בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

החילונים באשדוד הפכו למיעוט?על פי הלן גלבר, המתמודדת לראשות העיר אשדוד, כן.
בפוסט שהעלתה לפני ימים אחדים, טוענת גלבר כי רק 38% מתושבי העיר מגדירים עצמם חילונים. כל השאר מסורתיים וחרדים. במטה גלבר אומרים כי מדובר בנתון שהגיע מהלמ"ס, אך לא הציגו את המסמך הרשמי.
על פי הפילוחים שבידנו, הנתונים שונים


האם החילונים באשדוד הפכו למיעוט?
על פי המועמדת לראשות העיר, הגברת הלן גלבר, החילונים בעיר מהווים רק כ-38% (נתון שככל הנראה נלקח מויקיפדיה, או מהעובדה שפחות מ40% מהציבור שהגיע להצביע בבחירות 2013, הצביע למפלגות שמוגדרות חילוניות, אך זאת נבע מהעובדה מאחוז הצבעה נמוך מאוד בקרב קהל זה).

בפוסט שהעלתה גלבר תחת הכותרת "חיים ביחד", היא מסבירה באמצעות נתון זה את הצורך לבצע פשרות בנושא השבת ומהי האג'נדה שלה בנושא.

גלבר פותחת את הפוסט בציון נתונים על תל אביב:
"אשדוד לא תהיה בני ברק או בית שמש אבל גם לא תהיה תל אביב. תל אביב יש רק אחת בדיוק כמו שניו יורק יש אחת או וגאס יש רק אחת. הרוב המוחלט של המבלים בתל אביב הם לא תושבי תל אביב וזה לא הולך להיות המצב באשדוד. כ-90% מתושבי תל אביב הינם חילוניים.
זה לא המצב באשדוד שבה רק כ - 38% מגדירים את עצמם חילוניים, זה הבדל משמעותי".

בהמשך אומרת גלבר מבלי לומר הרבה, כי האשדודים יקבלו את כל מה שהם צריכים.
אז מי קובע מה האשדודים צריכים?
אם לשפוט לפי הנתונים של גלבר, הרוב האשדודי שומר שבת ובכלל לא צריך פעילויות בשבת. 

אז מה האשדודים צריכים? 
מערכת אשדוד נט ביקשה ממטה גלבר את הנתונים עליהם מסתמכים דבריה של גלבר, שם מציינים כי מדובר בנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שאותם קיבלה גלבר. ניסיון למצוא את הנתון ברישומי הלמ"ס עלה בתוהו. גם מסמך רשמי ממטה גלבר טרם הגיע.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה