חזרה לרפואה משלימה - ייעוץ, אבחון וטיפול

תפריט

דלקת- למה היא טובה, ממה היא נגרמת ואיך מטפלים?

Photo

דלקת נותנת אינדקציה ורמז על כך שהגוף שלנו עובר תהליך. לא תמיד מקום הכאב ומקום הדלקתי הוא הבעיה, הגורמים הם רבים וכן איבחון נכון עוזר לאתר מקור הגורם לדלקת וכאבים.
כאבים מתמשכים כתוצאה מדלקת בשרירים ובמפרקים אינם דבר נעים, והרבה פעמים גורמים לסבל רב ולירידה באיכות החיים. בדרך כלל אנשים מתייחסים לדלקת כאל תופעה שלילית שנוצרת בגוף .
נכון שהיא כואבת ומעלה את חום הגוף, ולכן חשוב לדעת לטפל בה. טיפול מיידי יכלול בדרך כלל מנוחה לאזור המודלק והנחת קרח על המקום הכואב. טיפול מאוחר יותר, בהתאם לסוג הדלקת, יכול להיות באמצעות תרופות ומשחות, להן ניתן להוסיף טיפול בעיסוי ממוקד. העיסוי גם יכול להוות תחליף לתרופות .

טיפול בכאבים כרוניים ופציעות ישנות:
לא פעם הגיע אליי מטופל, שסיפר לי כמעט בהיסח הדעת שכבר שנים הוא סובל מהגבלה בתנועה של היד או הצוואר, כתוצאה מפציעה או תאונה בעבר. "אין מה לטפל בזה, כי זה כבר ישן", כך הוא לרוב מסכם.
לא כך הדבר. יכולה להיות צלקת שנשארה, תיקון לא נכון של הרקמה, או שינוי גרמי שגרמו לכאבים, מהם המטופל סובל עכשיו ולשווא. נכון שככל שעבר זמן רב יותר ממועד הפגיעה, יהיה קשה יותר לסייע, אבל טיפולי עיסוי רפואי שיקומי יכולים לעזור לשקם פציעות גם אם קרו מזמן.

טיפולים לאחר פציעות וניתוחים :
פציעות וניתוחים מעבירים את הגוף טראומה, החל מטראומה ממוקדת ופריפריאלית ועד טראומה מערכתית לגוף. בין אם מדובר בטראומה פיזית, שמלווה בהגבלות מפרקים, הצטלקויות, כאבים כרוניים וכדומה ובין אם בטראומות נפשיות, הגורמות לסטרס ובכך גם לכאבי שרירים, גם במקרים אלו יש פתרונות ניתן להקל ולשקם. בנוסף, העיסוי הרפואי יכול להיות לכלי עזר משלים בכל מה שקשור לשיקום של שרירים, מפרקים, רקמה (אלסטיות של רקמה) וכדומה, לאחר פציעות (גם פציעות ספורט) ולאחר ניתוחים מסוגים שונים .
כלומר, גם אם אין פתולוגיות קשות שמצריכות טיפול ממוקד ושיטתי לאורך מספר טיפולים, שגרת החיים העמוסה, התזונה הלקויה, חידושים טכנולוגים שגורמים לתסמינים וכאבים חדשים, אימוץ אורח חיים יושבני (מעבר לעבודה בעיקר בישיבה במשרד) ועוד, מאותתים לגוף על הצורך בתשומת לב. הקשיבו לגופכם והעניקו לו מדי פעם טיפול תחזוקתי שכולל גם בדיקה וגם טיפול בהתאם לבעיה.

השאיר/י את פרטיך ואנו ניצור איתך קשר בהקדם
>