בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

אגודת ישראל נותרו בלי תחמושת במו"מ בשאלה במי יתמכו לראשות העיר באשדודח"כ דוד ביטן אשר מונה מטעם ראש הממשלה לסגור עם אגודת ישראל על תמיכתם בנציגי הליכוד ברשויות המקומיות, מתקשה לסגור עימם באשדוד וטוען - "יש בעיה עם החבר'ה של 'אגודה'. הם יתנו את ההחלטה רק בסוף".
במקביל נראה שלאותה אגודת ישראל באשדוד לא נותרה תחמושת בקנה שאיתה הרבנים יכולים להפעיל לחצים בנושא השבת בתמורה לתמיכתם

דוד ביטן

פחות מארבעה חודשים לבחירות המקומיות, ובערים רבות ברחבי הארץ נרקמים בימים אלו שיתופי פעולה, דילים וסיכומים משותפים, גם בין הליכוד לבין החרדים. מי שמפקד על כל זה מטעם הליכוד, הוא ח"כ דוד ביטן, שמונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו להוביל את המערכה המוניציפלית של התנועה.
ביטן שמנסה לסגור דיל תמיכה באשדוד עם ראש העיר, ד"ר לסרי, מתקשה לעשות כן בגלל הכעס של החרדים על פתיחת העסקים בשבת והתעקשותו של ראש העיר לאפשר פתיחת עסקים בפאתי העיר ובאזור חוף הים.
דוד ביטן הודיע לעיתון כיכר השבת - "יש בעיה עם החבר'ה של 'אגודה':
הם נותנים את ההחלטה רק בסוף. זה השיטה שלהם. צריך להבין, ולא להתרגש".

באשדוד סיעת יהדות התורה והשבת המורכבת מ3 מפלגות. סה"כ קולות שעשויה כל סיעת יהדות התורה להביא עומדים על כ14 אלף קולות. בתוך סיעה זו אגודת ישראל,הנשלטת ע"י חסידי גור, שווה כ6000 -7000 קולות. באגודת ישראל מובילים את ההתנגדות לתמיכה בראש העיר המכהן, לסרי, לאחר שהעדיף את הציבור החילוני על פניהם בכל נושא השבת.

כזכור, לפני מספר חודשים החלו פקחים בעירייה לתת קנסות לעסקים בביג פאשן בשבת, על פי חוק העזר בעירוני ובעקבות כך קמה מחאה בעיר. בעקבות המחאה, ראש העיר העדיף את רצון הציבור החילוני למרות הלחץ החרדי המסיבי שהופעל עליו. כעת החסידים מבקשים לנקום בו על החלטה זו.

לאגודת ישראל אין תחמושת  בקנה -
למרות השרירים שמפעילים הרבנים של אגודת ישראל, נראה שאין להם תחמושת בקנה והאפשרות שלהם לאיים היא מוגבלת מאוד - שלושת המתמודדים לראשות העיר - ד"ר לסרי, כצנלסון וד"ר לחמני, מצהירים בפומבי שהם בעד פתיחת החנויות בשבת בפאתי העיר. לעומתם, הלן גלבר, המתמודדת הרביעית - ממלאת פיה מים בנושא השבת והיוותה אופציה לתמיכה עבורם, אך גלבר עדין לא מתרוממת בסקרים והם יתקשו לאיים ולהגיע להישגים באמצעות תמיכה בה עד שלא תציג סקר עם כ30% תמיכה בציבור הרחב.

גם העובדה שש"ס החליטו לתמוך בלסרי מקטינה את השפעתם של החסידים מאוד -

מכאן שלראשונה מזה שנים רבות - יכולת הלחץ של החרדים האשכנזים באשדוד מוגבלת מאוד.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה