חלם: מפגעי תאונת דרכים כמעט גרמו לתאונה נוספתתאונה התרחשה בתוך 'השטח הסטרילי' באשדוד. נהג הרכב נפצע, סירב להתפנות ונמלט מהמקום. לאחר שעה ארוכה פונה הרכב ממקום התאונה, אך שלט הכוונה שחסם נתיב וזכוכיות רבות שנותרו במקום, סיכנו את שאר הנוהגים בכביש וכמעט גרמו לתאונה נוספת

בשעות הערב של יום שישי התרחשה תאונה בשדרות הרצל - בן עמי, בתוך השטח הסטרילי. מסיבה שאינה ברורה עדיין, סטה רכב מסוג פיאט לבנה, עלה על אי התנועה, פגע בשלט הכוונה ועף לנתיב הנגדי. במזל גדול, באותה העת לא הייתה תנועה בנתיב הנגדי וכך למעשה נמנעה תאונה קשה יותר.

צוותי של מד"א לכיש שהגיעו לטפל בפצוע התאונה, מצאו במקום צעיר עם חתכים בידיו. הצעיר סירב לקבל טיפול או להתפנות ונמלט רגלית מהמקום. 

שעה ארוכה לאחר התאונה, כאשר הרכב הפגוע כבר פונה מהמקום, נותרו בשטח מפגעי התאונה. עמוד ההכוונה שנפגע קשות בתאונה, נותר כשהוא חוסם נתיב נסיעה. זכוכיות הרכב, שפוזרו בכל הכביש, נותרו כמו שהם. במקום לא היה זכר לצוותי העירייה או המשטרה. 

רכבים שנסעו בכביש הרצל לכיוון דרום, בניסיון לחמוק מהמפגעים ומהחלקה על הזכוכיות על הכביש, כמעט ונקלעו בעצמם לתאונה, כפי שניתן לראות בוידאו המצורף. אפילו רכב משטרתי וניידת משטרה שעברו במקום, לא חשבו לרגע לבדוק למה זירת התאונה נותרה כך, בצורה מסוכנת שמסכנת נהגים אחרים.

היחיד שעצר במקום היה השוטר הקהילתי של רובע י"א- י"ב, סמ"ר אורן ממן, שעבר במקום לגמרי במקרה. ממן התקשר למוקד המשטרה וביקש לבדוק היכן צוותי המוקד העירוני והמשטרה שיחסמו את הנתיב ויטפלו במפגע.

אין זו הפעם הראשונה בה אנו נתקלים במפגע מסוג זה. אמש, בשעות הערב, כאשר היה כתב אשדוד נט בנסיעה לאורך שד' מנחם בגין (גם בשטח הסטרילי), לפתע הפתיעה אותו ערימת גזם שהונחה על נתיב הנסיעה הימני. כדי להימנע מפגיעה בערימת הגזם, הצטרך כתב אשדוד נט לסטות בפתאומיות לנתיב השני. במזל לא היה רכב שם ובכך נמנעה תאונה. לאחר כ- 50 מטרים הייתה ערימה נוספת... כך בערך כ- 5 ערימות גזם שחסמו ללא כל סיבה נתיב נסיעה והפתיעו את הנהגים. שלמה רוטנברג, ראש מינהל התפעול בעירייה, שדווח על המפגע ע"י כתב אשדוד נט, מיהר לשלוח למקום משאית עם מנוף שתאסוף את ערימות הגזם המסוכנות.

מה דעתכם? חלם או לא חלם? מצד אחד נלחמים בתאונות הדרכים ובאמת מצליחים להביא לשינוי וירידה דרמטית בתאונות, אך מצד שני כמעט גורמים לתאונה בזכות אי הפעלת שיקול דעת ודפוסי עבודה לקויים.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה