בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

השרה לנדבר: "ראש העיר הכריז עלינו מלחמה קוראת להגיע בשבת למחות בביג באשדוד" (וידאו)שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, ח״כ יוליה מלינובסקי, חברי מועצת העיר אשדוד ועשרות פעילים של המפלגה המתגוררים בערים סמוכות ומתנגדים לכפייה דתית יגיעו בשבת הקרובה למתחם ביג באשדוד במטרה להתנגד לחלוקת הקנסות ולתמוך בבעלי העסקים ובציבור החילוני בעיר. לנדבר: "ראש העיר הכריז עלינו מלחמה"

סופה לנדבר יוצאת למתקפה חסרת תקדים נגד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: ״חלוקת הקנסות באשדוד בשבת היא שערורייתית. מדובר בכפייה דתית וניסיון לשנות את הסטטוס קוו בעיר. חובה עלינו להתנגד ואני מזמינה את הציבור להצטרף אלינו״. לנדבר הוסיפה בדבריה כי "ראש העיר הכריז עלינו מלחמה, אנחנו במלחמה", תוך שהיא קוראת לציבור להגיע בשבת בבוקר לביג פאשן כדי להביע מחאה

הסיור יחל בשעה 11:30 ברחוב דרך הרכבת 1 במתחם ביג פאשן באשדוד.

ח״כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) צייצה בטוויטר לא מזמן על המצב אשדוד וכתבה: "ראש העיר יחיאל לסרי- רק השבוע טענת שאתה מקיים הידברות עם התושבים ופועל לקירוב לבבות בעירך.

טענת שקיים פתרון ולא תתן יד לפילוג העיר. היום, לראשונה מזה שנים, שלחת פקחים לחלק דוחות לעסקים הפתוחים בשבת בביג באשדוד. ככה ״מקרבים לבבות״. ״שאפו״. 

להפוך את העיר אשדוד מחופשית וערכית לחשוכה ובלתי סובלנית. ראש העיר מוסר את העיר לחרדים והם מצפצפים עלינו, על הערכים שלנו.

ראש העיר עבר מהתראות לקנסות, זה הרגע להתאחד כנגד הכפייה הדתית, אם לא נעשה זאת עכשיו נאבד את ביתנו ואם לא נעשה זאת באשדוד, זה יקרה בכל פינה בארץ. רק יחד נלחם על ביתנו ונשמור על ביתנו".

תגובת העירייה להתבטאות ח"כ לנדבר:

"ראש העיר מבקש להשיב שמפאת כבודה של השרה לנדבר, נתעלם מהסגנון והאשמות השווא שלה כלפיו, שהן בבחינת "הפוסל במומו פוסל", ועצם דבריה נגד ראש העיר הם ליבוי יצרים והגברת שנאה".

התייחסות של ראש העיר אמש בישיבת המועצה למחאת השבת:

 בעירייה ממשיכים ואומרים בתגובתם: "לידיעת השרה לנדבר, עיריית אשדוד פועלת ע"פ חוק ואוכפת חוק עזר עירוני האוסר פתיחת עסקים בשבת. מצופה ממנה, כשרה בממשלת ישראל, לכבד את החוק ולתמוך במי שמכבד את החוק, ולא להצטרף לחברי מפלגתה המנצלים את המצב לצרכיהם הפוליטיים, גם במחיר שעלול להוביל למלחמת אחים באשדוד".

לעצם טענותיה, הסטטוס-קוו שהיה קיים במשך שנים רבות באשדוד הופר ברגל גסה בשנים האחרונות. עיריית אשדוד פועלת כעת, בהמשך להחלטת בג״צ וחוק המרכולים ובכל הכלים החוקיים העומדים לרשותה, כדי להשיב את מצב הסטטוס-קוו לקדמותו. ראש העיר קורא לה לגלות מנהיגות ולהצטרף באומץ למאמצים אלה, ובכך לתרום להרגעת הרוחות בעיר".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה