גלבר קיימה כנס צעירים והבטיחה לעצור את ההגירה השלילית


להאזנה לתוכן:

המתמודדת על ראשות העיר, עו"ד הלן גלבר, קיימה אתמול כנס צעירים והציגה את תכנית הצעירים שלה. "אעצור את ההגירה השלילית ואשאיר את הצעירים בעיר", הבטיחה גלבר לצעירים. עיון בתכנית הצעירים שמציעה גלבר, מזכיר תכניות רבות אחרות עליהן דיווחנו בעבר, ושהבטיחו להביא לעצירת ההגירה השלילית, הבאת הייטק ועוד

גלבר בכנס הצעירים

המועמדת לראשות העיר עו"ד הלן גלבר, קיימה כנס צעירים ופרשה את משנתה בנושא הצעירים כאשר החזון שלה הוא אשדוד עיר אטרקטיבית ומזמינה, מלאת הזדמנויות ללימודים, תעסוקה, פנאי ודיור לדור ההמשך.

לדברי גלבר, המטרה העיקרית היא לעצור את ההגירה השלילית ולהשאיר את הצעירים באשדוד. "מנקודת מבט של אמא, מטרת התוכנית היא לחבק את הילדים שלנו ולתת להם לצמוח בעיר שלנו" - ציינה גלבר בפתיחת התכנית.

הנושאים המרכזיים בתכנית הינם- דיור, תעסוקה, השכלה, תרבות פנאי וקהילה וכן חיבור הצעירים לקבלת ההחלטות העירוניות.

את התוכנית, אומרת גלבר, היא תוציא לפועל בין השאר בעזרת פורום צעירים עירוני, רתימת שותפים מהאקדמיה והמגזר העסקי, תכנית אסטרטגית ומרכז צעירים משפיע.

תכנית הצעירים של גלבר - מזכירה תכניות אחרות שעליהן דיווחנו בשנים האחרונות, שעיריית אשדוד קידמה או ניסתה לקדם.

דיור - בכל פרויקט יבנו דירות קטנות לדיור בר השגה, קידום פרויקטים של דיור למשתכן שייתן הנחה בקניית דירות, קידום תוכניות של התחדשות עירונית, קידום תכנית השכרה לטווח ארוך של דירות לזוגות צעירים, קידום הקמת מעונות סטודנטים, עבור סטודנטים הלומדים וחיים בעיר ועוד.

תעסוקה – הפיכת אשדוד לעיר הייטק - עידוד יזמים וחברות להשתקע באשדוד בעזרת תמריצים. אקוסיסטם של הייטק יסייע להצמיח מעגלים רחבים (מעצבים, ספקי שירותים, מסעדנות). כמו כן הרחבת ההכשרות מקצועיות בעולם ההייטק שניתן לבצע במכללות בעיר, תכנית יזמות עירונית שתסייע לצעירים, כולל הקמת קרן עירונית שתעניק הלוואות לסטודנטים המבקשים להקים עסק בעיר.

השכלה - הקמת אוניברסיטה באשדוד במגוון תחומים מתן מלגות לסטודנטים, קידום בתי ספר ייחודיים למקצועות חיוניים כגון: תיירות, סיעוד, הנדסאים, חילופי סטודנטים, מגוון הכשרות מקצועיות, שילוב סטודנטים בבתי הספר פתיחת מרחבי למידה ועבודה עירוניים ועוד.

תרבות וקהילה – קידום ספורט החופים בעיר וקיום תחרויות ארציות בחופי העיר, הקמת חדרי מוזיקה, קידום מסגרות ספורט חובבניות בשכונות (כדורגל, כדורסל ועוד), הנחות עירוניות למשרתי המילואים הפעילים ולסטודנטים, עידוד הקמת עסקים נוספים בחיי הלילה על ידי תמריצים והסרת החסמים העירוניים. 

בנוסף אימוץ קשישים בעיר על ידי הצעירים בעיר שיפיגו את בדידותם, קידום צעירים מוכשרים בעולמות הבמה על ידי תוכניות עירוניות שיסייעו להם.

$(function(){setImageBanner('bc99e8af-0b14-4968-b3a6-e8c5b1b19304','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה