ממשיכים לצפצף על החוק, גם בשטח הסטריליתקופה ארוכה שהורים לילדים בגן ילדים פרטי ברחוב העצמאות 93, הפכו את המדרכה להולכי רגל לכביש וחניה פרטית שלהם. בכל בוקר ובכל ערב אפשר לראות כיצד רכבים של הורים לילדים בגן עולים ללא פחד על המדרכה, נוסעים בין הולכי הרגל ועוברים צמוד לצובר גז שבמקום, עד שהם מגיעים ליעדם, גן הילדים של ילדם.

כל זה מתרחש מטרים ספורים ממקום מושבם של פקחי החניה בעיריית אשדוד, שעד לפני זמן קצר ישבו באותו בבניין 93. כעת יושבים הפקחים קצת יותר רחוק משם, ממש בכיכר הסיטי. הורי הילדים לא רק שמסכנים את הולכי הרגל ועוברים על חוקי התנועה, הם גם מסכנים את עצמם, תוך שהם נוסעים סמוך לצובר מלא גז, שנראה שעמודי הביטחון שלו כבר נפגעו מאחד הרכבים שנסע במקום.

אגב, אין מדובר בתופעה חדשה. נחשפנו לראשונה למפגע לפני כחודשיים, אז חשבנו לתומנו שמדובר בתופעה חולפת, אך מתברר שההורים רואים בכך גישה מהירה לגן, ללא צורך בהמתנה... ממש מגיעים עד פתח גן הילדים. אחד מהרכבים נראה חונה במקום לזמן ממושך, בכל ימות השבוע.

והתושבים במקום כבר אדישים. רכבים נוסעים להם על המדרכה, בין הרגליים ולכולם זה נראה בסדר גמור. אז זהו שלא! המדרכה מיועדת להולכי רגל ומעבר במקום אפשרי רק לרכב מד"א, משטרה וכיבוי.

רחוב העצמאות 93 נמצא השטח הסטרילי עליו הוכרז לפני כשלושה שבועות. בכיכר הסיטי, אותה חוצה רחוב העצמאות, מבוצעת אכיפה כנגד הפרעות לתנועה או צפצוף על החוקים, אך די לצאת מתחומי הכיכר, לרחובות הסמוכים, שם ממשיכים בעלי רכבים לעשות ככול העולה על רוחם ואיש אינו עוצר בעדם.

 

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה:

"תודה שהסבת את תשומת לבנו למקרה הנדון. הנושא הועבר לטיפול אנשי הפיקוח על החנייה. מקומם של הרכבים בכבישים ולא על המדרכות. נסיעת כלי רכב על מדרכות הינה חוצפה בוטה ובוודאי שמסכנת הולכי רגל. הדברים עקרוניים ונכונים לכל מקום ולא רק למקום שציינת".

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה