השאלה הפתוחה - מה יעשה עכשיו ברק סרי?


להאזנה לתוכן:

ברק סרי הוא המועמד הטרגי של סוף השבוע שעבר – הוא היה משוכנע שאגודת ישראל יתמכו בו לראשות העיר, הוא הצהיר בכל הזדמנות שיו"ר ש"ס, אריה דרעי, יביא לו את אגודת ישראל ויחד עם ש"ס ועם קמפיין פרסום מושקע, הוא ינצח בסיבוב הראשון את הבחירות. אך זה לא קרה, יחד עם צניחה בסקרים ואובדן אגודה הוא חושש שיאבד גם את תמיכת ש"ס, כלומר את כל המרוץ.
ליו"ר ש"ס אריה דרעי שרוצה מאוד את סרי (שהיה עוזר אישי שלו 7 שנים), יש חששות משלו - להפסיד גם שותפות בקואליציה הבאה וגם החשש שחלק גדול ממצביעי ש"ס באשדוד לא ישמעו בקולו להצביע למועמד שלו סרי (נזק תדמיתי אדיר).
חודש יולי הוא החודש הקריטי בו יקבע עתידו הפוליטי של סרי.

ברק סרי ביחד עם אבי אמסלם, מתקבל על ידי הבוס לשעבר (צילום: יאיר גדסי בטוויטר)

בסוף השבוע שעבר נפל דבר באשדוד, באגודת ישראל החליטו לתמוך בד"ר לסרי, למה נפל דבר? הרי 15 שנה ברציפות הם תומכים בד"ר לסרי? התשובה היא שבחודשים האחרונים הופעל לחץ עצום מצד אריה דרעי, עסקניו וגורמים נוספים על המשפענים באגודת ישראל שיתמכו בסרי לראשות העיר אשדוד.

העסקנים והקבוצה שמריצים את סרי היו משוכנעים שאגודת ישראל לא תוכל לעמוד בלחץ שהופעל עליה וכי היא לא תעז לפרק את השותפות המוצלחת שלה עם ש"ס. אריה דרעי אפילו העביר מסר שאם לא יתמכו במועמד שלו באשדוד, הוא יריץ מועמד משלו בבני ברק נגד אגודת ישראל.

הבטחון בכך שלאגודת ישראל לא תהיה ברירה אלא להיכנע ללחץ היה כל כך גבוה, עד שסרי נשמע כבר במאי/יוני אומר שסיפור המרוץ לראשות העיר כבר גמור והוא יהיה ראש העיר הבא של אשדוד בסיבוב ראשון.

אולם אגודת ישראל בקשה שיראו לה סקר שמוכיח שיש לסרי תמיכה רחבה בכלל הציבור באשדוד.

העסקנים מצד ש"ס הבטיחו שיראו סקר כזה, אך בקשו עוד זמן לצאת בקמפיין פרסומי רחב לשכנע את הציבור הרחב.

ואכן קמפיין כזה יצא לאוויר עם שלטים ענקים, סרטונים, קמפיין רשת גדול, בליץ' של מפגשים עם בעלי עניין והשפעה בעיר ועוד ועוד.

אך למרות כל אלו, תוצאות הסקר שהוזמן ע"י מטה סרי בשבוע שעבר ממכון הסקרים של "מנו גבע", היו כל כך מאכזבות מבחינת סרי, שהוא נגנז ע"י המטה שלו ולא הוצג לא לציבור, לא לאריה דרעי ובטח לא לנציגי אגודת ישראל.

במקביל הציגו נציגי ד"ר לסרי לאגודת ישראל סקרים מהמכון של מנו גבע וממכון סמית המראים כי ד"ר לסרי מוביל בסקרים בציבור במקום הראשון בפער ניכר מאוד על סרי שבמקום השלישי.

נציגי אגודת ישראל ניתחו את מפת הסיכויים ובשבוע שעבר הגיעו להחלטה לתמוך בד"ר לסרי לראשות העיר, כפי שעשו 3 מערכות הבחירות הקודמות.

יש שאומרים שהסקר הוא רק תירוץ, שאגודה גם לא אוהבים את העובדה שסרי הוא נציג מובהק של אריה דרעי וככל שדרעי לחץ, כך הם נרתעו יותר מלתמוך בסרי.

צילום: מתוך דף הפייסבוק של סרי

עתה עולה השאלה  - מה יעשו בש"ס –

האם הם ימשיכו לתמוך בסרי למרות שסיכוייו כעת להיבחר בסיבוב ראשון הם בלתי אפשריים אך ינסו לדחוף אותו לסיבוב שני ואז משם שוב להפעיל לחץ מחודש על אגודת ישראל כדי שיתמכו בסרי?

בשאלה זו מתחבטים כעת בש"ס, החשש שלהם הוא ללכת עד הסוף עם סרי הוא שהם עלולים להפסיד 3 פעמים –

פעם אחת עם המועמד שלהם לראשות, פעם שנייה שהסיעה שלהם לא תהיה חלק מהקואליציה ופעם שלישית שאריה דרעי יצהיר על תמיכה בסרי אולם בשטח רבים יצביעו ללסרי כי לא מתחברים למועמד שלו.
וכאן זו תהיה מכה תדמיתית אנושה לש"ס.

בימים אלו, במטה סרי מגבירים את הקמפיין בכל הכוח ובכל המשאבים, הם מבינים שאם סרי לא מתרומם בסקרים, הוא יאבד גם את התמיכה של ש"ס.

בשבועיים שלושה הקרובים הם יצאו לבליץ' של פרסום ושיווק כדי להתרומם בסקר הבא אך אם לא יצליחו במשימה זו, גם התמיכה של ש"ס תהיה בסכנה ממשית ועימה הם יצטרכו לשאול את עצמם – האם יהיה טעם להמשיך במרוץ לראשות או להעביר את תמיכתם למועמד או מועמדת אלטרנטיביים שיוכלו לנצח את ד"ר לסרי או שיתמכו על מלא בד"ר לסרי?

הכל יתבהר רק במהלך אוגוסט. אכן יהיה חם עד לוהט 

 

 

$(function(){setImageBanner('dbe25c45-a573-47bd-95c4-5f360090b6b9','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה