בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

ימים אחרונים לבחירות - מהי האסטרטגיה של כל אחד מהמתמודדים לנצח?בהתבסס על הסקרים האחרונים, כל אחד משלושת המתמודדים מול ראש העיר זקוק לעוד אחוזים בודדים ( 4-8) כדי לעלות לסיבוב השני מול לסרי שמצידו זקוק אף הוא לעוד מספר אחוזים כדי לנצח כבר בסיבוב ראשון.
לחמני פועל למשוך את קולות דוברי הרוסית ולחזק את האמון בקרב הציבור הכללי שהוא יכול לנצח, כצנלסון רוצה לשבור את תקרת הזכוכית ולזכות באהדת הציבור הוותיק, גלבר בונה על הקולות של חסידות גור ובמקביל פועלת בשיטת ההסתה והפצת שמועות נגד האחרים, לסרי פועל כדי להסיר מעליו את גיבנת החרדיזציה ולהחזיר את המצביעים לו בבחירות 2013.

הקרב על ראשות העיר

שיטת גלבר:

מצב נוכחי: גלבר עמדה בסקרים עד לפני שבועיים על כ 12%  אך הצליחה לגייס את אגודת ישראל שהקפיצו אותה בסקר האחרון  ל 16.6% .

המטרה: היא זקוקה לעוד כ 7-8% כדי לנסות ולעלות לסיבוב שני מול לסרי.

האמצעים להשגת המטרה:  גלבר פועלת ב 2 מישורים עיקריים -

1.  החרדים האשכנזים  - במשך למעלה משנה משקיעה גלבר משאבים רבים בפיתוח קשרים בחצרות הרבנים. מסבירה להם שאיתה יהיה להם טוב יותר מאשר עם לסרי, משקיעה משאבים ברובע ז'  ועוד. גלבר מקווה שבאמצעות החרדים האשכנזים היא תשיג עוד אלפי קולות שיעלו אותה לסיבוב שני מול לסרי.

2. השחרת היריבים - הקמפיין של גלבר בנוי על השחתה והשנאה של הצד השני. ככל שהציבור ירתע מהם, היא מאמינה שיעברו אליה או שלא יצאו להצביע בכלל.
ברגע שבמטה גלבר מסמנים מטרה, מיד צוות שלם פועל לחיסול ממוקד של הקורבן.... האמצעי העיקרי  -
הפצת שמועות  על דילים  כביכול שעושים המתמודדים מולה (לרשות העיר או רשימה שגונבת לה קולות למועצה), עם כוחות האופל, על כך שבעלי עניין מממנים אותם, שיש מאחוריהם כוונות זדוניות ועוד. שמועות אלו עושות כנפיים ברשת ומרתיעות את הבוחרים מלהצביע להם ולהן.
השיטה ידועה במקומות מסויימים - לקחת שקר ענק לפמפם ללא הפסקה עד שהוא יתפס בציבור כאמת. המתמודדים האחרים צריכים להיות עסוקים בלהסביר ש"אין להם אחות".

שיטת כצנלסון:

מצב נוכחי - כצנלסון נמצא בסקרים במקום השני סביב ה20% , כל שהוא צריך לשמור על המצב בסקרים - שלסרי לא יעבור את ה 40 אחוז כדי שהוא יעלה מולו לסיבוב שני ובמקביל למנוע מלחמני לנגוס בקולות שלו וידלג מעליו.

המטרה של כצנלסון -  להגיע לסיבוב שני, מתוך הנחה שהקולות של המועמדים האחרים יעברו רובם ככולם אליו, מה שיאפשר לו לנצח.

האמצעים להשגת המטרה -
כצנלסון נהנה מתמיכה רחבה בקרב ציבור דוברי הרוסית, מזה זמן רב שהוא עושה מאמצים גדולים לפרוץ את תקרת הזכוכית באמצעות חדירה ללב של הציבור הוותיק. הוא מנסה להתנער מהתואר עולה מחבר העמים ומסביר שהוא לחם במלחמת יום כיפור (1973) ועוד ולכן הוא לא פחות ישראלי/ותיק מכל אחד אחר.

הקמפיין שלו מבוסס על פנייה לותיקים/ צברים והצגת נתוני הסקרים שהוא המועמד המוביל בסקרים אחרי לסרי. 

אם וכאשר הוא יעלה לסיבוב שני, יש להניח שיקבל את תמיכת המועמדים האחרים - לחמני וגלבר, ואלו אמורים להעניק לו את הלגיטימציה שהוא כל כך רצה ויאפשרו לו אחת לתמיד לשבור את תקרת הזכוכית.  השאלה האם תמיכה זו  תספיק או לא ל50% הנדרשים בסיבוב שני.

שיטת לחמני:

מצב נוכחי בסקרים - לחמני נמצא בקו עלייה מתמיד אך עדיין אחרי כצנלסון ולסרי.

המטרה - כדי לעלות לסיבוב שני הוא זקוק להתחזק בעוד כ 7% לעומת הסקרים, או למשוך כ3% -4% מכצנלסון אליו ואז לעקוף אותו ולעלות מול לסרי להתמודדות של אחד על אחד. שם, על פי הסקרים, הוא יוכל לנצח את לסרי.

האמצעים להשגת המטרה - לחמני פועל ב 2 מישורים:

  1. שהציבור יאמין שהוא יכול לנצח מה שיאפשר לו לקחת את מירב הקולות מאלו שלא רוצים את ראש העיר המכהן.
  2. משיכת קולות מציבור דוברי הרוסית – אם הוא יצליח  להעביר מכצנלסון אליו עוד כמה אלפי קולות אזי מקומו בסיבוב שני יובטח.  

שיטת לסרי:

מצב נוכחי - מוביל בסקרים ( 35-38%), אך לא עובר את ה 40% הנדרשים כדי לנצח בסיבוב ראשון.

המטרה - לנצח כבר בסיבוב הראשון ולהמנע מסיבוב שני. לשם כך הוא זקוק (על פי הסקרים) להתחזק בעוד 4-5 אחוזים.

האמצעים להשגת המטרה -

  1. הורדת הגיבנת של החשש מחרדיזציה שפשטה בעיר המרתיעה בוחרים רבים.
  2. החזרת הבוחרים שהצביעו לו ב 2013 .

ראש העיר נהנה בבחירות קודמות מ 53% מהקולות שאיתם הוא ניצח בסיבוב ראשון את צילקר וכצנלסון. על פי הסקרים יש ירידה בתמיכה אליו בקרב הציבור הכללי, בעיקר בעקבות ההשלכות של מחאת השבת.

לסרי מצהיר מעל כל במה אפשרית שמה שהיה הוא שיהיה וישמר הסטטוס קוו. אך במקביל מסר זה הרחיק ממנו את חסידות גור שהצביעו לו בבחירות הקודמות.

במקביל הוא פועל להבליט את ההישגים של הקדנציה שלו - מה היה לפניו וכיצד הדברים השתנו מאז שהוא נבחר, הוא מאמין שחלק גדול מהמתלבטים יצביעו בסופו של דבר עבורו, מה שיספיק לו לקבל למעלה מ40% ובכך להימנע מסיבוב שני. 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה