבי רח' אברמסקי להמשיך ולספוג תקלות במערכת המים. אנו בטוחים כי תיקון הקווים ישיב את איכות השירות כנדרש מהתאגיד".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה