בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

מי תהיה הסינדרלה של בחירות 2018?בזמן שהמירוץ לראשות העיר מתחמם, ההתארגנות לבחירות במועצת העיר רק בחיתוליה. הרשימות הממוסדות מתחילות להתארגן, החלל הפוליטי עדין עצום והשאלה היא - מי תהיה הרשימה שתפתיע?
לתנועת אשדודים יש את הפוטנציאל התאורטי לטרוף את הקלפים, אך לצעירים הפטריוטים חסר את המשאבים כדי ליצור את המפץ הגדול.
האם באמצעות מיזם יצירתי הם יצליחו לגייס משאבים ראשונים כדי הניע את הגלגלים?

אם לא תהיה הפתעה, זהות המתמודדים לראשות העיר כבר ידועה והשאלה הלא פחות חשובה מי יהיו הרשימות שיתמודדו למועצת העיר שיצליחו לעבור את אחוז החסימה.

מי שנראות כבעלות סיכוי גבוה לעבור את אחוז החסימה (לזכות לפחות בכ 3300-3800 קולות) הן:
הרשימה של ראש העיר ד"ר לסרי – "אשדוד בתנופה" (שכיום מונה 3 מנדטים), ש"ס (שכיום מונה 4 מנדטים), יהדות התורה והשבת – (שכיום מונה 4 מנדטים), כצנלסון שיתחבר עם אשדוד ביתנו (שיחדיו מהווים היום 6 מנדטים) והלן גלבר ככל הנראה תתמודד מטעם רשימת "אשדוד שלנו"  שבראשה עמדו צילקר ולחמני (כיום הרשימה מונה– 3 מנדטים).

שאלות פתוחות לגבי הרשימות הקיימות הן - האם משה בוטרשווילי יתמודד שוב? באיזה פלטפורמה ירוץ בוריס גיטרמן? האם נעים שומר יקים רשימה משלו ומה יהיה עם אלון חסן?

סביר להניח שגם שחקנים חדשים יכנסו למשחק כדוגמת אפרים מיכאלי ויהיו גם מתמודדים שיעשו קולות של מרוץ ולבסוף ירדו מהעץ או ישתלבו ברשימות קיימות, נדירים אלו שירצו עד הסוף ואלו שימשיכו עד הסוף יהיו חייבים להביא למעלה מ 3000 מצביעים לקלפי כדי שיהיה להם לפחות נציג אחד במועצה.יניב קקון, יו"ר תנועת אשדודים

אשדודים - הסינדרלה שלן 2018?

מי שעשויים להיות השינוי המרענן והפתעת הבחירות הם תנועת "אשדודים", החבר'ה הצעירים שלא הצליחו בפעם האחרונה לעבור את אחוז החסימה (לא היה להם תקציב ולא ניסיון ולמרות זאת הם היו קרובים כפסיעה מכניסה למועצה) בשלים לתת פייט, אף שהם חסרים במשאבים כלכליים בסיסיים.

מה ששונה ומפתיע בתנועה זו הוא ש...יום לאחר הבחירות ולמרות ההאכזבה, הם הפשילו שרוולים והחלו לבנות את התנועה בראייה של 5 שנים קדימה.
 יו"ר התנועה , יניב קקון, איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, איחד סביבו מעגל חברתי ממגוון הקשת ויצר פעילות קהילתית אידיואולוגית ענפה המבוססת על שיתוף חברים, שולחנות עגולים (לבניית תוכנית העבודה של התנועה), ערבי התרמה לנזקקים, ערבי העשרה לחברים ועוד ועוד.
כולם מתנדבים, כולם על חשבון זמנם הפרטי וכולם עם אש בעיניים, מבקשים לעשות שינוי בעיר.מפגשי חברים מאפיינים את תנועת אשדודים

הם לא מתמודדים לראשות העיר, אלא מתכוונים להתמודד על הפתק למועצת העיר, שלהבנתם זוהי הזירה המשמעותית ביותר להשפיע ולהוביל את האג'נדה החברתית שלהם.

בחלל הקיים שנוצר באשדוד, הפוטנציאל התיאורטי של תנועה נקייה מפוליטיקה, מאגו, עשירה בתכנים וכוונות טובות... היא עצומה!  מה שיאפשר לרשימה כזו שיוצאת מהשטח, להוות פקטור משמעותי ולשון מאזניים בקונסטלציה הפוליטית המסתמנת בעיר אשדוד.

הפוטנציאל קיים שכן רוב התושבים באשדוד מתכוונים הפעם לצאת ולהצביע בבחירות הקרובות, אבל יש רבים שעדין מחפשים את הרשימה ואת הדמויות שניתן להזדהות איתם - משהו פרשי, נקי, אמין, שייצג אותם במועצת העיר.

הבעיה היא שרשימה מסוג זו תתקשה לממש את הפוטנציאל שלה כשאין ברשותה משאבים כלל! אין לה תקציב, אין גוף פוליטי מאחוריה והממסד יצר חוקי בחירות שלא מאפשרים לרשימה מהסוג של אשדודים לגייס משאבים להתמודדות ראויה בבחירות.

האשדודים מצאו פתרון יצירתי שיאפשר להם לפחות להתחיל להניע את הגלגלים - באמצעות המערכת לגיוס המונים - "הדסטארט" ובאמצעותה הם מבקשים לגייס עד חודש מאי - 40,000 שקל ראשונים וגם חברים חדשים שירצו להצטרף לתנועה.

הסיכון בשיטת גיוס ההמונים הוא, שעל פי חוקי הגיוס - אם לא מצליחים להגיע אל מלוא סכום היעד שהוגדר מראש (כאמור 40 אלף במקרה שלהם) עד התאריך שהוגדר מראש, כל הסכום שכבר נאסף, לא נגבה בפועל מהתורמים (אפילו שירצו לתת) והתנועה נשארת עם 0 שקלים!
עד היום תרמו להם כ 24,000 שקל ויש להם עוד כ 3 שבועות כדי להגיע אל היעד... או שלא...
כל תורם יכול לתרום בין 25 שקלים ועד 1000 שקלים בלבד, מה שמצריך עוד מאות תורמים בפרק זמן קצר זה.

למען גילוי נאות, גם אתר אשדוד נט, כאתר קהילתי, החליט לתרום לתנועה כאימרה רעיונית (לא כהבעת תמיכה פוליטית), במטרה לתת הזדמנות ולו בסיסית לרשימה עצמאית להתמודד מול המפלגות הממוסדות (שמקבלות מאות אלפי שקלים מהממסד להתמודדות).
כמונו,  כל תושב יכול לתרום באמצעות כניסה לאתר -
 https://www.headstart.co.il/checkout.aspx 

האם האשדודים יצליחו לעמוד במשימה?
אם לא, זו תהיה מכה אנושה עבורם, אם כן – זאת תהיה זריקת מרץ שממנה יכול לבוא המפץ שיהפוך אותם לסינדרלה של בחירות 2018.

 

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה