בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

טעון שיפור: רק 7% מחברי המועצה באשדוד הן נשיםכל מי שנכח בישיבת מועצה לא יכול שלא לשים לב להגמוניה הכמעט מוחלטת של גברים באולם. רק 7% מחברי מועצת העיר הן נשים. מנתונים שפורסמו הבוקר בדה מרקר עולה שהייצוג הנשי במועצת העיר אשדוד הוא מהנמוכים ביותר מבין עשר הערים הגדולות בישראל

נתוני חברת המידע העסקי CofaceBdi שמפורסמים בדה מרקר מעלים כי שיעור הנשים במועצת העיר גדל ככל שהדירוג הסוציו-אקונומי של העיר גבוה יותר

ככל שהדירוג הסוציו-אקונומי של העיר גבוה יותר - כך שיעור הנשים במועצת העיר גדול יותר, ולהיפך. בממוצע רק 15% מחברי המועצה בערי ישראל הן נשים.

מבדיקת שיעור הנשים במועצות עשר הערים הגדולות בישראל עולה כי בראש צועדת באר שבע עם 30%, אחרי תל אביב-יפו וכן חיפה עם 26%. באשדוד ופתח תקוה רק 7% מחברי המועצה הן נשים.

עשר הערים הגדולות בישראל ושיעור הנשים במועצת העיר

אחוז הנשים המועצת העיר

מהנתונים רואים הקשר בין שיעור הנשים הממוצע במועצת והדירוג הסוציואקונומי של הישוב – כאשר ככל שהדירוג נמוך יותר, כך שיעור הנשים במועצת העיר קטן יותר. יישובים בחתך סוציואקונומי גבוה בדרגות 10-9 אופיינו בכ-27% שיעור נשים במועצת העיר, ואילו יישובים עם חתך סוציואקונומי בדרגה  4 אופיינו בשיעור נשי של 4% בלבד במועצת העיר.

אשדוד עם חתך סוציואקונומי בדרגה 5 מה שמסביר את השיעור הנשי של 7% בלבד במועצת העיר.

תהילה ינאי, מנכ״לית משותפת ב-CofaceBdi,אומרת ל-דה מרקר: "יום האישה 2018 מציג תמונת מצב שבה הנוכחות הנשית במשק הישראלי נמצאת אמנם במצב טוב יותר מבעבר, אך עדיין אנחנו רואים בתחומים רבים נוכחות נשית בשיעור הנמוך מהשכיחות של הנשים באוכלוסייה. כאשר בחנו את נושא הנוכחות הנשית בקרב נבחרי הציבור במועצות העיר זיהינו בעיה חמורה יותר לעומת תחומי עיסוק אחרים במשק, עם שיעור ממוצע נמוך של 15% בלבד נשים במועצות. הדבר ככל הנראה מצביע מצד אחד גם על רצון נמוך יותר של נשים להיבחר לתפקידים הללו, ומצד שני גם על כך שציבור הבוחרים איננו דורש רשימות מגוונות יותר". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה