בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

ניתוח: המירוץ לראשות של הלן גלברגלבר הראשונה לצאת בקמפיין על ראשות העיר אשדוד 2018 . אשדוד נט מנתח את השיטה לכיבוש הכיסא. היתרונות, החסרונות, הקמפיין והסיכויים

הראשונה שהחלה את קמפיין הבחירות 2018 היא הלן גלבר.
גלבר, שהתמודדה בבחירות כמספר 3 ברשימת אשדוד שלנו, נחשבה לאשת אופוזיציה שיש לה דעה בכל נושא, בעיקר דעה נגד יוזמות ראש העיר והנהלת העיר.הלן גלבר

האקטיבסטית:
את מירב הפרסום והכותרות שלה השגה גלבר בשנים האחרונות כאשת אופוזיציה שמרבה לבקר בתקשורת בכל נושא ונושא וכך גם פתחה מערכת יחסים קרובים עם אנשי התקשורת באשדוד ומחוץ לה.
גם התפוצצות הפרשה בה נעצרו לפני כ 4 שנים קבלנים ונבחרי ציבור על עברות שביצעו לכאורה לפני כ10-15 שנה, יוחסו לגלבר שהקליטה בסתר שיחות שסייעו למשטרה.
גלבר נחשבתה להכי אקטיביסטית בשנים האחרונות וכמי שמשמיעה את קולה בכל נושא. בעיקר דעה המנוגדת לראש העיר המכהן.

האכזבה:
דווקא מהעובדה שהיא מאוד אקטיביסטית, נולדה האכזבה ממנה בחודשים האחרונים -
בזמן שאשדוד רעשה וגעשה סביב מלחמת השבת, מלחמה שהתסיסה את העיר ופתחה כל מהדורת חדשות בטלוויזיה... דווקא אז, גלבר לא הביעה דעה ומלאה פיה מים משיקולים פוליטים צרים!
למרות הפניות החוזרות ונשנות מצד התקשורת והציבור - גלבר בחרה להתחמק מהתשובה - מה דעתה בנושא?הקמפיין והמיתוג החדש

הקמפיין והמיתוג מחדש
לאחר שנים רבות כאשת אופוזיציה מובהקת, גלבר תצטרך עתה להסביר לציבור לא רק למה היא מתנגדת, אלא בעד מה היא כן. שכן תפקיד של ראש העיר הוא בעיקר ליזום ולא להתנגד ליוזמות.
למטרה זו היא שכרה את שירותיו של היועץ האסטרטגי ואיש יחסי הציבור נתי מור (עלה לכותרות כשנעצר בפרשת הצוללת).

נתי מור קבע את הסיסמה החדשה שתוביל את הקמפיין -  "הלן גלבר גברתי ראשת העיר".

מור ידוע כיועץ שמחזיק את המושכות ביד חזקה, הוא לא מאפשר שיקול דעת למעומד/ת או לסביבתה, לא ייתן לאף אחד להתערב - הוא בונה את התדמית, הוא קובע את האג'נדה, מה להגיד ומה לא להגיד ועוד.
הבעיה במטה של גלבר שנמצאים איתה דמויות מאוד דעתניות כמו עופר אמסלם, סער גינסבורסקי, שהם לא רק משכילים, מנוסים ובעלי דעה אלא גם מבינים היטב את הלך הרוחות בעיר ומתקשים להתבטל בפני משרד מתל אביב שיקבע החלטות על אשדוד. 

צבי צילקר:
אחד המהלכים האסטרטגים החשובים היה לקבל את תמיכתו של ראש העיר המיתולוגי צילקר. צבי צילקר בן ה 85 קיבל מקום 3 ברשימתה של גלבר והוא אמור להעניק לה לגיטימציה בקרב המצביעים.

ניצחון על השיח בפייסבוק:
מי שהוביל בחודשים האחרונים באופן מאוד אפקטיבי את השיח ברשת היו הפעילים המרכזיים במטה של גלבר – המשימה - להגיב באופן חיובי על הלן גלבר ולתקוף בחריפות כל מי שמחמיא לראש העיר המכהן וכמובן את ראש העיר עצמו.

למטרה זו יצרו פעילים במטה גם מספר לא מבוטל של דמויות פיקטיביות שהצליחו להשתלט על השיח הפוליטי בפייסבוק.
גלבר ניצחה בנוקאווט את ראש העיר בתחום זה.

בחודשים האחרונים אף הוקמו דפים בפייסבוק כמו "מבזקי אשדוד" שמנסים לצור מראית עין של דף חדשותי אך בפועל מנוהלים ע"י מטה גלבר.
המשימה - להעביר מסרים לציבור שלכאורה אובייקטיבים, כמו סקרים שמחמיאים וכו' ולפגוע בתדמית המתחרים.הדף שהוקם ע"י מטה גלבר (כאילו חדשות אובייקטיביות)

הדרך לכיסא המיוחל:
גלבר מאמינה שהשילוב של הקמפיין שאמור לבנות את תדמיתה החדשה עם קמפיין מקביל ברשת, החברתית שימשיך להשחיר את דמותו של ראש העיר, יצמצם את הפערים ביניהם ואף יאפשר לסגור דילים פוליטיים שיביאו אותה אל כס ראש העיר.

הסיכויים:
מבחינת מיתוג - 6 חודשים הם מספיק זמן לבנות ולנפץ תדמית.

טכנית - כדי לזכות בראשות העיר צריכה גלבר לקבל 50% מהקולות.
גם 42% יספיקו אם יתמודדו 3 מועמדים ויותר ואף אחד מהם לא יעבור את  ה42%.

בכל מקרה, כל מתמודד שירצה לזכות בכמות המכריעה של הקולות, עליו ליהנות -
או מ כ-80% מהציבור החילוני, או מדיל חזק עם הציבור החרדי!
בלעדי מי מהם - לא ניתן לזכות בבחירות באשדוד!

בשאלת הציבור החילוני לשמעון כצנלסון יש יתרון על פני גלבר לאחר שהצטרף למחאת השבת מהרגע הראשון. הוא הרבה להתבטא בנושא באופן ברור ומובהק. גם ראש העיר משקיע לא מעט בקהל זה - לאחר המחאה הוא ביטל את הקנסות לעסקים הפתוחים בשבת (למרות הלחץ החרדי שהופעל עליו). כצנלסון מוביל בשלב זה בסקרים בקרב הציבור החילוני.

בשאלת הקולות החרדים גלבר מוצאת מולה את ראש העיר המכהן והיא תצטרך להעניק הטבות מפליגות לחרדים כדי לזכות בקולם.  

יתרונות בולטים -
לגלבר יש את המשאבים הכלכליים, את המוטיבציה ואת החשיפה התקשורתית שהם הכלים הבסיסיים להתמודדות.
כמו כן יש לה קבוצה של פעילים נאמנים שהולכים איתה במשך שנים. היא אף הצליחה לללקט אליה את מי שנפגע מראש העיר (למעט בתקופת מחאת השבת).

חסרונות בולטים -
גלבר נתפסת כמתנגדת סידרתית. אין כמעט מיזם שעלה ע"י ראש העיר שהיא לא התנגדה לו נחרצות, לרבות כל מיזם לקידום מצוקת הבנייה בעיר. במקביל היא לא הציגה תוכנית עשיה או תוכנית חלופית ליוזמות.

כמו כן גלבר חייבת ללמוד להתמודד עם ביקורת, מה שנראה שהיא מאוד מתקשה לעשות בתחילת הקמפיין. היא חייבת להיות פחות מתלהמת. 
היא ופעיליה מגיבים בחריפות לכל מי שמעז להביע נימת ביקורת כלפיה ומציגים אותו כ- אוייב, משת"פ, בעל אינטרסים אפלים, שליח מטעם וכו' זאת במקום להפנים את הדברים.

אם היא תלמד לעשות כן ולא תשרוף את כל הגשרים, הדבר עשוי לתרום לה בהמשך המרוץ

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה