סגן ראש העיר, אלי נכט, מקדם חוק להקמת אוניברסיטה באשדוד


להאזנה לתוכן:

נכט שהוא מועמד לראשות העיר, פנה ליו״ר השדולה להשכלה גבוהה בכנסת ומי שהיה שר להשכלה גבוהה, חברו חה״כ זאב אלקין בבקשה להגיש ולקדם הצעת חוק להקמתה של אוניברסיטה באשדוד. הצעת חוק זו, שעיקרה הקמת אוניברסיטה באשדוד הוגשה היום למזכירות הכנסת

סגן ראש העיר אלי נכט

כיום, בישראל ישנן 48 מכללות אקדמיות, העוסקות במתן השכלה גבוהה, אך לרוב אינן עוסקות במחקר תאורטי וקליני כתחום עיקרי. אלה פועלות לצד 10 אוניברסיטאות: הטכניון, האוניברסיטה העברית בירושלים, מכון ויצמן למדע, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת אריאל בשומרון, האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת רייכמן.

מדינת ישראל כמדינה מערבית ודמוקרטית אשר חרטה על דגלה את ערכי השוויון, מחויבת לפעול לשוויון הזדמנויות ולהבטיח שלכל אדם תהיה האפשרות להתנייד מבחינה כלכלית וחברתית. הצעת חוק זו, הקובעת כי יש להקים אוניברסיטה נוספת בעיר אשדוד, תגדיל את מספר המוסדות האקדמיים המחקריים אשר מסובסדים על ידי המדינה, ותפתח את שערי המוסדות הנחשקים עבור פלחי אוכלוסייה מגוונים יותר.

אשדוד היא העיר הגדולה במחוז הדרום, והעיר השישית בגודלה בישראל. היא מהווה מוקד משיכה תעסוקתי בעקבות הנמל השוכן בה, ונמצאת במיקום אסטרטגי בין המרכז לדרום הארץ. למרות כל אלו, אין כיום באשדוד אוניברסיטה. הקמה של אוניברסיטה כזו, לאור גודלה המשמעותי של העיר, תהיה בעלת השפעה מכרעת על התפתחותה העתידית של העיר אשדוד ותהווה אבן שואבת לסטודנטים וצעירים. כיום אין באשדוד מענה אקדמאי לספקטרום רחב מאוד של מקצועות לימוד אקדמאיים, והצעירים נאלצים לצאת מהעיר, מה שמוביל להגירה מתמשכת שלילית של צעירים, ואילו אשדוד נהיית מבוגרת יותר, ענייה יותר ומשכילה פחות.

באשדוד אף קם בית חולים אוניברסיטאי, שהיום מסונף לבאר שבע. מן הנכון והראוי שבאשדוד תהיה אוניברסיטה לצד בית החולים, זאת במיוחד עקב הצורך של מדינת ישראל בהגדלת היצע הרופאים ומקצועות פרה רפואיים, וזאת תוכל לספק האוניברסיטה באשדוד.

אוניברסיטה באשדוד תיתן מענה הולם לכל אזור השפלה, אשדוד, אשקלון והנגב המערבי, שמונה מעל 800,000 תושבים. היא צפויה להביא לפריחה אקדמאית, מחקרית ויזמית בעיר. זאת לצד פארק הייטק חדשני ורחב מימדים שנבנה בימים אלו סמוך לשטח של האוניברסיטה המיועדת.

לאור האמור, מוצע לחייב את שר החינוך להקים אוניברסיטה בעיר אשדוד, בתוך שנה מיום תחילתו של חוק זה.

סגן ראש העיר אלי נכט:

״בזמן שאחרים מתעסקים בפוליטיקה זולה, הכפשות ופופוליזם של בחירות, אנחנו מתמקדים בפתרונות שאמורים באופן מהותי לשנות את פני העיר ולהביא בשורה אמיתית לדור הצעיר.״

$(function(){setImageBanner('266b005c-e7b8-4359-982c-8cc18fb8d749','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה