בשל חילולי השבת באשדוד - מועצת חכמי התורה של ש״ס מכריזה - אבי אמסלם הוא המועמד של ש"ס לראשות העיר אשדוד


להאזנה לתוכן:

ש"ס לא רוצים את לסרי כראש עיר - ״בשל מצב חילולי השבת החמור בעיר והאפליה הקשה במוסדות החינוך ובבניית דירות לציבור החרדי – הרינו מטילים על הרב אברהם אמסלם להתמודד לראשות העיר אשדוד וקוראים לכלל תושבי העיר לתמוך בו״

ממ"ק  ראש העיר אבי אמסלם

למקורבים הפוליטיים היה ברור שש"ס לא תתמוך רשמית ביחיאל לסרי בעקבות היחסים העכורים שלו עם ראש ש"ס באשדוד, אבי אמסלם וגם עם אריה דרעי.

הכיוון של ש"ס היה לתמוך בברק סרי שהיה עוזר אישי(יועץ תקשורת צמוד) של דרעי במשך 7 שנים.

אריה דרעי שרוצה אחיזה באשדוד החליט להריץ את ברק סרי, אולם כשהוא לא קיבל את התמיכה מהשטח, החליט דרעי להריץ את אבי אמסלם לראשות העיר, העיקר לעצור את ראש העיר הנוכחי, ד"ר לסרי.

ההנחה של אריה דרעי שהציבור החרדי יקפיד לבחור במועמד חרדי עם סיכוי שגם אגודת ישראל בשלב כזה או אחר ישברו ויצטרפו לתמיכה.

אפשרות ריאלית שאבי אמסלם יעלה לסיבוב שני מול יחיאל לסרי (ככל הנראה) ואז בסיבוב שני, הכל פתוח. 

עוד אופציה שלא נפסלת - שאריה דרעי ממתין עדין להזדמנות של הרגע האחרון לתמוך בברק סרי ועד אז הוא מפקיד את התמיכה בידיו של נאמנו, אבי אמסלם.

ההודעה הרשמית של מועצת חכמי התורה של ש"ס:

במכתב מיוחד שפרסמו היום (יום א׳) מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה של תנועת ש״ס, הם קובלים על המצב החמור של הצביון היהודי בעיר אשדוד. ״דאבה נפשנו לשמוע כי בעיר ואם בישראל, נפרצו לחלוטין חומות קדושת השבת, ושבת המלכה הפכה למרמס בראש כל חוצות רח"ל, ובפרט בשנים האחרונות שרבו חילולי השבת. לא תהא כזאת בישראל״.

מועצת החכמים מתייחסת אף לצרכי הציבור החרדי בעיר שאינו מקבל את שלו: "קיים מצב של אפליה קשה כנגד הציבור החרדי בכלל וציבור בני התורה הספרדים בפרט. ובכלל זה כאשר מוסדות החינוך נמצאים בתנאים קשים ובמבנים שאינם ראויים והילדים סובלים מכך סבל גדול. וכן אפליית צרכי הציבור החרדי בנושא הדיור, כשבהסכם הגג בעיר לא ניתנה דירה אחת לציבור החרדי״.

בצל הדברים, מכריעים חברי המועצת על תמיכה ביו״ר ש״ס בעיר הרב אברהם אמסלם לראשות העיר אשדוד: "והנה בכל השנים הללו ניצב על משמרתו יו"ר סיעת ש"ס באשדוד ומ"מ רה"ע הר"ר אברהם אמסלם, שעל אף כל הקשיים, פועל גדולות ונצורות למען התורה ולומדיה, ועושה ומעשה בכל כוחו ומרצו להגדיל תורה ולהאדירה… ונועצנו בדבר והחלטנו להטיל על רבי אברהם אמסלם את השליחות להתמודד לראשות עיריית אשדוד, כדי להרים קרנה של תורה..... ואנו קוראים בזאת לכל תושבי אשדוד, לבוא לעזרת ה' בגיבורים, ולתמוך ברבי אברהם אמסלם לראשות העירייה, וכל אחד יפעל בכל כוחו ובכל יכולתו להביא לבחירתו לראשות העירייה, וישכנע את כל קרוביו ומכריו להצביע עבורו. ולא יתפתו לשמועות שווא״, דברי מועצת חכמי התורה.

תגובת אמסלם

מתוך אחריות ותחושת שליחות קיבלתי היום את המשימה שהטילו עליי גדולי ומאורי הדור חברי מועצת חכמי התורה שליט"א, על ידי שלוחא דרבנן יו"ר תנועת שס הרב אריה דרעי - התמודדות על ראשות עיר הולדתי אשדוד.
יחד עם כל תושבי העיר, חרדים ושאינם, דתיים, מסורתיים ועולים - אנחנו יוצאים למסע להחזרת אשדוד למקורות כעיר שמקבלת כל אדם וכל תושב בסבר פנים יפות, לצד השמירה על ערכי המסורת והזהות היהודית שעליה מושתתת החברה ואשר עומדים ביסודו של עם ישראל.

המכתב הרשמי של ש"ס:

המכתב של מועצת חכמי התורה של ש"ס

 

$(function(){setImageBanner('2787d76e-0a30-4aeb-b60d-e43c0e4c1005','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,false,53177,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה