בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

שמעון כצנלסון פנה לממונה על המחוז במשרד הפנים בדרישה לקיים ישיבת מועצה מיוחדתיו"ר האופוזיציה שלח בשבוע שעבר מכתב לראש העיר, עליו חתמו חברי מועצה, בדרישה לכנס ישיבת מועצה תוך 7 ימים לדיון על חוק העזר העירוני, היום פונה כצנלסון לממונה המחוז במשרד הפנים לאחר שלטענתו זכה להתעלמות מראש העיר ולא כינס ישיבת מועצה

שמעון כצנלסון

האם הממונה על המחוז במשרד הפנים יכפה ישיבת מועצה מיוחדת, שתדון בשינוי חוק העזר העירוני לסגירת ופתיחת עסקים בשבת?

יו"ר האופוזיציה, שמעון כצנלסון, פנה היום במכתב לממונה על המחוז במשרד הפנים, כדי שזה יפעיל סמכותו ויכפה כינוס ישיבת מועצה שלא מהמניין.

לדברי כצנלסון: "ראש העיר יחיאל לסרי החליט שלא להגיב לבקשה וזאת בניגוד גמור לפקודת העיריות אשר מחייבת את ראש העיר לכנס את הישיבה תוך שבעה ימים מהגשת הבקשה בכתב".

עוד אומר כצנלסון: "העירייה היא לא עסק פרטי של לסרי. ברגע שהוא לא מכבד את החוק ואת חברי המועצה,  אנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת שהדברים יתבצעו כדין. את התושבים זה לא צריך לעניין. הגיע הזמן לקיים דיון רציני בנושא ואנחנו לא ניתן לו להתחמק מזה".

כצנלסון התייחס גם לנושא הפסקת מתן הדוחות לעסקים הפתוחים בשבת. "אני שמח שעכשיו לא נותנים דוחות לעסקים בשבת. אבל מה יהיה אחר כך? אסור לנו להירדם על המשמר ולאפשר ללסרי לחזור ולחלק דוחות כשירגיש שהלחץ ירד. כרגע, אנחנו חייבים להמשיך ולטפל בנושא ברמה העירונית בתוך מועצת העיר".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "הנוהל לכינוס ישיבות מועצה מפרט בדיוק את האופן בו יש לנהוג בזימונים לישיבות שנתבקשו על ידי שליש מהחברים. בהתאם לכך יועלה הסעיף בישיבת המועצה הקרובה כסעיף ראשון בסדר היום".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה