בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

ספין או ידיעה מרעישה? אריה דרעי וליברמן מחפשים מועמד לראשות העיר?ידיעה שהתפרסמה הבוקר באתר החרדי "כיכר השבת" העלתה את הכותרת "פרסום ראשון - דרעי וליברמן דנו: האם להריץ מועמד לראשות העיר אשדוד". מה מסתתר מאחורי הידיעה?
פרשנות אישית

ליברמן, דרעי ולסרי (צילום: מרים אלסטר ויעקב כהן - פלאש 90)

החרדים ידועים כאלופי המו"מ והמצב הנוכחי שאין להם אופציית תמיכה לראשות העיר, אינו מתאים לקונספט שלהם, בו הם מפעילים לחצים עד הרגע האחרון ומשיגים הישגים פוליטיים/כלכליים משמעותיים.

כך עושים בחסידות גור, כך בש"ס.

על פי "כיכר השבת", תחושת הנציגים החרדים באשדוד כי ראש העיר לסרי "מזלזל" בהם כי הוא בטוח בתמיכתם בו, הובילה לשיחה בין יו"ר ש"ס דרעי ויו"ר 'ישראל ביתנו' ליברמן, שדנו - בין היתר - בהרצת מועמד חדש.

אולם השר ליברמן כבר הודיע רשמית על תמיכתו בשמעון כצנלסון בבחירות באשדוד והסיכוי שכצנלסון והחרדים ילכו יחדיו, הוא יכול להיות מקסימום תיאורטי עד למו"מ רשמי שכן המרחק האידאולוגי ביניהם הוא כבין מזרח למערב, בוודאי בנושאי השבת ועוד.

עוד מי שמתכוונת להתמודד לראשות העיר היא הלן גלבר וגם כאן נראה שמפלגה חרדית תתקשה לתמוך באישה לראשות העיר.

למרות היחסים הקרובים (באופן אישי) בין ליברמן לאריה דרעי, קשה לראות את החיבור ביניהם באשדוד שכן ליברמן מושתת על תמיכת הקהל הרוסי/חילוני, ששאיפותיו לגבי דמותה של העיר אשדוד שונות בתכלית מתפיסת החרדים/ספרדים מצביעי ש"ס.

לדברי בכירים בש"ס הנציגים קיבלו תחושה שבלשכת ראש העיר בטוחים שהציבור החרדי נמצא בידיים שלהם, כך שהם יכולים "לזלזל" בציבור החרדי ומכאן הם מחפשים אלטרנטיבה, אולם האלטרנטיבה מבחינתם נועדה למו"מ בלבד – בכל מערכת בחירות הם מחבקים כל מועמד פוטנציאלי עד הרגע האחרון ונותנים לו את ההרגשה שיזכה בתמיכתם, גם כשהם סגורים עם מועמד אחר. בכך הם ממקסמים את המו"מ עד סופו ואף נהנים מהשתקת האופוזיציה.

הכתבה שעלתה היום ב"כיכר השבת" היא ככל הנראה נבנתה למטרה זו.

גם חסידות גור נוהגת לקרב אליה מועמדים ושולחת אליהם שליחים עם מסר ש..."הכול פתוח" ויש סיכוי לעסקה. בפועל המועמד ( ולא רק ברשויות המקומיות) מגלה שהוא נוצל למטרות לחץ במשא ומתן עם צד אחר.

על פי "כיכר השבת" במהלך השיחה, ליברמן פירט על כוונתו לאחד מספר סיעות בעיר אשדוד ואת כל העולים בעיר בראשות חבר המועצה שמעון סניה כצנלסון. שר הביטחון אמר לדרעי כי הוא מתכוון להגיע בימים הקרובים לעיר, להתחיל לפעול ולקיים כינוסים.

השר דרעי התבטא במהלך השיחה כי הוא טרם קיבל החלטה על העיר אשדוד וכי הוא בשלבי הבדיקות על המצב בעיר ועל תגובות התושבים.

נראה כי נורתה יריית הפתיחה של בחירות 2018 באשדוד, מה שיביא עמו עוד שלל של ספינים ודיווחים מעניינים בשבועות והחודשים הקרובים. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה