לאחר שאגודת ישראל הודיעו שוב על תמיכה בראש העיר לראשות העיר-המתאבלים לעומת מלאי התקווה


להאזנה לתוכן:

חנוך דרך ארליך: "אנו חוזים בתחילתו של מסע הלוויה של העיר אשדוד..." . הלן גלבר: התחייבו לסגור את העיר בשבת.
ד"ר יחיאל לסרי - מה שהיה, הוא שיהיה. שום דבר לא השתנה, תומכים בי פעם שלישית כפי שתמכו בצילקר ז"ל 30 שנה. להקת המקוננים והמקוננות נשמעים כאילו חרב עליהם עולמם, כאשר ברור לכולם שהם לא בוכים על מר גורלה של אשדוד, אלא על מר גורלם שלהם. כל אלו שמקוננים עכשיו ברשת, היו בקואליציה משותפת עם אגודת ישראל. ו/או התחננו בפניהם שיתמכו בהם".
דרך ארליך - " זה לא התושבים שחופרים את הקבר אלה הם המתמודדים לראשות העיר,  גלבר, לחמני והבולדוזר״, שלא סופרים את התושב. גסיסתה של עיר"מוות ביסורים או מוות מהיר? יש בכלל נוסח לקדיש על מותה של עיר?".

המועמדים לראשות העיר אשדוד

עם הודעת אגודת ישראל כי הם תומכים בראש העיר , ד״ר יחיאל לסרי לראשות העיר, המועמדים לראשות העיר יצאו בהתקפה. ברק סרי, שנלחם עד הרגע האחרון בקבלת תמיכת אגודת ישראל, ציין לאחר מכן כי מי שייקבע את זהות ראש העיר אלה התושבים. בש״ס עדיין לא הודיעו במי הם תומכים לראשות העיר אשדוד, על אף שדרעי מאוד מעוניין בתמיכה במי שהיה יועצו .

המועמדת הלן גלבר כתבה בפוסט אישי שלה –

"אתמול בערב אישר גולדקנופף כי בתמורה לתמיכת אגודת ישראל, יחיאל לסרי הסכים לסגור את העיר בשבת.  אז היום אני מתחייבת בפניכם - אשדוד לא תהיה בני ברק! לא גולדקנופף, לא דרעי ולא אף עסקן אחר יחליטו מי יהיה ראש העיר. רק אתם!".

חנוך דרך ארליך כתב -

״אנו חוזים בתחילתו של מסע  הלוויה של העיר אשדוד. הד״ר לסרי, שהתחייב להציל חיים בעבר -  הוא הקברן. תושבי אשדוד החילונים, הם המתנדבים לחפור את הקבר. אלה שישארו אחרונים, גם יניחו אבן וגם ישבו שבעה על עיר ים שהיתה ואינה.

בעצם, זה לא התושבים שחופרים את הקבר אלה הם המתמודדים לראשות העיר,  גלבר, לחמני , איווט הקטן ו״הבולדוזר״, ששוב ושוב מפצלים את הקולות ולא סופרים את התושב גסיסתה של עיר

מוות ביסורים או מוות מהיר? יש בכלל נוסח לקדיש על מותה של עיר?״

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי השיב בפוסט משלו –

"כפי שבוודאי כבר שמעתם, זכיתי שוב בתמיכת אגודת ישראל במועמדות שלי לראשות העיר אשדוד גם בבחירות הקרובות, בדיוק כמו התמיכה שזכיתי לקבל מאגודת ישראל מאז 2008, ובדיוק כפי שקיבל צבי צילקר ז"ל תמיכה מהם במשך כ-30 שנים. אני כמובן שמח על התמיכה הזו ולא מתנצל עליה, בדיוק כפי שכל מועמד ומועמדת לראשות העיר היו שמחים ורוצים תמיכה כזו.

ועכשיו לתכל'ס: מה המשמעות של התמיכה הזו מבחינת אופייה של העיר אשדוד? בשורה התחתונה, אין משמעות חדשה. ככה פשוט. מה שהיה, הוא שיהיה. שום דבר לא השתנה. אותו סטטוס קוו בעיר רבת הפנים והתרבויות שלנו, שמהווה דוגמה ומופת לחיים ביחד עבור כל אזרחי המדינה.

אבל, בתוך עמי אני חי. הודעת אגודת ישראל על תמיכתם בי הוציאה בנוהל, כמו בכל מערכות הבחירות הקודמות, את להקת המקוננים והמקוננות הנשמעים כאילו חרב עליהם עולמם, כאשר ברור לכולם שהם לא בוכים על מר גורלה של אשדוד, אלא על מר גורלם שלהם.

וכך מדוע? משום שתמיכה זו מקדמת אותי צעד גדול נוסף לקדנציה נוספת, ומרחיקה אותם צעד לאחור מהמירוץ האינסופי שלהם לראשות העיר. זה כל מה שגורם להם לצאת משיווי המשקל. לא צריך להיות חכם גדול כדי לראות את זה. שקוף.

הרי כל אלו שמקוננים ברשת היו בשלב כזה או אחר בקואליציה משותפת עם אגודת ישראל. עבדנו יחד בהרמוניה שנים על גבי שנים, לאורך כל הקדנציות. אבל המצב הזה מוצא חן בעיניהם, רק עד שמגיע זמן הבחירות. או אז, הם מתארגנים במקהלה ומקוננים כאילו לפתע נחת אסון על אשדוד וכל זאת כדי לנסות לקושש כמה קולות על קמפיין שכולו שנאת חינם.

קחו למשל את חברתי, הלן גלבר. הגברת יצאה מגדרה לקבל את תמיכת אגודת ישראל בבחירות הקודמות, תוך שהיא מציעה להם הרים וגבעות שיבחרו בה, אבל לצערה הם בחרו בציפור קטנה ביד על פני להקת ציפורים על העץ.

כעת, כשאני מביט בה בסרטון זועקת על תמיכתם כאילו נפל דבר חדש באשדוד, אני נבוך בשבילה. אחרי 15 שנים כראש עיר, אני עדיין מצליח להיות מופתע מהצביעות והציניות של פוליטיקאים קטנים. אני מודה, זה משהו שקשה לי להתרגל אליו גם אחרי כל כך הרבה זמן בפוליטיקה.

בכל בחירות ממחזרים מחדש את אותו השקר של התחרדות העיר, וכל 5 שנים תושבי אשדוד מתעוררים לבוקר חדש ומגלים שאומנם דברים משתנים בעיר, אבל רק לטובה.

החינוך בעיר אשדוד בתנופה אדירה עד כדי שהפכנו לעיר המובילה בחינוך מבין כל הערים הגדולות בישראל, התרבות באשדוד תוססת מאי פעם והפכה גם לבינלאומית, ואין עיר בישראל עם כל כך הרבה פעילויות תרבות לאורך כל השנה ובכל רחבי העיר. הספורט באשדוד בתנופה אדירה עם אליפויות וגביעים בכל הענפים והגילאים, תושבי אשדוד נהנים מים אפשרויות העשרה, חוגים ופעילויות לנשים, גברים, ילדים, צעירים, מבוגרים וותיקים, כפי שמעט מאוד ערים בישראל יודעות להעניק. התושבים רק צריכים לרצות ולקחת.

כן, אשדוד מנוהלת היטב ונמצאת בידיים טובות, מנוסות ובעיקר: אחראיות.

אני קורא לכם המתמודדים, במקום לבחור להיות להקת מקוננות, בואו תבחרו להיות בעשייה. יש תמיד מה לעשות, ליצור ולפתח למען המשך התפתחותה ושגשוגה של העיר האהובה שלנו.

יחד נמשיך להצעיד את אשדוד להיות עיר מובילה, תוססת ומנצחת, בשורה הראשונה של ישראל".

$(function(){setImageBanner('97daa3b6-7776-4967-b254-ccc1622f7dc2','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה