נפל הפור: אגודת ישראל מתייצבת מלוכדת מאחורי ד"ר לסרי


להאזנה לתוכן:

לאחר תקופה של אי ודאות, חתמו שני השרים הבכירים של אגו"י, הרב יצחק גולדקנופף והרב מאיר פרוש, על מכתב תמיכה בד"ר לסרי. השאלה הגדולה: מה תעשה כעת ש"ס? היו"ר שלה אריה דרעי, מאוד רוצה את ברק סרי שהיה ב 7 שנים אחרונות העוזר שלו.

גולדקנופף, יו"ר יהדות התורה והשבת

הפור נפל, אגודת ישראל מאוחדת מאחורי ד"ר לסרי:  בשעה זו נחתם הסכם בין ראש העיר ד"ר לסרי לבין שני השרים הבכירים באגו"י, הרב יצחק גולדקנופף והרב מאיר פרוש. במסגרת ההסכם נקבע כי אגו"י על כל חלקיה תתמוך בד"ר יחיאל לסרי לראשות העיר.

ההסכם שנחתם בשעה האחרונה שם קץ למסכת השמועות שהופצו בעת האחרונה, ואשר ביקשו ליצור מצג כאילו חלקים באגו"י שוקלים אלטרנטיבות. לפי אותן השמועות, אמנם בחצרות בעלזא וכן בויזניץ הודיעו זה מכבר על תמיכה ברה"ע ד"ר לסרי, אך בכל הנוגע לחסידות הגדולה והמובילה, גור, נטען כי קיים 'דיל' עם ש"ס במסגרתו תינתן התמיכה דווקא בברק סרי תמורת הצבעה משותפת בבני ברק.

אך כאמור, כבר הבוקר הודיע שר השיכון הרב יצחק גולדקנופף כי "אנו מנהלים מו"מ עם ד"ר לסרי", והוא הבהיר כי העסקנים המקומיים קיבלו סמכות לנהל את המו"מ מול רה"ע. כמה שעות אחרי, ועתה אנו מעדכנים כי ההסכם נחתם  באופן רשמי.

כל שנותר עתה לראות הוא מה יעשו כעת בש"ס?

זה לא סוד שאריה דרעי הריץ את ברק סרי לראשות העיר. סרי היה העוזר שלו במשך כ7 שנים והמוטיבציה של דרעי היתה לסגור עבורו את כל הפינות כדי שיבחר  כולל להפעיל לחץ על אגודת ישראל שתצטרף לתמיכה.

עתה השאלה היא - האם בעקבות הודעתה הרשמית של אגודת ישראל  בש"ס יחליטו עדין ללכת עם סרי למרות הסיכוי הנמוך שיבחר( לאחר הודעת אגודה)?

או שימשיכו להלחם עד הסוף למען ברק סרי , המועמד של דרעי?

נזכיר, כי הבוקר, ככל הנראה בתגובה להודעתו של שר השיכון הרב גולדקנופף, הודיעו בש"ס כי יציבו מועמד מטעמם לראשות העיר בני ברק, כצעד שנועד לגרום לאגו"י לסגת בהם מכוונתם לתמוך בלסרי.

כעת, לאחר שהתמיכה הפכה לרשמית והיא מגובה במכתב חתום, נותר רק לראות האם - כפי שהבהירו כל העת גורמים בכירים באגו"י - מדובר באיום סרק, או שאכן דרעי יממש את איומו והפיצול האשדודי ישפיע גם על תוצאות הבחירות בבני ברק.

$(function(){setImageBanner('eb2870d0-3d9b-4048-8127-540fa83f232c','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה