האב החשוד בתקיפה מדבר לראשונהבמשטרה דיווחו השבוע על מעצרו של אב לתלמיד ממקיף ז', בחשד שתקף נער בין כותלי בית הספר וכן בחשד שאיים על מנהלת בית הספר. עיון בפרוטוקול הארכת המעצר חושף כיצד במשטרה, כדי לעשות לעצמם חיים קלים, שלחו את האב שהגיע להתלונן באותו הבוקר על תקיפת בנו, להביא את פרטי התלמיד ממנהלת המקיף, מה שהוביל לאירוע שיצא משליטה. האב החשוד בתקיפה: "הנער שתקף את הבן שלי, איים עליו כשאני לידו שהוא יגמור אותו בגלל שהתלונן, לאחר מכן תקף אותי"

אב לתלמיד במקיף ז', נעצר ביחד עם אחיו ביום שישי שעבר, לאחר שמנהלת מקיף ז' התלוננה שהשניים איימו עליה ותקפו תלמיד בחצר בית הספר. במשטרה דיווחו לתקשורת על האירוע בתחילת השבוע ובהודעה נאמר שהאב הגיע לבית הספר כדי "לחסל חשבונות".

אך מה באמת התרחש באותו היום בתחנת המשטרה, בחדרה של המנהלת ובחצר בית הספר.  פרוטוקול הארכת המעצר שהגיע לידי כתב "המגזין אשדוד", חושף התרחשות שונה. עדותו של האב, כפי שנאמרה בבית המשפט וכפי שהיא נחשפת פה, תשאל כל אחד ואחד מאיתנו: מה אני הייתי עושה במקומו?

הכל התחיל ביום חמישי שעברה, כאשר להוריו של נער (13) ממקיף ז' בעיר, הגיעה שיחת טלפון מאחת האימהות במקיף שסיפרה להם שבנם הותקף בבית הספר על ידי נערים אתיופים משכבה י"ב. הבן, שידו האחת מגובסת, נפל הוכה ע"י הנערים. על פי הדיווח שהגיע להורי הנער, חברו של בנם, שהיה עימו בשעת האירוע, רץ לחדר המורים ודיווח על המכות שמקבל חברו בחצר בית הספר, אך לטענת המשפחה, אף מורה לא הגיע כדי לראות מה קורה.

"הגעתי ביום שישי בבוקר לתחנת המשטרה, כשאני מלווה בבן שלי ובאחי שעובד איתי בעסק שלי. ביקשתי להתלונן על תקיפת בני, אבל השוטר שקיבל את תלונתי אמר לי ללכת למקיף ולהביא מהמנהלת את הפרטים של הנער החשוד, וכך אכן עשיתי", מספר לנו האב השבוע.

האב הבן והדוד מגיעים לבית הספר, שם לדבריהם הם פוגשים את מנהלת בית הספר. "נכנסנו לחדר שלה וסיפרתי למנהלת על המכות שקיבל הבן שלי יום קודם לכן, ועל כך שאף מורה לא יצא מחדר המורים כדי לסייע לבן שלי. המנהלת הייתה מופתעת ואמרה שהיא לא ידעה על האירוע. אמרתי לה שזאת שערורייה שאין מי ששומר על התלמידים בבית הספר ואיימתי שאפנה למשרד החינוך ואפרסם את המקרה", מספר האב.

לטענת האב, בשלב הזה צעקה עליו המנהלת שהוא יעזוב את חדרה ואת תחומי המקיף. "צעקתי עליה שאני לא אעבור על כך לסדר היום ואמרתי במסדרון שאני אתלונן נגד כל המורים ואני אראה להם מה זה ואדאג לפרסם את הכל בתקשורת".

לדברי האב, לאחר שיצאו מחדר המנהלת, בעודם עושים דרכם ליציאה מהמקיף, מגיע אל המקום הנער בן ה- 17 שעל פי החשד תקף את בנו. "לידי איים עליו הנער ואמר לבן שלי שהוא יגמור אותו. דיברתי אל הנער ואמרתי לו שזה לא יפה להרביץ לילד קטן ממנו, במיוחד שהוא עם גבס על היד. בנוסף אמרתי שאני התלוננתי במשטרה. הנער, ללא כל בושה, אמר לי שהוא שם זין עלי ועל המשטרה".

לטענת האב, בשלב הזה קפץ עליו הנער והחל להכות אותו. "פתאום הגיעו החברים שלו והתחילו להרביץ לאחי, שנפצע באירוע ושבר את הצלעות. איך יכול להיות שאנחנו תקפנו ואנחנו יצאנו פצועים ואילו לנער אותו תקפנו לכאורה, לא קרה דבר?", שואל האב.

האב, שחזר לתחנת המשטרה, לטענתו סיפר את כל מה שאירע במקיף, אלה שאז הגיעה מנהלת המקיף ביחד עם הנער שלטענת המשטרה, הוכה ע"י האב, והגישה תלונה על איומים ועל תקיפת הנער.

האב ואחיו, שהזדקק לטיפול רפואי, נעצרו ובמוצאי השבת הם הובאו להארכת מעצר בפני השופטת גילת שלו. האב ואחיו, שיוצגו ע"י עו"ד חסונה אקרם, טענו שהם אלה שהותקפו באירוע ורק התגוננו מהתקיפה של הנער. בדיון מציינים שהתקיפה המיוחסת לאב היא עיקום ידו של הנער, כך על פי עדות המנהלת. האיומים על המנהלת היו "אני אראה לכם מה זה".

בהחלטתה מציינת השופטת: לא ניתן להתעלם מהעובדה שהחשוד 1 (האב), הוא שפנה לראשונה למשטרה ואף נשלח על ידי המשטרה לביה"ס כדי להשיג את פרטיו של המתלונן (הנער התוקף- ע.א.). גם לאחר האירוע הוא שב לחוקר והודיע לו על האירוע בביה"ס".

בהמשך מציינת השופטת שלא ניתן להתעלם מטענות החשודים כי הם הותקפו על ידי הנער המתלונן בשטח ביה"ס ומהעובדה שהאח של האב נחבל כתוצאה מהאירוע ואצבעו קובעה לאחר האירוע.

השופטת שלו: "לאחר שעיינתי בתיק ולאור העובדה שהאיומים כלפי המנהלת, עם כל חומרתם, נועדו ככל הנראה להביע את כעסו של החשוד 1 כאשר התכוון ככל הנראה לפרסם את האירוע וכך נאמר בדברי המנהלת, וכן לאור העובדה שגם המתלונן ( הנער בן ה-17 – ע.א.) תקף את החשודים ואת בנו של החשוד 1, נראה לי כי ניתן להורות על שחרורם של החשודים בתנאים מגבילים".

לדברי אותו האב, הוא אינו מתכוון לשתוק על האירוע ובכוונתו להתלונן על התנהלות המנהלת. "היא לא ניסתה להרגיעה אותנו בכלל ולבדוק את האירוע. ברגע שהיא שמעה על האירוע, היא התחילה לצעוק על הבן שלי. אני מתכוון לפעול נגד המנהלת בדרכים חוקיות. חשוב שההורים יקשיבו לילדיהם ויבחינו בהתנהגות שונה. אני חש שיש שם פחד להתלונן".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה:

 

"מינהל החינוך מגנה כל התנהגות אלימה או כזאת הנושאת סממנים היכולים להעיד על כוונות אלימות וזאת באופן נחרץ וחד משמעי. לפיכך, המינהל נותן גיבוי מלא לצעדים שנקט ביה"ס בכל הקשור בטיפול באירוע ובנציגי המשפחה החשודים בהכאת תלמידים בשטח ביה"ס. חשוב להדגיש שבית הספר חייב להיות מקום המבטיח את שלום התלמידים וכל טיפול משמעתי בין תלמידים יבורר ויטופל ע"י המערכת החינוכית, בידי אנשי חינוך ובכלים החינוכיים (בכלל זה גם הפעלת נציגי החוק במידת הצורך). גם החלפת השומר שאפשר לכאורה כניסה ללא התר, נעשתה בשיקול דעת וכן דרישת המנהלת לאשר בעצמה כניסת גורמים שאינם שייכים לצוות החינוכי. אגב גם ראש המינהל ומנהל החינוך העל יסודי המתינו ביום ב' עד להגעת המנהלת ורק אח"כ הותרו להיכנס.. יותר מכך שהשניים קיבלו זאת בהבנה מלאה, הנוהל מלמד שכך נוהגים כלפי כולם – ללא יוצא מן הכלל".

צילום אילוסטרציה: יהודה לחיאני NRG

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('2fa0d5d1-9e10-49fb-8c0e-d7c333e86324','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('2fa0d5d1-9e10-49fb-8c0e-d7c333e86324','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה