במינהל החינוך מנסים למנוע זעזועים במקיף י'7 שנים קיים מקיף י' הממלכתי - דתי והוא לא מפסיק לספק כותרות. בשבוע שעבר התפטר מנהל המקיף, לאחר שלא הסכים לעוד שנת ניסיון. תלמידים והורים בבית הספר ניסו בשבוע שעבר ליזום כנס תמיכה, שלא זכה להיענות מצד ההורים, המורים והתלמידים. בעירייה ממשיכים לקבל מכתבים אנונימיים מצד גורמים שמזדהים כמורים במקיף, ויש אף תלמידים שמארגנים הפגנה מחוץ לבניין העירייה. בעירייה כאמור לא מתרגשים מהמכתבים האנונימיים וממשיכים בהכנות לשנת הלימודים הבאה במרץ רב

נכון לעכשיו, מקיף י' יפתח את שנת הלימודים הקרובה ללא מנהל בפועל. כדי לפתוח את שנת הלימודים בצורה הטובה ביותר, מינו במינהל החינוך 2 סגנים נוספים למקיף - מיכאל תנעמי ויפה חזות. עם המינוי החדש כבר יש מי שטוען שקשרים אישיים עם מקורבי השלטון באשדוד, הם שהביאו לקידום השניים.
בשבוע שעבר ניסו מספר הורים ותלמידים לקיים כנס מחאה במתנ"ס ספרא ברובע י"ב, אך הכנס לא זכה להיענות. המארגנים ציינו שעקב הזמן הקצר, רבים לא הצליחו להגיע בזמן לכנס. עוד מבטיחים תומכי המנהל שהתפטר, יצחק עמר, הפגנה בהשתתפות 200 תלמידים מול בניין העירייה.
במכתב שהופץ השבוע לתקשורת, מציינים הכותבים שכ- 70 מורים חתמו על מכתב שהועבר למשרד החינוך, למרות שהמכתב שהגיע לידינו היה אנונימי לחלוטין. בבדיקה שערכנו מול העירייה עולה, שגם למינהל החינוך מגיעים מכתבים אנונימיים של מי שמזדהים בשם מורים.
"הפסקת עבודתו של מנהל בית הספר בסיום שנתו הראשונה תהווה פגיעה קשה ביותר בביה"ס ובתלמידיו. הן מצד תוכניות שהתחילו והן בבחינת גיבוש הצוות והנחת יסודות עבודה ברורים. הפגיעה תהיה קשה עוד יותר בשל העובדה כי מדובר במנהל שלישי בשבע שנות קיומו של ביה"ס!", נכתב במכתב שהועבר גם למשרד החינוך. בהמשך מכתבם מבקשים אותם הגורמים שיהיה שיתוף פעולה עם העירייה בבחירת מנהל חדש שיהיה בעל תואר שני לפחות ועוד שלל בקשות מהמנהל החדש.
באתר האינטרנט הבית ספרי, בדבר המנהל שנכתבו עוד בימיו של המנהל לשעבר, שלמה אליזרע, נכתב: "עת צרה היא ליעקב וממנה יוושע". נדמה שעל התלמידים, ההורים והמורים להפנות את מירצם לשיקום המקיף, שלא יככב גם בשנה הקרובה במדורי החדשות של העיתונות המקומית, אלה באירועים מוצלחים וטובים.
מעיריית אשדוד נמסר בעניין זה:
"התפטרותו של מנהל בית הספר נפלה כרעם ביום בהיר ומינהל החינוך עושה ככל יכולתו על מנת להתמודד בהצלחה עם המצב שנוצר. לו העירייה היתה בוחרת לערוך שינויים פרסונאליים, היא היתה עושה זאת באחריות ובאופן שלא יזעזע את בית הספר. אם כן, לאור הנסיבות, המינהל עסוק כעת בהיערכות הטובה ביותר על מנת להבטיח ששנת לימודים תיפתח כסדרה, עם צוות חינוכי מלא, ובמסלול אשר יצעיד את התלמידים להצלחה".
"מינהל החינוך בחר כעת 2 סגנים נוספים לבית הספר (מיכאל תנעמי ויפה חזות), אשר יסייעו בהיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים ויתרמו מניסיונם לחיזוק בית הספר, ובמקביל יצא מכרז לתפקיד מנהל/ת בית הספר".
"כאמור גב' חזות נבחרה כסגנית, יחד עם מר תנעמי, משום שבמינהל החינוך, לאור ההיכרות עימה בארבע השנים שהיא בבית הספר, מעריכים את תפקודה ואת יכולותיה לשמש בתפקיד".
"במינהל החינוך מתקבלים מידי יום מכתבים אנונימיים רבים, עליהם אין הוא מגיב. מורים, או כל גורם בעל עניין, המבקשים להביע דעתם מוזמנים לעשות זאת באופן הגלוי והראוי".

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה