בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

כיצד התמיכה של יהדות התורה קשורה לגרפולוגית?באיזה אופן פעלו השבוע נציגי גלבר כדי לשכנע את האדמו"ר מגור לתמוך בגלבר למרות הפרשה שהתפוצצה?

נציגי יהדות התורה באשדוד

ד"ר לסרי לא בעדיפות ראשונה:
יהדות התורה והשבת באשדוד לא הגיעו להחלטה במי לתמוך באשדוד.

מזה זמן רב שהם מאוכזבים מראש העיר ד"ר לסרי. הלחצים שהפעילו עליו לפני חודשים ספורים לסגור את העסקים בביג פאשן, עבדו למשך שבועיים שלושה, עד שהחלה מחאה ציבורית. בסופו של דבר הוא החליט להעדיף את הציבור החילוני על פניהם של החרדים וקבע מדיניות ליברלית חדשה.

הצעד של ראש העיר הפתיע את האדמו"ר מגור ורבני היהדות האשכנזית ומאז הם מחפשים אלטרנטיבה לתמיכה במועמד אחר לראשות העיר שיענה לצרכיהם.

המו"מ עם גלבר:
גלבר מפעילה מזה זמן רב פעילים בתוך המגזר החרדי שפועלים בחצרות הרבנים לשכנע לבחור בה לראשות העיר. עם פרוץ המחאה, היא נמנעה מלהתבטא בנושא שאלת פתיחת עסקים בשבת מחשש מתגובת הרבנים, אך גם מחשש מתגובת הציבור הרחב וכן מילאה פיה מים בנושא זה.

הרבנים החרדים מצידם לא ממהרים לקבל החלטה וממתינים לראות האם יש לגלבר סיכוי להיבחר מהחשש להמר על הסוס הלא נכון. מה שיכריע מבחינתם יהיו סקרים שיתבצעו כחודש עד חודשיים לפני הבחירות.

הפעילים החרדים חששו השבוע שפרשת הקלטות שהתפוצצה בסוף השבוע בידיעות אחרונות תרתיע את הרבנים מלתמוך בה.

מכתבה של האתר החרדי כיכר השבת, עולה כי "פרשת גלבר" הקפיצה את הנציגים החרדים של גלבר, הפועלים להריצה לראשות העיר אשדוד. 
על פי כיכר השבת, בצעד חסר תקדים הם שלחו את כתב ידה לגרפולוגית, חווה רוטשילד, ואת חוות דעתה (המצורפת כאן) הם העבירו לאדמו"ר מגור מתוך תקווה לשכנע אותו שאפשר לסגור איתה דיל לקראת הבחירות הקרובות. 

אם המו"מ עם החרדים לא ישא פרי, גלבר תנסה להתחבר עם נציגי מחאת השבת כאשר אחד מהם, עופר צחר, כבר הודיע על תמיכתו האישית בה.חוות הדעת של הגרפולוגית שהתקבלה לבקשת תומכי גלבר. מתוך אתר "כיכר השבת"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה