בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

הדילים נחשפים בהצבעות המועצהסגן ראש העיר של לסרי , גרשוב, הצביע עם כצנלסון . צילקר מרשימתה של גלבר הצביע עם החרדים... מה מרמזות ההצבעות על הבחירות הקרבות?

שמעון כצנלסון

בישיבת מועצת העיר האחרונה עלו להצבעה בקשות להקצאת קרקעות לחרדים.
בעוד הנהלת העיר הצביעה בעד... ולדימיר גרשוב, סגן ראש העיר, הצביע נגד הבקשה להעברת הקרקע ובכך יותר מרמז למי הנאמנות שלו מעכשיו... 
נראה כי החיבור של גרשוב עם כצנלסון כבר נרקם והם ירצו בבחירות הקרובות יחדיו בתיווכם של שר הביטחון איווט ליברמן ושרת הקליטה, סופה לנדבר.

צילקר/גלבר והחרדים:
מצד שני הפתיע צבי צילקר מהאופוזיציה כשהצביע בנושא הקצאת הקרקע ביחד עם החרדים וההנהלת העיר ואמר למי שהרים גבה - "התחייבתי!"
למי הוא התחייב?
צילקר שתומך בהלן גלבר (ששוב לא הגיעה לישיבת המועצה) ואף מתמודד ברשימתה בבחירות הבאות, גרם להבין שמתקיימת הבנה בינה לבין החרדים לנושא תמיכתם בה לרשות העיר ומכאן (ככל הנראה) הצביע במקומה.
גלבר מעדיפה להעדר מהצבעות רגישות ובכך לא לחשוף או להקים צעקה על שהיא מצביעה עם החרדים, מנגד היא מעניקה להם כבונוס את הקול של צילקר שבאופן טבעי אמור היה להצביע עם האופוזיציה.

כצנלסון בתגובה להקצאת הקרקעות לחרדים:
"כאשר מצביעים על קרקע ליד שרה, לרווחת כלל התושבים, אנחנו מצביעים פה אחד בעד הקצאת הקרקע. זה ארגון חשוב אשר דואג לאוכלוסיות חלשות ואנחנו תמיד בעד התושבים.

זה לא המצב כאשר מדובר בחלוקת קרקע באופן מגזרי, כאשר ידוע מראש שזה יפריע לתושבים באותם שכונות. כמו ההקצאות קרקע לטובת כולל ברובע ט' ברחוב ראש פינה 18, כאשר רוב התושבים ברובע אינם חרדים.

חבל שזאת המדיניות של ראש העיר. מדיניות סקטוריאלית ולא מתחשבת בכלל התושבים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה