בן זקן ושותפיו תובעים בבית המשפט את הלן גלבר בסך 26 מיליון שקל בהסתמך על ראיית הקלטותבכתב תביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, התובעים מציגים ראיות לכאורה כי חברת המועצה עיכבה משיקולים זרים פרויקטים של בן זקן למשך שנים רבות ובמקביל יצרה קשרים עם בעלי עניין בפרויקטים אלו תוך שהיא מציעה להם לרכוש אותם. זאת מתוך הנחה שבן זקן יתייאש וימכור להם את נכסיו בעיר בנזיד עדשים.
גלבר טרם הגישה כתב הגנה. בפוסט אישי טוענת כי הקלטות שנחשפו מזויפות (אך עדין לא הגישה תלונה במשטרה כנגד טענה חמורה זו וכנגד אלו שהיא טוענת שזייפו את הקלטות).
אם גלבר תחליט שלא להגיש תלונה במשטרה, נאלץ להמתין לשלב ההוכחות בהליך המשפטי כידי להגיע לחקר האמת לגבי אמיתות הקלטות.

בכתב התביעה שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ע"י היזמים ג'קי בן זקן, אברהם נניקשווילי והחברות סגול ב.ר השקעות בע"מ, גנדר פרויקטים בע"מ ומנור א.ד בניין והשקעות בע"מ,
מועלות טענות קשות נגד חברת המועצה הלן, המתבססות על חומרים מוקלטים שברשותם ושהוצגו לבית המשפט.

עצם הגשת הקלטות לבית המשפט כראייה משפטית, מראה כי התובעים סומכים ידיהם על איכות ואמיתות הקלטות שיבדקו ע"י מומחים מטעם בית המשפט.

על פי כתב התביעה והראיות המצורפות אליו, גלבר פעלה במהלך השנים האחרונות כדי לטרפד כל פרויקט הקשור לבן זקן ממניעים ענייניים ובמקביל יצרה קשרים עם בעלי עניין בפרויקטים אלו (כמו היזם מוריס חליווה שהינו שותף של בן זקן בחברת מנור ומצוי עימו בסכסוך עסקי ולתורם פוטנציאלי לקמפיין הבחירות שלה לראשות העיר) תוך שהיא  סוחרת במידע המועבר אליה מתוקף תפקידה,  מציעה לרכוש את אותם הפרויקטים בבעלות בן זקן, להם היא התנגדה נחרצות, מתוך הנחה שהוא יתייאש מדרך החתחתים שהנתבעת מעבירה אותו במשך כ-9 שנים וימכור את נכסיו בעיר בנזיד עדשים.

עוד מצורפים ראיות והקלטות מתמללות שבה גלבר אומרת:
"אני עושה הכל לא לתת לו לזכות השנה בשום דבר כדי שגם יהיה לי, שהכל יהיה לי פתוח, שאני אוכל לשלוט על הדברים האלה".

עוד נטען בתביעה:
"מאבקה העיקש והמתמשך של גלבר כנגד בן זקן, התנהל באמצעות מימון זר של אנשי עסקים אינטרסנטיים מהעיר אשדוד המתחרים בתובע ללא שקיפות וללא דיווח ותוך ביצוע הפרות של החוק."

על-פי הנטען בתביעה, בתמורה לפעולותיה הפסולות, גלבר ביקשה מהתורם הפוטנציאלי לממן את קמפיין הבחירות שלה לראשות העיר, בסך 3 מיליון שקל, ואף הציעה לאיש העסקים מספר דרכים "יצירתיות" לעקוף את המגבלות הקבועות בחוק הרשויות המקומיות (מימון בחירות).

לתביעה צירפו התובעים הקלטות שלטענתם מוכיחות כי התנגדותה הנחרצת והעקבית של גלבר לכל פרויקט שיזם בן-זקן אינה נובעת ממניעים ענייניים. לטענתם, באחת ההקלטות נשמעה גלבר מבקשת מאיש עסקים תמיכה כספית בקמפיין הבחירות שלה, והגדירה אותה כ"השקעה".

התובעים  הגישו תביעה על סך 26 מיליון ש"ח לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין הנזקים שלטענתן נגרמו להם עקב פעילותה של חברת המועצה, זאת משיקולים זרים ושלא במסגרת שליחותה הציבורית.

במטה גלבר טוענים כי ההקלטות הן מזוייפות, ערוכות ומבושלות ובפוסט שהעלתה גלבר (קודם לקבלת כתב התביעה) היא כותבת:
"במהלך השבוע הקרוב נחשוף בפניכם את כל ההוכחות שיוצגו על ידי מיטב המומחים בישראל הקובעים כי מדובר פה במעשה פלילי חסר תקדים. תיעדנו את כל מי שהיה חלק מהמזימה, ומי שיזם את העניין.
נפעל בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותנו. לא נוותר לאף אחד".

גלבר משום מה, עדין לא הגישה תלונה למשטרה לטענת זיוף הקלטות כנגדה וטוב שתעשה כן אם אכן יש אמת בדבריה כי מעשים חמורים אלו נעשו כנגדה.

גם אם גלבר לא תגיש תלונה במשטרה, טענה זו כמובן תתברר סופית בבית המשפט - האם הקלטות אכן זוייפו ובושלו או שהם אמיתיות ואותנטיות. 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('151e7135-5af3-4d6e-bdc6-a9b3cf4846a8','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('151e7135-5af3-4d6e-bdc6-a9b3cf4846a8','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה