צחי אבו וח"כ לשעבר דניאל בן לולו הגישו תביעת לשון הרע נגד דירקטורית במשכן לאומנויות הבמה


להאזנה לתוכן:

תביעת לשון הרע הוגשה על ידי צחי אבו וח"כ לשעבר דניאל בן לולו בגין פרסום שפרסמה בפייסבוק רונית שגיא, תושבת העיר שמשמשת כדירקטורית במשכן לאומניות הבמה באשדוד. בפרסום של שגיא בפייסבוק, היא מביאה תמליל שיחה, לכאורה, בין אבו לבן לולו בנוגע לאפשרות שבן לולו יתמודד לראשות העיר. לטענת השניים, התמליל הוא פרי דמיונה ונועד להוציא לשון הרע כנגדם. מנגד טענה רונית שגיא כי אין מדובר בלשון הרע וכי מדובר בחופש הביטוי. התובעים דורשים פיצוי של יותר מרבע מיליון שקל

בית המשפט באשדוד

צחי אבו וח"כ לשעבר דניאל בנלולו הגישו תביעת לשון הרע, באמצעות עורך דין דניאל כהן כנגד רונית שגיא, תושבת העיר שמשמשת כדירקטורית במשכן לאומנויות הבמה באשדוד. 

על פי כתב התביעה, שגיא פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה פרסום כוזב הנחזה להיות שיחה בין צחי אבו לדניאל בן לולו, שיחה שלטענתם מעולם לא התקיימה. הפרסום, על פי כתב התביעה, מהווה "פרסום דיבתי העולה כדי לשון הרע שפרסמה נתבעת על מנת לפגוע בשמם הטוב, בכבודם, במעמד ובמוניטין הציבורי שלהם ולהלבין את פניהם ברבים והכל במסגרת תעמולת בחירות ניגטיבית שהיא מנהלת, בניגוד לחוק ולהלכה הפסוקה , לקידום האינטרסים של ראש העיר המכהן ובן דודה".

עוד נכתב בכתב התביעה: "הנתבעת שקועה עד צוואר בתעמולת בחירות פוליטית לקידום ראש העיר המכהן וממלא מקומו, בן דודה, מר גבי כנפו המכהן גם כיו"ר דירקטוריון המשכן לאומנויות הבימה. כך לדוגמא הנתבעת מנהלת תעמולה נגטיבית נגד מועמדים שהציגו מועמדותם לראשות העיר ו/או למועצת העיר".

בכתב התביעה מציינים התובעים את הדברים שפרסמה שגיא כנגד מועמדים אחרים, זאת כדי להראות את מעורבותה הפוליטית, לכאורה בניגוד לחוק מתוקף היותה דירקטורית במשכן.

בכתב התביעה נטען כי הנתבעת הציגה את בנלולו כמריונטה חסר עמוד שדרה וכפלסטלינה בידיו של צחי אבו והציגה את אבו כמי ששולט בסביבתו ביד רמה. עוד נטען כי הנתבעת לקחה לעצמה את החירות והכניסה ציטוטים לפיהם של השניים, והכל כדי להטעות ולתת לדברים תוקף כאילו היו אמת.

טרם הגשת כתב התביעה שיגרו השניים מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים אל רונית שגיא. בתגובה למכתב זה השיבה עורכת דין מטעמה של שגיא, שהודתה בפרסום שבוצע בפייסבוק, אך שללה כי מדובר בלשון הרע. בתגובה שנמסרה לשניים נכתב כי הפרסום חוסה תחת חוק חופש הביטוי ותחת הגנת תום לב. עוד ציינה שגיא באמצעות עורכת הדין שלה, כי לא היא אחראית על תוכן הדברים, וכי הדברים הופצו במייל בתפוצה נרחבת והיא שיתפה את התוכן בפייסבוק. שגיא סירבה לבקשה להסיר את תוכן הדברים מעמוד הפייסבוק שלה מטעמים אלה.

בתביעה דורשים אבו ובנלולו כי בית המשפט יקבע כי הדברים מהווים פרסום כוזב המהווה לשון הרע, לחייב את הנתבעת בתשלום פיצויי בסך 144 אלף לכל אחד מהתובעים, ובסה"כ 288 אלף שקל ולשאת בהוצאת המשפט של השניים.

$(function(){setImageBanner('0136a561-4908-4e68-aa86-33be489ef208','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה