דרעי שובר שתיקה ומגלה את הסיבה למשבר בינו לבין ראש העיר אשדוד, ד"ר לסרי


להאזנה לתוכן:

אחרי חודשים של ספקולציות יו"ר ש"ס הרב דרעי שובר שתיקה ומבהיר כי בניגוד לשמועות הוא זה שעומד מאחורי הסיבה לאי התמיכה הש"סית ברה"ע ד"ר לסרי ומסביר כי מקורה ב"אכזבה שאחרי הבחירות הקודמות". עם זאת דרעי עדיין לא שורף את הגשרים
 
 

אריה דרעי צילום לוי עזריה

דרעי נכנס לאירוע: אחרי יותר מארבעה חודשים של ספקולציות, שמועות והערכות, התחולל אתמול המפנה. זה קורה כאשר יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי 'נכנס לארוע', והוא מגלה כי הוא מחזיק היטב את המושכות בעיר.

בראיון שמתפרסם הבוקר בעיתון "משפחה" הוא מבהיר כי בניגוד לשמועות שהופצו כל העת הוא זה שעומד מאחורי התהליכים המתרחשים באשדוד, והסיבה לאי התמיכה ברה"ע ד"ר לסרי מקורה ב"אכזבה שאחרי הבחירות הקודמות".

- בנקודת הזמן הנוכחית, שבה דגל התורה לא רצה איתך באלעד ואגודת ישראל ברחה לך באשדוד, לא נשאר לך עם מי לחתום הסכמים.

 ת: ״אני לא רוצה לחתום הסכמים וזה בדיוק מה שאני מסביר לכם. ש״ס תוכל לדאוג לעצמה בכל מקום בצורה המיטבית. אם ירצו לשתף איתנו פעולה ולעמוד במילים, בבקשה. אם לא, נסתדר לבד״.

ש: ומהו כלל האצבע? שמי שמפר הסכם במקום אחד הוא לא פרטנר איתך להסכם נוסף באף מקום?

ת: ״חד משמעית״.

ש: על אשדוד לא דיברנו. ושם היה ברור שתרוצו יחד עם אגודת ישראל, מה התפקשש בדרך?

ת: ״אני לא רוצה לפגוע ולא רוצה להיכנס לפרטים. סביב השולחן הזה שאתם יושבים עליו, ישבה לפני כמה חודשים טובים ההנהגה של חסידי גור וביקשה לשתף פעולה באשדוד, להיות ביחד בכל החלטה שלא תהיה. הפניה הגיעה מצדם וסיכמנו את העניין. לא חתמנו על ניירות״.

צילום: שמוליק דוד

ש: ומה סיכמתם? ללכת עם ברק סרי?

ת: ״לא. אמרנו שהכל פתוח ויש זמן, נבדוק ונראה.

הנטיה היתה לבחור בלסרי כיוון שהוא מועמד דתי, למרות שאני חייב לומר לך שיש לנו אכזבה גדולה ממנו.

וכאן מפרט דרעי את מה שהוא רואה כאכזבה מלסרי:

"השקענו את כל הכוחות שם והתודה רבה שקיבלנו מיד אחרי הבחירות, זה שהראשון שהוזמן לנהל מו״מ ולחתום איתו בלי שידענו בכלל, היה הנציג של ליברמן (כצנלסון) שקיבל את מ״מ ראש העיר, תיק התכנון ותיק הכספים וכמעט את כל העירייה. לנו הוא השאיר בקושי את תיק הרווחה ומורשת מן המזרח.

"במהלך כל חמש השנים האחרונות לצערי הרב תבדקו כמה יחידות דיור נבנו באשדוד בהסכמי גג מטורפים, עשרות אלפי יחידות דיור ודירה אחת למגזר החרדי לא נבנתה.

"אבל למרות זאת, כשישבנו כאן אמרנו, בואו נבדוק האם המצב השתפר, נעשה סקרים, נבדוק האם הוא ייבחר אם נתמוך בו? כך סיכמנו. אגודת ישראל החליטו להודיע חד צדדית וללא תיאום שהם תומכים בלסרי. זכותם, למרות שאני חושב שמן הדין והשורה לעמוד בסיכום שהושג כאן מסביב לשולחן. אבל החליטו מה שהחליטו. יש לנו הרבה זמן״.

 נציחון מתוק. אמסלם

ש: האם תיפול החלטה באשדוד בזמן הקרוב?

״כפי שאמרתי לך, לש״ס באשדוד יש קרוב לעשרים אלף קולות, ליהדות התורה יש כארבע עשרה אלף קולות על כל מרכיביה. ש״ס חזקה מאוד באשדוד ורק מתחזקת יותר. נלמד את הסוגיה, נראה, וכפי שאמרתי אני לא עובד מתוך רגשות לא מתוך כעסים ולא מתוך נקמנות״.

 

$(function(){setImageBanner('b43a45b8-9ded-408d-9972-5589d96d4676','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה