"יש מקרים דחופים משלך" - כך טוענת שנאמר לה ע"י גורמי רווחה בעיר אישה שעברה התעללות במשך שניםבמשך שנים עברה תושבת אשדוד התעללות נפשית קשה ביותר מצד בעלה, ולאחרונה האלימות הנפשית הפכה לפיזית. לאחר שנים, היא אזרה אומץ והתלוננה במשטרה. הבעל הורחק מהבית ובהוראת בית המשפט נקבע כי תבוצע לו בדיקת מסוכנות במרכז גשר לקשר ששייך למינהל הרווחה בעיריית אשדוד. האישה, שהגיעה לפגישה במקום נדהמה לשמוע כי במרכז גשר לקשר באשדוד לא חושבים שהמקרה שלה דחוף, על אף מה שעברה בחייה והאיום שהיא חשה על חייה. עורך הדין גיל שחף, שמייצג את האישה, פנה במכתב חריג לראש מינהל הרווחה בעיריית אשדוד, שם הוא חושף את ההתנהלות מול הלקוחה שלו במרכז שאמור להיות אמפטי כלפיה

צילום: ארכיוןבימים אלה שבהם עולים לכותרות האלימות כלפי נשים, זאת לאור מקרי האלימות האחרונים שמסתיימים ברצח - במקרים רבים הכתובת הייתה על הקיר, אך נדמה שטיפול הרשויות היה לוקה בחסר ואיטי להחריד.

מקרה שהגיע השבוע לידיעת אשדוד נט, חושף את סיפורה של תושבת העיר שעברה התעללות נפשית קשה מאוד, כך לדבריה, במשך שנים רבות מצד בעלה. לאחרונה האלימות הפכה לפיזית והאישה אזרה אומץ והתלוננה במשטרה. לבעל הוצא צו הרחקה מביתו ובית המשפט החליט כי על הבעל לעבור בדיקת מסוכנות. 

למרות בקשתו של עורך דין גיל שחף, שמייצג את האישה - כי ההליך יבוצע באופן פרטי, השופטת החליטה כי הליך בדיקת המסוכנות יבוצע במרכז גשר לקשר שייך לרווחה בעיריית אשדוד. 

לאישה נקבעה פגישה עם עובדת סוציאלית של המרכז, אך את מה שלדבריה היא עברה במקום - איש לא הכין אותה לכך. עד כדי כך הייתה הפגישה טראומתית עבורה, שהיא ביקשה מהשופטת שלא לפגוש יותר את העו"סית עמה היא נפגשה.

במכתב ששיגר השבוע עו"ד שחף לרונית צור, ראש מינהל הרווחה בעיריית אשדוד, הוא מלין על ההתנהלות ומבקש את התערבותה על מנת לבצע בדיקת מסוכנות לבעל "ויפהעו"ד גיל שחף (צילום: יח"צ) שעה אחת קודם".

במכתבו כותב עו"ד שחף: "גשר לקשר הודיעו למרשתי שייקח זמן רב עד בדיקת מסוכנות, ברמה של חודשים. לטענתם יש מקרים אחרים דחופים יותר. מה יותר חשוב ודחוף מאבחון קיום אדם מסוכן אשר יש טענות לגביו כי התעלל בבת זוגו במשך שנים!!!"

על הפגישה הטראומתית שעבר במרכז עם עובדת סוציאלית של המקום, כותב עו"ד שחף: "אין הכלה, אין אמפטיה, אין הבנה של המורכבות והצרכים, זלזול ובעיקר הרבה מאוד אגרסיה שהשתחררה מצידה של העובדת הסוציאלית. כבר אחרי פגישה אחת הודיעה מרשתי לבית המשפט כי לא תסכים לקבל את השירות במרכז גשר לקשר, לאחר מה שחוותה".

עו"ד שחף מציין בפני ראש מינהל הרווחה כי לא אלו התחושות שאמורים להרגיש לקוחות המרכז, במיוחד אנשים שהיו בכלא נפשי ופסיכולוגי במשך שנים רבות.

עו"ד שחף מבקש את התערבותה הדחופה של ראש המינהל על מנת לבצע את בדיקת המסוכנות הכל כך חשובה, ולא לדחות אותה בטענה כי "יש מקרים דחופים יותר".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה:

צר לנו על מכתב ה"אני מאשים" ועל העוול שנעשה לעובדות הסוציאליות אשר משקיעות את כוחן ומרצן על מנת לסייע לכל פונה, בוודאי לכל אישה הרואה עצמה חשופה לאיום ולאלימות.

רשויות הרווחה עושות הכל כדי לשמור על כבוד האדם ומצרה על כל כתבה החושפת את חייהם האישיים של מטופלים.

להלן העובדות:

-       בניגוד לנאמר בכתבה - הערכות מסוכנות אינן מתבצעות בפרויקט "גשר לקשר". 

-       האישה פנתה לתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי ודווקא מתוך הבנה למצוקתה היא התקבלה תוך שבוע לפגישת הכרות, בהתאם להחלטת בית המשפט מיום ה-3/5/20.

-       פגישת ההיכרות ארכה כארבעים דקות והתנהלה בצורה נעימה ועניינית. במהלך השיחה, חשה המטפלת אמפטיה כלפי האישה וראתה את מצוקתה, ובכל מקרה האישה לא הביעה בשום שלב בשיחה איזו מצוקה או אי נוחות. 

פרויקט 'גשר לקשר' הנו פרויקט שמטפל בהורים המצויים בסכסוך גירושין גבוה. הפרויקט אשר פותח באשדוד מעניק שירות מקצועי וייחודי וזוכה לשבחים בכל הארץ!! עובדי התחנה לטיפול משפחתי מוזמנים להרצות על הפרויקט ולשתף קולגות בניסיון ובשיטת העבודה שהתגבשה באשדוד ומעניקה טיפול רגיש, מקצועי והולם למטופלים. כמו כן הפרויקט מסייע לילדים שנמצאים בתווך, בין הורים מסוכסכים, ולפני מספר חודשים אף הוצג בגאווה בבית משפט העליון.

למרות שרוב אנשי המקצוע (עו"סים, משפטנים, עורכי דין, קולגות ולקוחות) מוקירים ומעריכים את עבודת התחנה, יש לצערנו מי שנוטל לעצמו חירות ומשתלח בעובדים מסורים המקדישים את כל מעייניהם לציבור המטופלים. הכתבה הנ"ל היא דוגמא למסע אלים כלפי עובדים שכל רצונם לסייע ולתמוך במי שנחשף לאלימות וצר לנו שאתר מכובד כמותכם מציע במה לאקט אלים ובריוני כלפי ציבור המטפלים. אנו משוכנעים כי אם ניתן הזמן הסביר לבדיקת הטענות, היה הפונה ובוודאי הכתב, זוכים לתשובה מפורטת שהייתה מייתרת את הכתבה.

על אף האמור, במינהל לשירותים חברתיים, על כל יחידותיו ושלוחותיו, ימשיכו להעניק שירותים מיטביים לציבור הפונים ובתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי ימשיכו לסייע ככל האפשר, לכל אדם – משפחות, זוגות וילדים – על מנת לשפר את חייו ולהקנות לו כלים ומוטיבציה להתמודדות יעילה וטובה עם משבר הגירושין".   

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('1e050bb4-f502-4ff7-9837-6a30dec8c52f','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('1e050bb4-f502-4ff7-9837-6a30dec8c52f','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה