כך מנהיגי ש"ס פוגעים קשות בכבודו ובזכרו של הרב עובדיה יוסף בכל רחבי העיר אשדוד


להאזנה לתוכן:

שלטים ענקיים עם תמונות של הרב עובדיה יוסף לצד אבי אמסלם (בגודל זהה) מתנוססים ברחבי העיר אשדוד מעבירים מסרים פוליטיים בשמו של הרב שנפטר לפני 10 שנים ומבזים את כבודו. מנהיגי ש"ס והפרסומאים שלה עושים ככל העולה על רוחם בדמותו ובשמו של הרב, יוצרים מצג של הונאה כאילו הוא עצמו מבקש מהציבור להצביע לראשות העיר למועמד אבי אמסלם.
תזכורת, לפני כשבועיים בש"ס הצהירו שהאדמו"ר יקותיאל אבוחצירא תומך באמסלם לראשות העיר, אבל במקרה הזה הרב חי וקיים ויכול היה להגיב, כפי שהגיב בזו הלשון: "המודעות שיצאו בשמי על תמיכה באמסלם לראשות העיר - שקריות".
לעומתו, הרב עובדיה זצ"ל לא יכול להגיב על ההצהרות שיוצאות בשמו....
עד כמה נמוך אפשר לרדת? ומה אמר הרב עצמו על דברים מסוג אלו (כשהיה בחיים) ?
תגובתו של אבי אמסלם לנושא - בסוף הכתבה

שלטי חוצות - הרב עובדיה זצ"ל ואבי אמסלם

הרב עובדיה יוסף נפטר לפני 10 שנים, אבל תושבי אשדוד מתעוררים כל בוקר ומביטים בשלטי פרסום ענקיים עם מסרים חדשים מפיו של הרב (מרן) עצמו (זצ"ל) – "אהובי תעשו הכל שנצליח", אבי אמסלם ראש עיר בראש שלך.

הבוקר שוב מסרים חדשים יוצאים בשמו של הנפטר – "בני, שמע בקולי ואשריך..."

אגב הפסוק בני שמע בקולי מופיע בשני מקומות ושניהם קשורים במעשי רמאות והונאה: בגניבת הברכות של יעקב ועשיו, ובהטעיה שהטעה אותו לבן ונתן לו את לאה במקום רחל.

והנה הפרסומאים והפוליטיקאים של ש"ס משתמשים בפסוק מתוך פרשות של הונאה כדי לנסות לרמות את המאמינים, לנצל את התמימות של נשים, צעירים וקשישים ויוצרים מצג שווא - על גבי שלטי ענק שמתנוססים בכל פינה בעיר אשדוד, עם תמונות של אמסלם והרב עובדיה (בגודל זהה) כאילו קיבלו זה עתה מסר מהרב עובדיה להצביע לאמסלם - "תעשו הכול שנצליח" - כן, שאנחנו נצליח, אני ואמסלם ביחד...."ראש עיר בראש שלך".

שלטים המדברים בשם הצדיק המנוח

והנה, שלטים חדשים יצאו הבוקר בשמו של הרב המנוח – "בני שמע בקולי ואשרייך בעולם הבא – 
ומה הקול של של הרב אומר לכאורה לציבור?
התשובה שהם מציגים היא  - פתק של ש"ס למועצה ופתק של אבי אמסלם לראשות העיר אשדוד.... מעניין מתי הספיקו לספר למרן עובדיה יוסף שאמסלם רץ לפתע לראשות העיר....

אגב, מעניין גם מה יקרה כאשר אמסלם יסיר את מועמדותו לראשות העיר .... האם הם יספרו שהרב עובדיה המנוח שינה את דעתו?

אם זו לא הונאה ברמה הנמוכה ביותר, מהי היא הונאה???

אם זה לא זילות כבודו של הרב - להפוך אותו לפרזנטור של קומבינה פוליטית, אז מה היא זילות?!

למה קומבינה פוליטית?
הרי אריה דרעי (כמו אמסלם עצמו) לא באמת מתכוון ומאמין שאמסלם יבחר לראשות העיר, מדובר בתרגיל פוליטי של דרעי ושות' שתוכנן מ"שנאת המן ולא מאהבת מורדכי".

האדמו"ר יקוטיאל אבוחצירה

רבי יקותיאל אבוחצירא: "המודעות שיצאו בשמי על תמיכה באמסלם לראשות העיר - שקריות"

מי שיכול היה לענות על הפצת דברים בשמו הוא האדמו"ר יקותיאל אבוחצירה שנדהם לגלות כי משתמשים בשמו ובחתימתו מבלי לשאול את דעתו.

תחת הכותרת: "הבהרה וגילוי דעת", כותב האדמו"ר אבוחצירא –

"לאחרונה הפיצו מכתב בשמי בתמיכה למועמד ראשות העיר אבי אמסלם, הננו להודיע בזאת בשער בת רבים, כי אין רשות לשום גורם להשתמש בשמי ובשם כל אחיי האדמו"רים בניו של מו"ר אבינו הגה"ק רבי מאיר אבוחצירא זיע"א ללא רשות מפורשת וכל מה שיצא הינו בניגוד לדעתנו ושקר מוחלט".

האדמו"ר מוסיף ומבהיר: "והנני מגלה את דעתי, שאין לכך שום תוקף ולא יצאה חתימה בעניין זה כלל ועיקר ואנו אוסרים כל שימוש בחתימה ללא רשות, שומר ישראל הוא יגדור גדר ויקויים במהרה: "סולו סולו פנו דרך, הרימו מכשול מדרך עמי" (ישעי' נז) והאמת והשלום אהבו".

מה אומר הבן של הרב עובדיה, הרב יצחק יוסף, על דברים מסוג אלו?
 "והנוטה מדבריו ימין ושמאל הרי הוא מזלזל בכבוד רבותיו”.

מה נהג לומר הרב עובדיה עצמו (בחייו כמובן) למסרים מסוג אלו?

הרב עובדיה נהג להתייחס לתופעות של משיחיות והעלאת מסרים ממתים  כ– "דברים נוראים שאסור להוציאם בפה, זו כפירה ממש, זו עבודה זרה, והטעיה את אלה הנמצאים בחצר שלו שעושים אותו אלוה, אלוהים אחרים".

 

התייחסות מ"מ ראש העיר אבי אמסלם:
למען הסר ספק כל הציטוטים שמופיעים בשלטי החוצות ובפרסומים השונים של תנועת שס ברחבי העיר נאמרו מפי קודשו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל מייסד תנועת שס ונשיא מועצת חכמי התורה שלה במשך עשרות שנים.
אני שזכיתי להיות במחיצתו שנים רבות שמעתי ממנו את הדברים אישית פעמים רבות. הרב דאג להדגיש בכל הזדמנות את הזכות להצביע לתנועת שס שבונה מקוואות, בתי כנסת ותלמודי תורה, ומי שמצביע לשס בקלפי הרי הוא שותף לעשייה ולמצוות הרבות שנעשות על ידי זה.
לגבי הטענות על שימוש בשמו לאחר פטירתו, אנו גדלנו על אמונת חכמים ועל כך שצדיקים במיתתם קרויים חיים, אנו ממשיכים לחיות על פסקיו, הליכותיו והנהגותיו גם שנים רבות אחר הסתלקותו ותנועת שס שקמה על ידו תלך לאורו לעד.
לאחר פטירתו עברה ההנהגה למועצת חכמי התורה שמורה לנו את הדרך ולאורה אנו הולכים, ואין ספק שזה קיום בפועל של המורשת הענקית שהותיר אחריו, ורצונו שנמשיך בדרכו, דרך מועצת חכמי התורה.
לא למותר לציין, מרן זצ"ל הדגיש אינספור פעמים לאורך השנים את חשיבות ההצבעה לתנועת שס ומי שחושב שהיום היה אומר אחרת טועה ומטעה.

בעניין מכתבו של האדמו"ר הרה"צ רבי יקותיאל אבוחצירא, מעולם לא טענתי שהרב תומך בי לראשות העיר. ידוע שהרב לא הביע תמיכה בי או בכל מועמד אחר לראשות העיר והשימוש הציני בהבהרה המתבקשת שלו חוטא למטרתו, שהרי דקות ספורות אחרי צאת ההבהרה נפגשתי עם הרב והוא חיזק את תמיכתו בתנועת שס.

$(function(){setImageBanner('6ff98a80-8a28-4db3-84d9-6d326bd812d9','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה