רכבת ישראל פתחה סוף סוף את גשר הולכי הרגל באשדודלאחר יותר משמונה חודשים שעמד הגשר בשיממונו, בעיקר בגלל ויכוח על המעליות שיותקנו ותחזוקתן, נפתח בשבוע שעבר בחשאי הגשר למעבר הולכי הרגל. ברכבת לא דיווחו על הפתיחה וגם לא גזרו סרטים. בהודעה לקונית באתר הרכבת הם דיווחו בחמישי שעבר על הפתיחה. אגב, מעליות עדיין אין

במע"צ וברכבת ישראל החליטו לצ'פר את תושבי אשדוד והסביבה בחניון מכוניות נוסף בצד המזרחי של תחנת הרכבת וכן בגשר עילי יפהפה להולכי רגל. חניה וגשר עילי אומנם נבנו לתפארת, אך חודשים שהגשר והחניה עמדו מיותמים והשער היה נעול סורג על בריח.
מעשה החלם
פרויקט גשר עד הלום נחנך באופן רשמי בפברואר השנה. הטקס התקיים בחנייה החדשה שנבנתה למרגלות הגשר העילי היפיפה. איש מבין הנואמים, ביניהם שר התחבורה, לא ציינו שויכוח בין מע"צ לרכבת מעכב את פתיחת גשר הולכי הרגל.

 

כך נראה הגשר

יעקבי שמעון, תושב העיר ומתנדב במשטרת התנועה באשדוד, בדק אף הוא לפני יותר מחצי שנה מדוע הגשר העילי טרם נפתח למעבר הולכי רגל. בשיחה שקיים יעקובי עם משה שרביט מנהל תחנת אשדוד של רכבת ישראל נמסר לו כי הגשר היה אמור להיפתח כבר לפני חמישה חודשים אך בגלל נושא המעליות לנכים העניין תקוע. לדבריו נתגלעו חילוקי דעות בקשר למימון המעליות בין חברת שפיר, מע"צ ורכבת ישראל ואלה דוחים את סיום העבודה.
רפי רומנו המשמש מנהל משמרת מציין באוזני יעקבי שמעון כי המעבר להולכי רגל הושלם וכך גם בניית פירי המעליות משני צידי הגשר. אי התקנת המעליות 'תוקעת' את פתיחת הגשר לשימוש הציבור הרחב. עוד מבקש רומנו להדגיש כי הגימור החיצוני לוקה בחסר היות שדפנות הגשר העשויות בטון ערומות מצבע או מכיסוי אסתטי אחר. לדברי מנהל התחנה ייקח שבועות או שמא חודשים ארוכים עד להשלמת התכנית במלואה וכרגע אין בשורה לבאי הרכבת.
זאת כאמור פרסמנו בחודש פברואר השנה.
הפתיחה "החגיגית"

 

כאן אמורה להיות המעלית

השבוע, לאחר חודשים ארוכים של חלם מתמשך, העבירו במע"צ את הפרויקט לידי רכבת ישראל, שם המתינו עוד מספר ימים בטרם פתחו אותו למעבר הולכי הרגל. ביום חמישי בשבוע שעבר, בשקט בשקט וללא טקסים או הודעות לתקשורת, פתחה רכבת ישראל את מעבר הולכי הרגל.
בהודעה שנכתבה באתר הרכבת, הם מבשרים: "בתאריך 22.07.2010 נפתח גשר חדש להולכי רגל בתחנת אשדוד עד הלום (ע"ש מ. בר כוכבא). בשלב זה, לא מותקנות מעליות בגשר.עד השלמת העבודות ע"י מע"צ, הכוללות הנגשת הגשר לכיסאות גלגלים, אנו ממליצים לבעלי כסאות גלגלים להגיע לתחנה דרך הכניסה הראשית. בסמוך מאוד לכניסה הראשית לתחנה הקצנו מקומות חנייה נגישים לאנשים המתנייעים בכיסאות גלגלים".
אתם הבנתם את זה? במשך חודשים הרכבת ומע"צ התווכחו ביניהם על המעליות ובסוף הגשר נפתח ללא המעליות. האם אי אפשר היה לעשות זאת כבר לפני חצי שנה במעמד פתיחת המחלף?
בשישי האחרון ביקרנו במקום והבאנו צילומים ראשונים מהגשר ומהמראות הנשקפים ממנו... אפילו הספקנו לצלם משפחה אחת שחנכה את הגשר החדש / ישן. נקווה שהמעליות יותקנו במהרה לטובת ציבור הנכים והמבוגרים ושלא נדע עוד מעשה חלם שכזה.
תחנת הרכבת ממרומי הגשר

עוד מבט על התחנה מהגשר

מבט לכיוון חניית הרכבת ורציף האוטובוסים

נוסעים מאושרים על הגשר

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה