חוזרים ללימודים במתכונת מלאה בראשון הקרוב? הודעות סותרות והכאוס חוגגאחרי שרבים התנגדו למתווה החזרה המצומצמת ללימודים של תלמידי כיתות ד'-י', משרדי הממשלה גיבשו מתווה חדש לפיו כל מוסדות החינוך בערים שהתחלואה בהן נמוכה יפתחו במתכונת מלאה כבר ביום ראשון הקרוב. לאחר הדיווח על הסיכום שהושג, במשרד ראש הממשלה הודיעו כי עדיין יש מחלוקת והעניין יוכרע בשעות הקרובות. כזכור, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הביע מוקדם יותר השבוע התנגדות גם לחזרה גורפת של כלל מערכת החינוך

כיתה ריקה. צילום: יורם כהן

מסתמן כי מוסדות החינוך ייפתחו ביום ראשון הקרוב במתכונת מלאה בערים שבהן התחלואה נמוכה, כך סיכמו הבוקר (חמישי) בכירים במשרדי החינוך, הבריאות והאוצר. הסיכום הגיע במהלך ישיבה שהתקיימה הבוקר עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ וכן עם מנכ"לי משרד הבריאות, החינוך, אגף התקציבים והשלטון המקומי.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הוביל קו ברור לפתיחה מלאה של מערכת החינוך בערים עם תחלואה נמוכה. משרד הבריאות הסכימו בתחילה רק לפתיחה של גני הילדים. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר בישיבה כי "אנו מבקשים להפסיק את מתכונת הלימודים הנוכחית, מאחר שהיא יוצרת קשיים מרובים. היא קוטעת את הרצף הלימודי, החברתי ופוגעת ברצף של המענים הרגשיים. על רקע שיעורי התחלואה הארציים הנמוכים, אני מבקש לקדם את חזרתה המלאה של מערכת החינוך לשגרה מלאה, תוך מתן דגש על יישובים שבהם קיימים שיעורי תחלואה נמוכים. במקומות אלה נערוך ניטור ומעקב צמוד אחר שיעורי התחלואה. לעומת זאת, ביישובים בהם שיעורי התחלואה יהיו גבוהים, החזרה תעשה בהתאם ובכפוף לכללים של משרד הבריאות".

רשויות שהוגדרו "אדומות" בשל תחלואה גבוהה, ובהן בית שמש, שכונות מסוימות בירושלים, בני ברק והיישוב חורה לא יחזרו ללימודים באופן מלא, אלא ימשיכו במתווה הקיים והחלקי.

המתווה החדש התקבל כאמור לאחר שמתווה החזרה המצומצמת ללימודים בשבוע הבא, לפיו תלמידי ד'-ו' ישובו ליום-יומיים בבית הספר ואילו תלמידי ז'-י' ישובו ליום בשבוע על פי החלטת מנהל בית הספר, גרר התנגדויות וביקורת רבה מצד הורים, מנהלי בתי ספר וראשי רשויות, בהם גם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שטען כי המתכונת המצועת אינה מציאותית ואינה מועילה

לסרי הוסיף והביע התנגדות גם לחזרה מלאה של מערכת החינוך. "אני נגד חזרה גורפת של כל התלמידים בשלב הזה" - אמר לאשדוד נט, "כיוון שהמגיפה עדיין לא מוגרה ונגיף הקורונה עדיין איתנו, ושמירה על כללי הריחוק תהיה בלתי אפשרית עם נוכחות של כל התלמידים בכל הכיתות ובכל שכבות הגיל".

"לכן" - הוסיף ראש העיר, "עדיף בעיניי להמשיך במתכונת הנוכחית, ולהמתין עוד קצת לשליטה טובה יותר על התפשטות הנגיף, לפני שמחזירים את כל התלמידים לשגרה מלאה".

במשרד ראש הממשלה מבהירים: עדיין לא סוכם דבר - יש עוד מחלוקות

הכאוס והבלבול בין משרדי הממשלה וההודעות לציבור נמשך, ולאחר שהודיעו כי הגיעו לסיכום על החזרת מערכת החינוך לפעילות במתכונת מלאה - במשרד ראש הממשלה מבהירים כי עדיין יש מחלוקות ושום דבר לא סגור.

המתווה יוחלט בשעות הקרובות, לאחר פגישה שנערכה בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. בפגישה נכחו גם הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, שמתח ביקורת קשה על המתווה הקודם.

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('9b6a668a-fcf8-4b3c-a7ba-61acdb452755','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('9b6a668a-fcf8-4b3c-a7ba-61acdb452755','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה