בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

נמשכת המתקפה של החרדים על ד"ר לסרי: "לא מתכנן ולא מאשר דיור למגזר החרדי באשדוד - רק מגדלים רבי קומות"בצל הבחירות המתקרבות, הביטאון הרשמי של אגודת ישראל 'המודיע', ממשיך במתקפה נגד ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי: "בניגוד להבטחות – 3,000 יחידות דיור אושר באשדוד, 0 יחידות דיור לציבור החרדי". התקפה זו היא המשך לביקורת החריפה משבוע שעבר על העסקים הפתוחים בשבת באשדוד.
החרדים מרגישים שראש העיר מנדה אותם לטובת הציבור הציוני - סופו של רומן?

.האם לראש העיר אשדוד נמאס מהלחץ של רבני הציבור החרדי באשדוד והוא החליט להתעלם מהם?

לאחר שהפעילו עליו לחצים לסגירת עסקים בשבת ובעקבות לחץ זה קמה מחאה גדולה באשדוד, החליט ראש העיר להתעלם מהדרישות הנוקשות הרבנים ונראה שהם החליטו להשיב מלחמה בתקופה רגישה זו.

בשבוע שעבר, בכירים ביהדות התורה תקפו קשות את ראש העיר בנושא פתיחת העסקים בשבת באשדוד, תוך איום מפורש שאם לא יענה לדרישתם החד משמעית לפעול כנגד העסקים הפתוחים בשבת כבר עכשיו (דרישה שראש העיר לא מתכוון להענות לה) הם יפעלו כנגדו.

הבוקר, הם מפרסמים לחסידים שלהם באשדוד כי ראש העיר מתעלם מצרכי הדיור שלהם.

בכותרת ענק מהבוקר בעיתון המודיע (ביאון רשמי שבשליטת אגודת ישראל, הסיעה המשפיעה ביהדות התורה והשבת) נכתב בכותרת:
"בניגוד להבטחות – 3,000 יחידות דיור אושר באשדוד, 0 יחידות דיור לציבור החרדי".תוכנית הבנייה באזור פארק לכיש

הסיבה לידיעה החריפה שיצאה דווקא היום –
כל הדירות המאושרות לבנייה בעיר אשדוד לא מותאמים לציבור החרדי - בניינים גבוהים שלא מאפשרים מגורים למי ששומר שבת ומעוניין לגור בבניין עם אופי חרדי (בקומות 7-30 יוכלו לגור רק חילוניים).

כפי שפרסמנו באשדוד נט, השבוע אישרה הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) את תכנית פארק לכיש בעיר אשדוד אשר כוללת כ-3,000 יחידות דיור, כמו גם קריית ספורט ופארק עירוני.

תכנית פארק לכיש הכוללת 3 אלף יחידות דיור תוקם בתמהיל של בנייני רבי קומות בני 12 עד 30 קומות, סמוך לשד' הרצל ולפארק נחל לכיש. נוסף ליחידות הדיור, התכנית תכלול גם 50,000 מ"ר של תעסוקה ומעל 180,000 מ"ר עבור שטחי ציבור וסך הכל מתפרסת על 580 דונם.

הכעס של החרדים נובע מכך שמכלל הדירות אין אף הקצאה עבור הציבור החרדי.

וכך נכתב בעיתון אל קוראיו חסידי גור (החסידות הגדולה באשדוד):
"בניגוד להבטחות לדאוג לדיור גם לציבור החרדי. ההבטחות נשארו על הנייר. עם חתימת הסכם הגג הצהיר ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, כי חלק נכבד מהדירות שצפויות להיבנות במסגרות הסכם הגג, כ-25%, יועדו לציבור החרדי שכיום מונה כעשרים וחמישה אחוז מאוכלוסיית העיר, והוא מתמודד עם מצוקת דיור קשה, הבטחה זו גם קיבל שר הפנים, אריה דרעי, מראש העיר אך 
עד עצם היום הזה מסרב ראש העיר להצהיר היכן, אם בכלל, יוקמו הדירות המיועדות לציבור החרדי, והחשש הוא כי השכונות החרדיות יידחקו למתחמים הבעייתיים בהם אמורים הליכי הבניה להימשך על פני עשור לפחות. זאת, בעוד בעיר ישנם מתחמים שבהם ניתן לגשת לבנייה מידית".

לפני שבוע פרסמנו כאן כי:
מזכיר ועדת הרבנים לענייני  השבת יצחק גולדקנופף  הכריז - ללא צעדים משמעותיים למען השבת - לא תהיה תמיכה חרדית לראשות העיר באשדוד. מי שירצה את תמיכת ציבור מקדשי השבת, עליו לדעת שעליו לפעול ובעוצמה למען השבת, ולפחות לתקן את שנפרץ בעיר בשנתיים האחרונות. "יהדות התורה והשבת" תציב בראש ובראשונה, לפני כל דרישה אחרת, את נושא השבת. השבת היא מעל הפוליטיקה. השבת היא מעל הכל. אם לא ינקטו צעדים מידיים למען השבת, אין מה לדבר על תמיכה כלל. אין ולנו יהיו לנו כל פשרות בנושא". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה