האם אשדוד לפני מפץ פוליטי מפתיע ?


להאזנה לתוכן:

סקר שרץ בעיר אשדוד רומז שמשהו חריף מאוד מתבשל בסיר הפוליטי והוא עשוי ליצור תפנית משמעותית במירוץ לראשות העיר.
האם מתבשל איחוד כוחות בין כצנלסון לאלי נכט? מה המשמעות של איחוד כוחות זה?
מדוע השניים עדין לא מאשרים ולא מכחישים את הידיעה?

אלי נכט ושמעון כצנלסון

השבוע תושבים מאשדוד התבקשו לענות לסקר השואל שאלה מסקרנת מאוד (מעצם העובדה שהיא נשאלת) –  עבור מי תצביע במידה ושמעון כצנלסון ואלי נכט ירצו יחדיו או יתמכו זה בזה ?

המשך השאלות של הסקר מסגירות את העובדה שמי שמאחורי הסקר, בוחן בימים אלו ברצינות את אופציית האיחוד בין השניים. האם הסקר נעשה בשיתוף פעולה מלא איתם? האם נרקם דיל פוליטי מאוד מעניין מאוד באשדוד? האם דיל כזה מבשר על מפץ פוליטי ועל כוח שהולך מעתה להוביל את המשחק?

השניים, כל אחד בדרכו סרבו להשיב באופן ישיר לשאלה – האם מתבשל שיתוף פעולה ביניהם?

מה המשמעות אם אכן נכט וכצנלסון יחליטו לאחד כוחות?

הסבירות היא שמהלך כזה עשוי לטרוף את כל הקלפים שכן הם מי משניהם יהיה המועמד הכמעט ודאי לעלות לסיבוב שני עם כ20-30 אחוזי תמיכה שהם עשויים לגרוף יחדיו – יש לציין שבבחירות הקודמות כצנלסון כבר זכה ל25% מהקולות שהיום חלקם נדדו לאלי נכט.

בבחירות הקודמות ה25% לא הספיקו כי ראש העיר, ד"ר לסרי,  קיבל 40% , תוצאה שבדיוק הספיקה לנצח בסיבוב ראשון (רק אם מועמד מגיע ל40 אחוז פלוס הוא יעול לנצח בסיסו ראשון, אם לא, מתקיים סיבוב בחירות שני רק בין 2 המועמדים שקיבלו הכי הרבה קולות (אבל פחות מ40%).

אולם בבחירות הנוכחיות הצטרף עוד מועמד בשם ברק סרי, שנהנה מתמיכת יו"ר ש"ס אריה דרעי והוא מפזר את הקולות באופן שד"ר לסרי יתקשה מאוד מאוד לקבל שוב 40% ולזכות בסיבוב ראשון. נראה שהפעם הסיבוב השני הוא כמעט עובדה מוגמרת, אלא אם יקרו התפתחויות דרמטיות מידי.

לכן השאלה הפתוחה היא  - מי יתמודד מול ראש העיר המכהן בסיבוב השני?

אם אכן יתקיים שת"פ בין נכט לבין כצנלסון , מספיק שמי מהם יקבל שוב רק את אותם 25% שכצנלסון קיבל בבחירות קודמות כדי לעלות לסיבו שני... וכידוע בסיבוב שני הכל נפתח מחדש.

מה קורה היום?

על פי הסקרים האחרונים ראש העיר המכהן, ד"ר יחיאל לסרי מוביל  כשהוא נע בין 26 -30 אחוז ואחריו הלן גלבר וברק סרי שנעים על הציר של 14-16 אחוזים (לפי הסקרים האחרונים בלבד) ואילו נכט וכצנלסון נעים על ציר ה 10% כל אחד מהם (יש לציין שתמיד הסקרים נותנים בחסר למועמדים שמקבלים קולות מציבור דוברי הרוסית).

האם אנו צפויים להפתעות בשבעות הקרובים? האם הסקר יתגלגל לאשדוד נט ומאשדוד נט אליכם?

מה שבטוח שאם הבחירות באשדוד היו הצמודות והמרתקות מאי פעם, הרי שכעת מסתמן שהם עשויות להיות מרתקות עוד יותר.

$(function(){setImageBanner('b2deb63b-ddac-4acc-9d8e-591f10517b26','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה