דרמה פוליטית - תנועת ש"ס מודיעה הלילה על תמיכתה לראשות העיר ב... אבי אמסלם, יו"ר ש"ס באשדוד.


להאזנה לתוכן:

מדובר בתפנית דרמטית ובלתי צפויה שכן בש"ס רצו מאוד לתמוך במועמד ברק סרי (שהיה עוזר אישי של אריה דרעי במשך 7 שנים) אך סרי לא עלה בסקרים כפי שהוא ודרעי ציפו. האופציה שנראתה כאפשרות השנייה היחידה הייתה - לתמוך בראש העיר המכהן ד"ר יחיאל לסרי ... אבל מסתבר שלא! במהלך מפתיע מאוד שלקוח ממשחקי מלחמה (יותר מורכב משח-מט) מודיע אריה דרעי על תמיכתו ביו"ר ש"ס באשדוד, ממ"ק ראש העיר - אבי אמסלם.
למה הוא עושה את זה? מה זה מלמד? ומה דרעי מקווה להשיג במהלך? הכל בפרשנות הבאה

צילום: לוי עזריה

ההחלטה של אריה דרעי לתמוך באבי אמסלם במקום בברק סרי, מלמדת מספר דברים שיש לשים אליהם לב היטב.

1 - היא מלמדת על התנגדות חזקה בתוך ש"ס לראש העיר ד"ר לסרי.

2 - היא מלמדת שברק סרי לא הצליח למצב את עצמו כמועמד עם סיכוי לזכות בראשות העיר.

3 - היא מלמדת על האסטרטגיה של אריה דרעי שינסה להפעיל לחץ על אגודת ישראל לשנות את התמיכה בד"ר לסרי ולנסות לאלץ אותם לתמוך במועמד חרדי.

להבנת אריה דרעי, מועמד חרדי מטעמו, עשוי להיות תירוץ לאגודת ישראל לשנות את החלטתם מלתמוך בראש העיר, ד"ר לסרי. על פניו נראה שאגודה איתנה בדעתה.

התוכנית המקורית שהשתבשה:

אריה דרעי האמין שהוא יצליח לשכנע את אגודת ישראל להצטרף לש"ס לתמוך בברק סרי . במקביל הייתה להם תקווה שסרי יקבל גם אחוזי תמיכה במגזר החילוני ואז בחיבור של כל אלו יחדיו,  דרעי יצליח לממש את שאיפתו – ראש עיר מטעמו בעיר גדולה וחשובה כמו אשדוד.

משגילה דרעי כי אגודת ישראל לא יתמכו בסרי וכי סרי, למרות הקמפיין הפרסומי המאוד מושקע, לא מצליח לזכות בתמיכה הרצויה בציבור הכללי, הוא עבר לתוכנית ב'.

תוכנית ב' של דרעי:

דרעי מקווה שאגודת ישראל יצטרפו אליו, מה שיבטיח לאבי אמסלם לעלות לסיבוב שני בהתמודדות לראשות העיר. בכך מקווה בסתר ליבו שראש העיר יסיר מועמדותו ולא יתמודד לראשות העיר ואז יווצר לו פתח חדש....

ברור לדרעי שאמסלם יתקשה לנצח בסיבוב ראשון  (לשם כך הוא צריך 40% פלוס מהקולות, כלומר עוד כ-15-20 אחוז קולות מהציבור הלא חרדי)  מכאן שהוא יצטרך לעלות לסיבוב שני מול אחד המתמודדים לראשות העיר – ראש העיר הנוכחי ד"ר לסרי? גלבר? כצנלסון? לחמני? נכט? סרי? לא נכנס כרגע לשאלה מי.

במידה ורק ש"ס תתמוך באמסלם ללא אגודת ישראל, תמיכה כזו עשויה שלא להספיק לאמסלם לעלות לסיבוב שני ומי שיעלה כמעט בוודאות לסיבוב השני יהיה ראש העיר ד"ר לסרי והשאלה הפתוחה תהיה - מי יעלה מולו? במקרה כזה, אריה דרעי יספוג מכה קשה עד אנושה באשדוד ובכלל לתדמית הפוליטית שלו.

מספר שעות לאחר הכתבה - התפתחות נוספת נוצרה בעקבות הודעת אגודת ישראל שהיא נשארת לתמוך בד"ר לסרי - לכתבה המלאה על ההתפתחות החדשה - כנסו כאן

מה שבטוח שהבחירות באשדוד 2023 הם המעניינות ביותר בהיסטוריה של העיר ואולי בכלל בבחירות לרשויות המקומיות בישראל.

רק התחלנו - המשך ניתוחים ופרשניות יהיו גם יהיו. 

$(function(){setImageBanner('86d5494b-445f-428a-bd11-be2044e0761d','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה