בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

תוצאות סקר אשדוד נט למועצת העיר, ניתוחים ופרשנויותלמעלה מ 30,000 הצבעות לסקר אשדוד נט (לא כולל הצבעות רובוטים שנמחקו אוטומטית והצבעות נוספות רבות שנפסלו ע"י המערכת).
נתון שיש לזכור ולדעת - במערכות הבחירות הקודמות לעירייה ולכנסת - סקר אשדוד נט הגיע לרמת דיוק של 90% ! ולמעשה היה היחיד (כולל כל חברות הסקרים הממוסדים) שחזה את תוצאות הבחירות באופן מובהק בשלושת הסקרים שעלו.
בשלב מוקדם זה (כ 80 יום לפני הבחירות) כשרבים עדין לא גיבשו החלטה לגבי הצבעתם למועצת העיר, קשה עד בילתי אפשרי לחזות את התוצאות שיהיו, אבל ניתן בהחלט ללמוד ברמת ודאות גבוהה - על הלך הרוח בציבור ועל המגמות המסתמנות.

.

בבחירות לרשויות מקומיות מצביעים ב2 פתקים - 1 לראשות העיר ופתק 1 למועצת העיר.

סקר אשדוד נט נערך על ההצבעה למועצת העיר- שתמנה 29 חברים החל מבחירות 2018.

שימו לב - אין להקיש מתוצאות הבחירות למועצת העיר לשאלת התוצאה לראשות העיר!

15 רשימות הודיעו על כוונתם להתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר.

על פי סקר אשדוד נט - 10 מתוך 15 הצליחו לחדור לתודעה ויזכו לנציגות במועצת העיר אשדוד.

5 מפלגות מתוך ה15 עדין לא ערוכות לבחירות 2018. חלקן בנו על סרטונים ופוסטים ברשתות החברתיות שיביאו להם את קולות הציבור, אך לא השכילו לצאת לשטח, לגעת, להקים מטה, לגייס פעילים למשימה וכו' ונראה שבשלב זה הם פיספסו את הרכבת.

* 18% הצהירו שהם בטוח יגיעו להצביע אבל לא יודעים עבור מי - אחוז המייצג 7 מנדטים וכל אחת מ10 הרשימות שיעברו את אחוז החסימה, יכולות עוד לקבל 1-2 מנדטים נוספים רק מהם.

7% הצביעו בסקר עבור רשימות שלא יעברו את אחוז החסימה - וקולותיהם לא יספרו.

מי הן הרשימות שעל פי הסקר יזכו לייצוג במועצת העיר וכמה מנדטים הם יקבלו:

"אשדוד ביחד" בראשות כצנלסון – 7-8 מנדטים

בסקר אשדוד נט מקבלת ברשימה של כצנלסון - אשדוד ביחד, למעלה מ 17%. מספר גבוה, אך גם קודם לסקר אשדוד נט, היה ברור ברחוב הפוליטי שאשדוד ביחד תהיה שחקן משמעותי מבחינת מנדטים. האיחוד שלה עם "אשדוד ביתנו" (בבחירות הקודמות קיבלו 2 המפלגות 6 מנדטים), מערכת הארגון המשומנת ומחאת השבת יוצרת לרשימה תמיכה רחבה בקהל יוצאי חבר העמים המהווים כשליש מהציבור האשדודי.  הערכה שלנו אומרת שכצנלסון יזכה לקבל כ7 מנדטים פלוס. במטה שלו מצפים ל 9 מנדטים.

"אשדוד בתנופה" בראשות יחיאל לסרי – 4 מנדטים

הרשימה של ראש העיר קיבלה בבחירות הקודמות 3 מנדטים למועצת העיר כשהמנדט השלישי התקבל רק ברגע האחרון.  הפעם נראה שאשדוד בתנופה תהנה מכך שהרשימות ש"גנבו" לו קולות, לא יתמודדו ב2018 וייתמכו ברשימה של אשדוד בתנופה -  כמו – הליכוד, אשדוד אחת ועוד. על פי הסקר אשדוד בתנופה מקבלת כ9% מהקולות  המעניקים לה כ3 מנדטים קשיחים. אך מערכת הארגון המשומנת שלהם תאפשר להם לעלות ל4 מנדטים. במטה של המפלגה  מאמינים שהם יזכו ל 6 מנדטים.

יהדות התורה והשבת - 4

כ 13,000 איש יצביעו בפועל ליהדות התורה בבחירות הקרובות (נתון פנימי ידוע, לא מתוך הסקר).
מספר המנדטים שהם יקבלו יהיה תלוי באחוז ההצבעה של הציבור החילוני/מסורתי/ציוני. ככל שאחוז ההצבעה יהיה נמוך יותר כך אותם 13000 קולות יהיו שווים יותר מנדטים ולהפך - באחוז הצבעה מאוד גבוה, יהדות התורה יכולה לרדת ל3 מנדטים ובאחוז הצבעה נמוך - היא יכולה לקפוץ ל5 מנדטים. הערכתנו שאחוז ההצבעה יהיה גבוה אבל לא מאוד ולכן הם יזכו ב4 מנדטים. 

ש"ס -  4 מנדטים

קשה לקבל נתוני אמת בסקר זה לגבי ש"ס. אך קל לדעת שלש"ס אחיזה באשדוד של כ 6,000 קולות קשיחים של מצביעים חרדים ועוד מספר זהה של מצביעים מזרחיים מסורתיים. כלומר בכיס שוכבים לש"ס באשדוד בסה"כ 2 מנדטים ושאלת השאלות היא-  כמה הם יצליחו למשוך קולות מהקהל המסורתי/דתי/ מזרחי שאינו חרדי?!. המספר יכול לנוע בין 3000 קולות נוספים עד 13000!! מצביעים פוטנציאלים שאינם חרדים (כלומר סה"כ יכולה ש"ס להגיע בין 9000 קולות ל 16000 קולות שהם בין 3 -5 מנדטים).  בבחירות הקודמות קיבלה ש"ס 11800 קולות שהעניקו לה 4 מנדטים.
להערכתי גם בבחירות 2018 ש"ס תקבל 4 מנדטים.

אשדוד תנצח –  בראשות ד"ר אלי לחמני – 2 מנדטים

אלי לחמני קיבל תנופה בחודשיים האחרונים והוא נמצא במגמת עליה גם בסקרים לראשות העיר וגם למועצת העיר. לחמני מקבל את רוב הקולות של מאוכזבי גלבר, שהעבירו את תמיכתם אליו. בסקר אשדוד נט הוא עומד על כ 6 אחוז, המייצגים 2 מנדטים קשיחים. השאלה הפתוחה היא – האם תמשך מגמת העלייה, האם ייהנה מנתח משמעותי מקולות המתלבטים.
גם למרוץ של לחמני לראש העיר עשויה להיות השפעה ישירה על מספר המנדטים שיקבל – האם הוא יהיה זה שיתאחדו סביבו שאר המתמודדים מול לסרי או שהוא יהיה זה שיפרוש מהמרוץ לראשות ויסתפק במרוץ למועצת העיר? כל החלטה תתבטא בקלפי.

אשדודים – 2 מנדטים

התנועה שרצה בבחירות הקודמות ולא עברה את אחוז החסימה, הפיקה לקחים ויום אחרי הבחירות, במקום לבכות על מר גורלם, הם הפשילו שרוולים והחלו לעבוד לקראת הבחירות של 2018. על פי סקר אשדוד נט הם נהנים מ6% פלוס מהקולות, המעניקים להם 2 מנדטים קשיחים. האשדודים יכולים להיות רגועים שהם הפעם על המפה - השאלה הפתוחה היא - האם וכמה יצליחו למשוך מקולות המתלבטים כדי להמשיך ולצמוח.

הלביאות 2 מנדטים

הלביאות הן ההפתעה הגדולה, שכן הם יצאו לאוויר העולם רק לאחרונה וכבר סוחפות אחריהן קהל רב שמפרגן לרעיון היחיד מסוגו בישראל.
בסקר אשדוד נט הן עומדות על 6% מהקולות, המעניקים להן  כ 2 מנדטים והשאלה המסקרנת היא – האם הסחף שנוצר אל הלביאות בזמן כה קצר ימשך והן ימשיכו לגדול, או שיקרה להפך?

הלן גלבר – 1 מנדט

גלבר התחילה בתנופה את הבחירות ונהנית מקבוצת פעילים סגורה ונאמנה שהולכת איתה מספר שנים. אך מחאת השבת ופרשת הקלטות פגעו בה קשות ומאז היא במגמת ירידה משמעותית. בסקר היא מקבלת 4% שמעניקים לה מנדט 1 והשאלה הפתוחה היא האם היא תצליח לעצור את המגמה השלילית? כמו כן עומדת על הפרק השאלה – האם היא תפרוש מהמרוץ לראשות העיר וכיצד הדבר ישפיע לטוב או לרע על ההתמודדות שלה למועצת העיר?

משה בוטרשווילי – 1 מנדט

בכל בחירות קמים לבוטרשווילי מתמודדים על קולות העדה הגיאורגית ובכל קדנציה הוא מתגבר על המשבר ומצליח להיכנס למועצת העיר. הוא מפספס את המנדט השני והמתמודדים מולו נשארים בחוץ . גם בבחירות הקרובות קם לו מתמודד על קולות העדה ועל פי הסקר שלנו, גם בבחירות 2018 יקרה מה שקרה בבחירות הקודמות.

בוריס גיטרמן –1 מנדט

לגיטרמן יש בסיס של פעילים, אך הוא נפגע קשות ממחאת השבת בה לא הציג עמדה ברור לשביעות רצות בוחריו. גם מהלך האיחוד שמציג כצנלסון, לא תורם לו.  על פי סקר אשדוד נט הוא נושק למנדט.

התמודדו בסקר ולא עברו את אחוז החסימה:

הרשימות בראשות - אלי נכט, יניב אהרון, נאור ביטון, אפרים מיכאלי, איציק בן חמו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה