בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

תוצאות הסקר לראשות העיר אשדוד וניתוח מגמותסקר אשדוד נט נערך על פני 4 ימים והצביעו בו 16500 איש.
3 חודשים לפני הבחירות, הסקר אינו מדעי, אבל הוא בהחלט יכול להראות מגמות ולאפשר לנו להגיע למסקנה שעדין הכול פתוח!

תוצאות הסקר נכון ל22/07/2018 - שעה 19:00:

תוצאות סקר יולי 2018

על פי סקר אשדוד נט שדגם כ 16,500 מצביעים עולה כי  כ 23% מהבוחרים עדין לא החליטו במי להצביע (יש להניח שבפועל מספר המתלבטים גבוה יותר, שכן אלו שלא קיבלו עדין החלטה באים פחות לידי ביטוי בסקר).

הסקר לא מבטא עדין את הצבעתם המלאה של "יהדות התורה והשבת" המהווים להערכתנו  כ11% מקולות שיצביעו בפועל (מאחר והם עדין לא קיבלו החלטה במי יתמכו לראשות העיר).

3 חודשים לפני הבחירות הסקר מהווה מגמה בלבד. 

יש לזכור שכדי להיבחר לראשות העיר לא מספיק להוביל על פני האחרים אלא על המועמד לזכות בלמעלה מ40% מהקולות המצביעים.

המגמות שעולות מהסקר:

ראש העיר ד"ר לסרי עומד בסקר על כ 28%. המשמעות היא שהוא התאושש ממחאת השבת, שהורידה אותו בסקר הקודם לכ 20%, אך הוא עדין רחוק מלהבטיח לעצמו קדנציה נוספת. כדי לזכות ד"ר לסרי זקוק ללמעלה מ 12% נוספים מקולות המצביעים. 

בסוף החודש הקרוב הוא אמור להתחיל בקמפיין הבחירות שלו ועליו לקוות שקמפיין זה ימשוך את הרוב מאלו שעדין לא החליטו למי להצביע, אך במקביל עליו לקחת בחשבון אפשרות שהמועמדים הנוספים מולו חזק בתמונה והם עשויים לנגוס נתח נוסף מכוחו הקיים.

מגמה מעניינת שניתן ללמוד מהסקר היא הקפיצה של ד"ר לחמני מ7% בסקר פברואר ל14% ביולי. לחמני שנמצא בעיצומו של קמפיין יקווה שמגמה זו תמשך כדי שהוא יוכל לעלות לסיבוב שני.

להבדיל מלחמני, הלן גלבר במגמת ירידה. בסקר יולי היא עומדת על פחות מ 10% תמיכה לראשות העיר לעומת כ 16% בסקר של חודש פברואר.

כצנלסון המדורג שני בסקר, שומר על כוחו ונמצא בנקודת זינוק טובה לסיבוב שני.
כדי לזכות בסיבוב ראשון עליו לקבל תמיכתם המלאה של שאר המתמודדים שיפרשו מהמירוץ למענו.

השילוב של כצנלסון לחמני: 

מניתוח הסקר עולה כי במידה וד"ר לחמני וכצנלסון יוצרים חזית אחידה, הם מהווים פקטור משמעותי שמסכן מאוד את ראש העיר המכהן.

גלבר לעומתם ממתינה לקבל את תמיכת "יהדות התורה והשבת" שיעניקו לה עוד כ 11% תמיכה והיא מקווה שתמיכת החרדים תציב אותה מול לסרי לסיבוב שני.
כצנלסון ולחמני יעדיפו ש"יהדות התורה והשבת" תתמוך בגלבר ולא בד"ר לסרי וכך הם עשויים לעבור את שניהם באיחוד כוחות ומשאבים ולנצח בסיבוב ראשון.

מסקנה מהסקר:

במידה וארבעת המתמודדים המובילים לא יפרשו מהמירוץ לראשות העיר, קיים סיכוי גבוה לסיבוב שני. משמע, המשחק הולך להיות שונה לחלוטין ממה שהכרנו עד עתה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה