בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

הפילוג בקרב המתמודדים מהאופוזיציה לראשות העיר נמשךפחות מחמישה חודשים לפני הבחירות המקומיות היוזמה לעריכת סקר בקרב אנשי האופוזיציה באשדוד לא מתורגמת למעשים. ד"ר לחמני ושמעון כצנלסון מצהירים כי הם מוכנים להסתכן בסקר שיכריע על מתמודד בודד מול ראש העיר המכהן, מה שייאלץ אותם להסיר את המועמדות לראשות העירייה, במידה והתוצאות לא יהיו לטובתם.. הלן גלבר לא

הקרב על ראשות העירבבחירות 2013, כצנלסון וצילקר התמודדו בנפרד על תפקיד ראש העיר, היו שיחות על חיבור שלא יצא לפועל  וד"ר לסרי רכב לעבר קדנציה שלישית.

לקראת הבחירות שייערכו ב־30 באוקטובר השנה הכריזו כצנלסון, גלבר וד"ר ולחמני שהם הפיקו לקחים והגיעו למסקנה שכדי להחליף לנצח את ד"ר לסרי, עליהם לאחד כוחות... אך זה היה לפני מספר חודשים ומאז נראה שדברים השתנו.

כצנלסון ולחמני עדין מצהירים על עריכת סקר שיקבע מי מהם המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לגבור על יחיאל לסרי בבחירות לראשות העירייה, אך נראה שאין להם פרטנרית שלישית. 

אפרים מיכאלי שהכריז כי הוא אף הוא מתמודד לראשות העיר, לא החל עדין בקמפיין בחירות ושאר המעומדים לא יודעים להעריך האם וכמה קולות הוא יכול למשוך אליו לראושת העיר ועל חשבון מי יהיו קולות אלו.

מי מוביל בין המתמודדים?
במשחק הפנימי בין שלושת המעומדים מהאופוזיציה, מוביל כרגע כצנלסון בסקרים, אולם יש לקחת בחשבון שלחמני עדין לא החל את המירוץ שלו וגלבר חטפה מכה קשה בעקבות חשיפת הקלטות, כך ששני האחרונים יעדיפו להרוויח זמן לפני שיצאו בסקר בזמן שהם בעמדת נחיתות.

מצב הקמפיינים של המתמודדים:

כצנלסון פתח קמפיין הבחירות רק בשבוע שעבר, תחת הסיסמה - "ביחד מחליפים ראש עיר" ונהנה מבסיס תומכים מוצק שעימו הוא מתחיל את המירוץ עוד קודם לקמפיין.

רק בשבוע הבא יחל ד"ר לחמני את קמפיין הבחירות שלו לראשות העיר ולא נחשף עדין מה הקוו והקונספט שלו. 

גלבר שיצאה כבר לפני כחודשיים בקמפיין עם שלטי חוצות תחת הסיסמה "גברתי ראש העיר", הורידה הילוך מאז התפוצצה הפרשייה והיא שומרת על פרופיל נמוך.

ראש העיר ד"ר לסרי, הקים את מטה הבחירות שלו, אך עדין לא את קמפיין הבחירות.

מה עמדתם המתמודדים על סקר שיכריע את המתמודד?

לחמני - בשבוע שעבר טען לחמני כי המועמדים הסכימו על עריכת סקר ביניהם, אך מעבר לכך לא מסר דבר. "אנחנו עדיין מנסים לחבר עוד אנשים ובעיתוי הנכון אודיע על שמות. יש משא ומתן לאיחוד ויש התחברויות בנושא הרשימה". לדבריו, המטרה היא לערוך שלושה סקרים בפערי זמן קצרים בחמשת החודשים שנותרו עד הבחירות. במידה ושני הסקרים הראשונים יציגו תוצאות זהות יבוטל לדבריו הסקר השלישי. "אני מאמין שבסקר אני מוביל ולכן אני לוחץ כבר ארבעה חודשים שהוא יקרה. אך יחד עם זאת אם לא אעמוד במקום הראשון,  אסיר מועמדות! מה שצריך הוא שבסופו של דבר יהיה מועמד אחד מוסכם, זאת הדרך הכי נכונה והכי טובה".

כצנלסון שמוביל בסקרים פנימיים על פני יריביו, תומך כמובן בעריכת הסקר ואומר-  "זה מה שהצעתי לפני כחודשיים בישיבת האופוזיציה במלון ליאונרדו, ומי שרוצה להצטרף אשמח על כך. אני מבין שאלי מצטרף ואני שמח על כך, ונשארה רק הלן. צריך לקבוע תאריך ומי שיש לו סיכוי לנצח את לסרי שיהיה המועמד המוביל. נכון להיום לפי הסקרים אני מוביל, גם נעים שומר הצטרף אלינו ואנחנו מתחזקים".

ממטה גלבר מסרו תגובה עמומה - "להלן גלבר יש אג'נדה ברורה שמוצגת כעת לציבור. יחסי דתיים-חילונים, תחבורה, דיור, חינוך, הקמת פארק הייטק ומלחמה בשחיתות. כל מי שמרגיש הזדהות עם מצע זה רשאי להצטרף ונשמח לקבלו בין שורותינו. מבחינתנו זה לא משנה אם מדובר באזרח או בחבר מועצה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה