חגיגות השנה האזרחית: אלפי שוטרים במקומות הבילוי ישמרו על הסדרמשטרת ישראל השלימה את ההיערכות המבצעית המוגברת לקראת אירועי תחילת השנה האזרחית החדשה, שהחלו כבר במהלך סוף השבוע. עמדות לבדיקת עצמאית של אלכוהול יוצבו באזורי בילוי. במשטרה ערים גם למזג האוויר הסוער שנכנס לאזורינו, ומוכנים לתת מענה לכל קריאה

אלפי שוטרי משטרת ישראל, לוחמי משמר הגבול ומתנדבי המשטרה, צפויים להתפרס בצירים הראשיים, באזורי מוקדי הבילוי המרכזיים ובמקומות הומי קהל בכל רחבי הארץ, הכל במטרה להבטיח את שלומם וביטחונם של כלל האזרחים ולהעניק להם שירותי משטרה מיטביים. 

היערכות המשטרה צפוייה להתמקד בשלוש משימות עיקריות: אבטחת החוגגים במעגלי אבטחה רחבים, שמירה על הסדר הציבורי תוך מניעה ואכיפת פשיעה על כלל גווניה ומיקוד פעילות הסברה ואכיפה בתחום התנועה בדגש כל אכיפת עבירות תנועה מסכנות חיים, בריונות בכביש ונהיגה בשכרות, זאת למען בטחונם של כלל משתמשי הדרך. בתוך כך, המשטרה תפעל באפס סובלנות כלפי גילויי אלימות ומעשי בריונות באשר הם.

ליל תחילת השנה האזרחית החדשה, מתאפיין בתנועה ערה בכבישים, בפרט של מבלים הפוקדים את אתרי הבילוי ברחבי הארץ. צעירים רבים יוצאים לבלות תוך שתייה מרובה של אלכוהול. נדגיש כי השילוב של שתיית אלכוהול ונהיגה- מהווה סיכון ממשי לחיי אדם וגורם מרכזי לתאונות דרכים קטלניות. משטרת ישראל תפעל לאיתור ואכיפה נחושה כנגד נהגים אלו, במטרה למנוע את התאונה הבאה ובכדי שכולם יחזרו הביתה בשלום.

שוטרי ומתנדבי התנועה של משטרת ישראל יתפרסו בכוחות מתוגברים בצירים העירוניים והבינעירוניים,  בכדי לכוון, להסדיר ולאכוף את חוקי התנועה, בין היתר ע״י פעילות אכיפה ממוקדת, תוך שימוש במחסומים ועמדות בדיקה מדלגות כנגד נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים,  ובמטרה לאתר ולהוריד מהכביש נהגים הנמצאים בגילופין ומסכנים את שלום ציבור ואת כל משתמשי הדרך. 


בהקשר זה, במסגרת השירות הניתן לציבור הנהגים ופעילות מניעה מצבית מגוונת של המשטרה בכל תחומי החיים - ימוקמו עמדות מניעה שיאפשרו לנהגים לבדוק בעצמם את רמת האלכוהול טרם עלייתם לרכב, במטרה למנוע את הסיכון הכרוך בכך ואת ביצוע העבירה עוד בטרם התרחשותה.

כללים להתנהגות אזרחית אחראית ובטוחה במהלך חגיגות השנה האזרחית החדשה:

🔹יש לגלות ערנות בסביבתכם, וככל שעולה חשד כנגד אדם או חפץ חשוד, יש לפנות מיד למוקד החירום -  מוקד 100 של משטרת ישראל. לבקשת מידע - ניתן לפנות בכל עת למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל, שמספרו - 110. 

🔹עצירת הרכב בשולי הדרך אסורה ומסוכנת ויש לעצור רק במפרצי חנייה מוסדרים או במקומות מוסדרים בלבד, למעט במקרי חירום. 

🔹יש לקבוע נהג תורן טרם הבילוי, או להסתייע בתחבורה ציבורית. זכרו: אם שותים לא נוהגים!

🔹יש להקפיד על חוקי התעבורה ולהימנע משימוש בטלפונים ניידים בזמן הנהיגה או מכל היסח דעת המסכן את כלל יושבי הרכב ומהווה גורם מרכזי לתאונות הדרכים.

לציבור המבלים במוקדי הבילוי השונים, מומלץ להקפיד על הכללים הבאים:

🔹לפתוח בקבוק משקה באופן עצמאי ולהימנע מקבלת בקבוק פתוח מאדם זר.  

🔹לשמור את המשקה בהשגחת המבלה כל העת ולגלות ערנות לכל התנהגות חריגה וחשודה בסביבתכם.

🔹במצב של השפעה חריגה של משקה, בין אם אלכוהולי ובין אם לאו, יש לפנות לקבלת סיוע.

🔹לקבוע מראש חבר/ה שאינם שותים (גם לצורך הנהיגה הביתה וגם לבטיחות בבילוי עצמו).

"משטרת ישראל תפעל לשמירה על ביטחונם ושלומם של כלל אזרחי מדינת ישראל בטרם ובמהלך חגיגות ציון השנה האזרחית החדשה במטרה שכולם יוכלו לבלות בבטחה ובסיום- כולם יחזרו הביתה בשלום", נמסר מהמשטרה.


מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('a1984ef3-7582-46ea-ba24-4316b544e809','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('a1984ef3-7582-46ea-ba24-4316b544e809','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה