חזרה לרופאים

תפריט

כתרי זרקוניה

Photo

כתר זירקוניה

כתר הזירקוניה שונה מהכתר הרגיל בחומר ממנו הוא עשוי ובאופן הייצור שלו. כתר זירקוניה מורכב בעיקרו ממתכת אצילה ששמה זירקוניום.
כתרי הזירקוניה בנויים ב- 2 שלבים כמו עיקרון הכתר הרגיל הבסיס הינו זירקוניה ועליו בונים חרסינה. כיום, כתרי הזירקוניה מהדור החדש יותר מורכבים מגוש אחד של זירקוניה ללא שכבה נוספת של חרסינה. חומר זה שהינו בעל קשיות גבוהה ביותר עם תכונות אסתטיות גבוהות, הפך את כתר הזירקוניה למבוקש ביותר. את כתר הזירקוניה ניתן לעצב רק באמצעות חריטה ממוחשבת באופן מדוייק, מה שמייקר את עלותו ודורש מיומנות ומקצועיות רבה ביותר בהשוואה לכתרים מסוג אחר.

היתרונות של כתר זירקוניה

בדומה לכתר עם בסיס מתכת, כתר זירקוניה מצטיין בחוזק ועמידות גבוהים במיוחד ובגוון שאינו משתנה לאורך הזמן, להלן יתרונות כתר הזרקוניה על פני כתר רגיל:
בכתר רגיל יש בסיס מתכת ועליו חרסינה, 2 השכבות יוצרות עובי שגורם לבליטה קטנה של הכתר לכיוון החניכיים, בליטה זו לרוב גורמת לחניכיים לסגת. בכתר זירקוניה הנעשה ממקשה אחת אפשר לדייק מאד את קו הסיום כך שלא תתקבל בליטה. בנוסף ניתן בכתרי זירקוניה להשחיז פחות מהשן , הכתר תופס פחות נפח ומשאיר יותר מקום לבסיס השן המקורית.
כאשר חניכיים נסוגים, רואים בכתר הרגיל פס שחור דק בגבול החניכיים דבר הפוגע באסטתיקה. בזירקוניה אין פס מתכת.

לעיתים בכתרים רגילים נגרם נתק או שבירה של החרסינה מהמתכת והדבר מצריך עשיית כתר חדש. בכתר זרקוניה מקשה אחת אין מקום לכשל.
כך שלמרות עלותו היקרה יותר של כתר הזירקוניה, בטווח הארוך נחסכים גם הטיפולים וגם עלויות של טיפולים חוזרים.

בפגישת הייעוץ אנחנו בודקים את המטופל/ת וממליצים על סוג הטיפול המתאים ביותר.

גלרית תמונות

השאיר/י את פרטיך ואנו ניצור איתך קשר בהקדם
>